Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek veszélyezteti az...

Szerintetek veszélyezteti az automatizálás a pénzügy és számvitel területén dolgozó szakemberek munkáját?

Figyelt kérdés
A témát taglaló angol nyelvű fórumokon nagyon eltérő vélemények olvashatók.Sokak szerint a könyvelés, mint szakma az automatizálás áldozatává válik.Mások szerint viszont a technológiai fejlődés nem hogy munkahelyeket tüntet el a területen, hanem éppen ellenkezőleg, még több képzett szakember számára biztosít munkát, ugyanakkor arra sarkallva a területen dolgozókat, hogy még magasabb szinten űzzék a szakmát, magyarul, a pl. pénzügy és számvitel diplomával rendelkezőknek nincs mitől tartaniuk hosszútávon sem mert a szerepüket nem lehet szoftverekkel helyettesíteni.Mi a véleményetek?
2017. ápr. 1. 14:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom psz-esként miért aggódsz ezen, nem mérlegképes okj-n vagy.
2017. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Aki azonban azt gondolja, hogy emiatt felesleges erre a szakra jelentkezni, ezt a szakmát kitanulni, az vagy nem tudja, hogy mit is csinál egy könyvelő, vagy a kelleténél sokkal többet képzel a robotikáról, de legnagyobb sansszal mindkettő. Ez egy eszköz lehet, ami nagyban megkönnyíti egy könyvelő életét, de az emberi tényező nem hiányozhat mellőle.


Aki életében könyvelt már kettőnél több gazdálkodónak, az pontosan tudja, hogy ahány ügyfél, annyi különböző probléma, és annyi megoldás. Egy bármilyen robotika/szoftver nem fogja tudni, hogy ha én, mint gazdálkodó vettem egy fénymásológépet azt azért vettem, mert mint viszonteladó el akarom adni, használni akarom, mert van egy fénymásolószalonom vagy marhára nem a fénymásolás a fő profilom, de kell egy az adminisztrációra.

Vagy az adott ruhát azért veszem meg, mert mint ruhabolt tovább értékesítem, az alkalmazottaimnak veszem munkaruhának, vagy csak alapanyagnak kell, mert ruhákra nyomtatok fényképet. Automatika legyen a talpán, ami pusztán annyiból, hogy "30 db ffi felső" meg tudja mondani, hogy mit és miért vettem/csináltam.


És millió meg egy hasonló példát lehetne hozni, aki könyveléssel foglalkozik, tudja, hogy napi szinten előfordul ilyen. Nyilván kell emellé ember, aki az ilyen kérdéses eseteket eldönti, és ami még fontosabb: ellenőrzi a program munkáját. Még ha minden egyes gazdálkodó számviteli politikájának megfelelően könyvelne (hiszem, ha látom), akkor is triviális hiba csúszhat a rendszerbe, amit a program talán ki se szűrne magától (pl. nem veszi észre, hogy egy hibásan kiállított számlát könyvelt).


Ezek mind apróságok persze, de kötve hiszem, hogy létezne majd olyan automatizmus, ami mindenre oda tudna figyelni, úgyhogy kell mellé valaki, ha pedig mégis, az olyan költséges lenne, hogy sanszosan a legtöbb multi is kétszer meggondolná, hogy akarja-e ezt, és nem lenne-e több a kár, mint a haszon.


A kisebb gazdálkodók pedig nyilván nem fognak egy ilyen technológiát megfizetni, amikor használni sem tudják. Nekik egyszerűbb az, hogy inkább elviszik valakihez, aki biztosan ért hozzá, minden apróságot elvégez a munkával kapcsolatban, és optimális esetben még felelősséget is vállal azért, ha hibázik.


Szóval egy szó, mint száz: ezen a területen is lesz automatizálás, ez elkerülhetetlen. Valószínűleg a pénzügyi és számviteli területekről a robotika el fogja venni pár ember munkáját, de hogy ez jó pár évig, évtizedig nem azé lesz, aki diplomával, komoly szakértelemmel és tapasztalattal vezető, döntéshozó szerepben dolgozik, arra a nyakamat teszem. Számukra ez csak egy eszköz lesz.

2017. ápr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Automatika legyen a talpán, ami pusztán annyiból, hogy "30 db ffi felső" meg tudja mondani, hogy mit és miért vettem/csináltam. "


Nem mondok ellent amit írtál, én is hasonló választ küldtem, de ezt pl egy szabadon megvásárolható tanuló algoritmus megmondja neked 99%-os pontossággal, a korábbi minták alapján. Ha a céged alapanyagként vett férfi pólót az elmúlt 240 alkalommal, akkor valószínűleg most is az lesz.

2017. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!