Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nem késő ezt a...

Szerintetek nem késő ezt a szakmát kitanulni? Mi a véleményetek maga a szakmáról hivatásról? Vagy válasszam a felsoroltak közül valamelyik másikat?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok 8 általános iskolai végzettséggel rendelkezem mert anyukám beteg apukám pedig éjjel nappal dolgozik 12oraban plusz másodállásban ezért nekem is dolgoznom kellet hamar hogy tudjak nekik segiteni. Az utóbbi időben elkezdett foglalkoztatni a téma hogy bekellene fejezni a sulit szóval gimnazium aztán szakma. Viszont több szak irány is érdekel engem első sorban érdekel a pénzügyi nyomozó mint hivatás. Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem első fele hogy nem késő kitanulni ezt a szakmát? Érdekel az ingatlanozàs ingatlan közvetítő értékbecslő . Színészet. Steward légiutaskísérő . Banki szféra pénzügy számviteli szak banki ügyintéző szakma.

Nos a kérdésem másik fele pedig ezekre alapozodna pl hogyha nem a pénzügyi nyomozó azakot válasszam szerintetek akkor ezek közül melyiket ? Vagy ha vannak javaslatok az se rossz.

23 éves határozott megbízható inteligens fiatal férfi vagyok amugy.

Igazabol most ebben az evben májusban kezdem el a jogosítvány megszerzését és szeptemberben pedig az esti vagy levelező tagozatos gimnáziumot .


Azért szeretném befejezni a tanulmányaimat mert ugy gondolom hogy az erettsegi és szakma megszerzése után több lehetőségem van és legalább nem néznek hülyének a munkáltatók mint moat 8 általános iskolai végzettséggel . És mindig azt tartom a szemem előtt hogy igy 8 általános iskolai végzettséggel csak is kényszerből fogok dolgozni egy munkakörben de ha valamit elvégzek és az érdekel is akkor mar nem a kényszer pénz keresés lesz az elsődleges pont az életemben. Persze fontos.

Komoly őszinte korrekt válaszokat várok.

Köszönöm


2017. ápr. 10. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Csupa felesleges szakot soroltál fel, tanulj valami normális dolgot, pl informatikát!
2017. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem csak informatikából áll a világ :) és elmondom neked hogy informatikai szakra se egyszerű bekerülni az egyetemre ingyenesre...Pénzügyi végzettséggel nem könnyű állást találni sajnos (nekem is az van) fizetés de annyira jó. Neked kell eldönteni mi érdekel :)
2017. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
fizetés annyira nem jó*
2017. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#2: áááá nem egyszerű bekerülni infóra, az egyetemek nagy részén minimum ponthatár van ingyenesen is.
2017. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
de egy 40 fős csoportra 300-an jelentkeznek azt is vedd figyelembe :) onnan tudom hogy barátnőm most jelentkezett és utánanéztünk. De persze itt mindenki jobban tud mindent és az informatikai szakokra mindenkit felvesznek tanulni se kell
2017. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
az alap ponthatár nő ha túljelentkezés van megsúgom :)
2017. ápr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
tanulni SOHA nincs keso, ugyhogy hajra! csak jol gondold meg, hogy mibe kezdesz, tenyleg valami olyat keress, amivel kesobb eselyesebben tudsz elhelyezkedni.
2017. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen azoknak a választ akik konkrétan nekem cimezték a válaszukat.

De azért örülnék hogyha nem egymás válaszait kritizálnàtok.

2017. ápr. 10. 22:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Tanuld azt ami erdekel. Eati gimi mellett meg ugyis lesz idod meg ezen ragodni. A stuartot meg tartsd meg vegszukseg esetere. Ahhoz azt hiszem csak erettsegi kell (ha kell...) es nyelv (de az nagyon). Ha megse jon ossze az amit gini allatt gondoltal, legalabb lesz B terved. Sok sikert, remelem sikerul, mert ertelmesnek tunsz
2017. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"de egy 40 fős csoportra 300-an jelentkeznek azt is vedd figyelembe :) onnan tudom hogy barátnőm most jelentkezett és utánanéztünk. De persze itt mindenki jobban tud mindent és az informatikai szakokra mindenkit felvesznek tanulni se kell"


Infós szakokra a legtöbb helyen minimummal be lehet kerülni. Ezt onnan is tudom, hogy magam is ezen végeztem és minden évben figyelemmel követem a ponthatárokat. Max ilyen BME és néhány évente az ELTE ami húzós. Az intézmények 60-70%-a 280.

2017. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!