Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnökként érdemes...

Gépészmérnökként érdemes lenne külföldi állást nézegetnem, ha semmi nem tart itthon?

Figyelt kérdés

Egyedülálló vagyok, nyelvtudásom jó, nem szeretem ezt az országot, és bár a magyar fizetésekhez viszonyítva jól keresek és a későbbiek során még növekedne, még mindig úgy érzem, hogy ez az életszínvonal elmarad attól, amit egy fejlettebb ország nyújtana.

Egy nyugati országban ugyanilyen az állásért forintba átszámítva 1,5-2 millió forintot fizetnek átlagosan, ami sokszorosan annyi, mint itt. Más országokban is ugyanolyan hiányszakma ez, tehát elvileg még válogathatnék is, hogy hova menjek dolgozni.


Ami visszatart, az legfőképpen az, hogy nincs biztos helyem. Nincs annyira sok eltett pénzem, hamar felélném, ha esetleg kiutaznék és valami ok miatt munka nélkül maradnék (pl nem tetszene ott a munka, ahova felvettek, vagy én nem tetszenék nekik). Mert a megélhetés (albérlet+kaja) drága ott. Ezért tartok tőle, mert így egyedül, mások segítsége nélkül, kockázatot tartogat a terv, de tény, hogy ha bejönne, akkor nagyon jól járnék.


Tehát menni, vagy nem menni?



2017. ápr. 2. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyűjtögetsz még itthon, majd kellő tartalék mellett kimész.
2017. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
ha ezt egy gepeszmernoknek itt kell megkerdeznie, mert ennire hatarozott, akkor inkabb maradj, ahol vagy...
2017. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 Nyilván nem te fogod eldönteni, hogy kimenjek, de szívesen meghallgatom mások véleményét.
2017. ápr. 2. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
ja mert ismeretlenek fogjak neked megmondani, hogy most menj, vagy maradj? mit szamit masok velemenye, ha 10-en azt mondjak menj, 10-en azt, hogy ne menj, akkor mit csinalsz, feldobsz egy ermet?
2017. ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én félretennék a helyedben 4-5 hónapnyi tartalékpénzt, majd ha ez megvan, akkor belevágnék.

Míg nincs ennyid, addig szerintem is elég kockázatos.


Én a helyedben kimennék 1-2 interjúra, aztán utána döntenék. Haverom repülővel járogatott ki, de túl sokat nem kellett mennie, mert kb 3. helyen felvették fixre.

Az a lényeg, hogy legyen pár év munkatapasztalatod.

Mert ha kevés van, akkor valószínűleg inkább egy németet vesznek fel.

2017. ápr. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!