Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha otthagyok egy munkahelyet...

Ha otthagyok egy munkahelyet 1 nap után később ebből későbbiekben valami bajom?

Figyelt kérdés

Nem tartom normálisnak a körülményeket? szerződésben 8 óra áll, és már 2. nap 12 órára vagyok beírva. Az ott dolgozó melós ember megmondta nekem, hogy amiket a felvételnél mondanak dolgok csak azért vannak, hogy ne zárják be a céget ill. h ne derüljenek ki a körülmények.

A saját egészségemre ártalmasnak tartom, így tisztában vagyok a jogszabályokkal is.



2017. ápr. 22. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
próbaidőn vagy?
2017. ápr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, próbaidőn
2017. ápr. 22. 14:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod, hagyd ott az ilyen szarokat.
2017. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Apukám nagyon elriasztott, mert azt mondta, hogy akkor ha akarok majd dolgozni máshol és látják, hogy 1 napot voltam itt, akkor azt mondják, hogy ez egy komolytalan ember...

Mondjuk nem tudom, hogy ennek mi értelme, hogyha teljesen más típusú munkát keresek magamnak amúgy is.

2017. ápr. 22. 14:54
 5/15 A kérdező kommentje:

Irodai munkát akarok, vagy bármi olyat ami emberekkel foglalkozik, kereskedelemben pl. érettségim van csak

ez egy gyártósoron való munka, de annyira pörög mindenki, hogy nem is tudok beszélni sem senkivel a fülünk bevan dugva. Nyilván nem haverkodni megy oda az ember, de nekem az 12 órában sok, hogy csak ugyanazt csinálom, én nagyon laza ember vagyok, itt meg úgy látom mindenki feszült.


Dolgoztam árufeltöltőként is, az nagyon laza volt, persze mindig megcsináltam amit kellett, nem vagyok egy tróger.

2017. ápr. 22. 14:58
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, hova mész utána. ha megint elmész egy olyan céghez, aki 8 helyett 12 órában akar dolgoztatni, és te azzal indítassz, hogy ezért jöttél el a másik cégtől, akkor valóban azt fogják mondani, hogy köszönjük szépen, nem te vagy az emberünk.


normális cégnél meg fogják érteni, ha egyáltalán szóbakerül az, hogy miért csak 1 napig voltál ott.


az lenne nagyobb gáz, ha ez már a 15. ilyen szituáció volt...azt már nem fogod kimagyarázni, hogy egyik sem tetszett igazán...

2017. ápr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#4 Baromság.. nekem 7 1-2 napom munkahelyem is volt az elmúlt 7 évben.


1x nem kérdezték meg, hogy miért is nem maradtam, vagy miért jöttem el azokról!

2017. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Az 1 napot simán ki lehet magyarázni, megmondod, hogy már az első nap törvénytelenségre akartak kényszeríteni.


Btw, az életrajzodba ne írd be, akkor 1 helyen marad nyoma a TB könyvedben, az meg akkor szokott csak előkerülni, ha már felvettek, ritkán nézik össze az életrajzzal.

2017. ápr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nincs TB könyvem még pálya kezdő vagyok, remélem 1 nap alatt csak nem állítottak ki vagy nem tudom...
2017. ápr. 22. 15:55
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 de azok is belekerülnek, hisz be voltál jelentve... adóznod is kell a fizetésed után!
2017. ápr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!