Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meg kell indokolnom, miért...

Meg kell indokolnom, miért szeretnék szabadságra menni?

Figyelt kérdés

a főnököm mindig megkérdezi miért kell szabadnap vagy szabadság mikor mondom hogy mondjuk kell az 5-6 vagy 12- szabira mennék.miért?mit csinálok? én nem szeretném megmondani neki mert semmi köze hozzá szerintem.magánügy.

ha szabadságot kérek akkor miért kérem?hova megyek?...sehova pihenni szeretnék.

van erre valami törvény, hogy meg kell mondani miért kell szabadnap vagy szabadság?



2017. ápr. 8. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondasz annyit, hogy ügyintézni, nyaralni. Ő is megnyugodhat, te sem mondtál semmi konkrétat.
2017. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Olyan törvény van hogy a dolgozó egy évben csak 7 nap szabadságával rendelkezhet - a többivel a munkáltató.

Lehet, azért kérdezi, mert azt szeretné tudni, mennyire fontos, hogy elengedjen.

Nem mindegy, hogy pl. körházba kell vinni valakinek a hozzátartozóját és azért kér szabadságot vagy egyszerűen csak elege van a melóból és pihenni akar...

Gyorsan hozzáteszem, az is fontos, de ott esetleg belefér 1-2 hét csúszás - ha pl. épp fontos, határidős munka van.

2017. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért kérdezi, de törvény nem írja elő, hogy megmond, miért kéred.


Mondjál valami olyasmit, amitől megnyugszik, aztán nincs vita.


Nekünk azt is a munkáltató tudtára kell adnunk, hogy pontosan milyen címen vagyunk a szabadságunk alatt elérhetőek. Mivel én úgy gondoltam, köze nincs hozzá (ne rendelgessen be, nem vagyok én katona), ezért mindig a washingtoni nagykövetség címét írom be. :D

2017. ápr. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

"ne rendelgessen be, nem vagyok én katona"


Pedig rendkívüli esetben joga van a munkáltatónak a szabadságról berendelni a dolgozót - csak akkor meg kell térítenie az okozott "kár"-t, plusz költséget (pl. befizetett nyaralásnál a fel nem használt napokat, meg ha esetleg van mondjuk 20 ezer ft-os repjegyet X időpontra, de a visszahívás miatt csak korábbi géppel tudsz jönni, ami mondjuk 50 ezer ft, akkor azt a különbözetet is meg kell fizetnie)

2017. ápr. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezt tudom, de akkor se rendelgessen be. Nem tud olyan rendkívüli eset lenni, hogy szükség legyen erre. Még akkor sem, ha felrobban a gyár. Akkor hívja a katasztrófavédelmet, ne pedig engem. :)

Arra fogadást mernék kötni, hogy ha közelben lennék, kapásból berendelgetne minden baromságért, de így, hogy "távol" vagyok, annyira nem is fontos már a személyem. Sok vezető csak a hatalmát fitogtatja időnként még ezzel is. Főleg az enyém. Ha tudnád.

Én és főnököm kapcsolatában ez a tökéletes megoldás. Külföldön vagyok, és kész...

2017. ápr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!