Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fekete pénz és munkaidő már...

Fekete pénz és munkaidő már az állásinterjún említve itt tartunk?

Figyelt kérdés

Én vagyok vajon naiv vagy ez a szokásos? Már a harmadik olyan állásinterjún voltam ahol minden kertelés nélkül a képembe tolták úgy hogy még fel se voltam véve csak tárgyaltunk hogy fizetés ennyi papíron munkaidő 4 óra v 6 óra, de persze nem ennyi a fizu a többi zsebbe és nem ennyi a munkaidő se hanem 8-10 óra.

Szóval a világ legtermészetesebb dolgaként tálalják hogy fekete túlóra és pénz. És kérdés én az állás után ácsingózó mit léphetek erre? Mert ha azt mondom bocs 8 óra munka akkor legyen 8 óra bejelentés is, akkor akár fel is állhatok mert tuti nem vesznek fel.

Vagyis vagy belemegyek és lesz állás vagy nem és nem lesz.

Itt tartunk?


2017. ápr. 26. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Amikor felhívott valaki állásügyben, mindig az volt az első kérdésem: milyen cégről van szó? Ha XYZ 10 fős Kft, akkor megköszöntem és elbúcsúztam. 2-3000 fős cégeknél, multiknál nincs ilyen probléma. Hozzáteszem, hogy ez persze munkától is függ, nekem szerencsére olyan szakmám van, ahol a munkaadók keresnek, nem én keresek állást (IT).
2017. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Hogyne. Volt egy autótisztító aki 8 órás munkaidőt írt bele a hírdetésbe, nettó 140, elmentem, a főnök 1. mondata: heti 2×12 és 3×14 órát kell dolgozni, de 8 óraára szól a bejelentés. Egyenesen megtévesztés, hazugság, a csillagok lehazudása, hogy a rövid, ideiglenes profitot fekete hazugsággal bezsebelje mint kb. egy bűnöző.
2017. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Se@@fejek mind.

En ugyanabba a "sz@ros" cipőbe léptem bele mert én elvallaltam 1ilyem melot kb.egy hete de most mar banom. Nallunk 12orazas de nem adnak 2nap szabit mert "nincs ember" bejelentes 6orara es hetvegi potlek nincs. Elegem van !

Ezelott voltam egy masik allasinterjun ahol 2orara akartak bejelenteni es napi 8-10-12orat dolgozni mikor hogy.. elegem van nekem is es ez NEM normalis eggyaltalan!!

Ne fogadd el az allast. En banom h.megtettem, de lehet visszamondom..nem tudom en sem h.mit csinaljak

2017. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Milyen megyebe vagy?

Én Debreceni

2017. ápr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem fogadod el a rabszolgamunkát, éhenhalsz.
2017. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Többször jártam így-irodai diplomás melóval. Vagy be sem jelentettek volna, vagy csak 4 órásban, a többit zsebbe. Nem fogadtam e az állást.
2017. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy osztrák vagy egy német cég ezt nem meri megcsinálni, csak a 100%-ban magyar tulajdonban lévők, ott vannak a legnagyobb patkányok. Én nekem is mondták már párszor, hogy ez az összeg amit kérek, reális, viszont minimálbérre jelentenek be, és jöjjek be két hetente szombaton is persze ingyen. Hülyének nézik az embert, elve a jövőbeli magamtól veszem el azt a pénzt, ha elfogadom ezeket a feltételeket, akkor inkább külföld.
2017. ápr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

" elve a jövőbeli magamtól veszem el azt a pénzt, "


HAHHAHAHAH!!!!

Apukám azt a pénzt a "jövőbeli" magadtól már régesrég elvette szeretett kormányunk!!!


Ha arra gondolsz hogy most minimálbéresként majd kevesebb nyugdíjat kapsz???

HAHAHHAHAHAHHAHAH

Eleve nem kapsz egy petákot se majdnan addigra rég összeomlott (ill szétlopták) a NYÖGDÍJrendszert.

Te tényleg ilyen naiv vagy?

2017. ápr. 27. 16:36
 9/15 anonim ***** válasza:

szia a 3as, 4es váaszra nem reagáltál!

Akkor elfogadtad a melót vagy sem? Mit mondtál?

2017. ápr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

pont ugyanígy gondolom én is kérdező:hogy mire nyugdíjas leszel addigra már más rendszer lesz.

De a baj az hogy az amit lenyúlnak az adóból az nem neked adják oda hanem maguknak teszik el. Ez gáz nagyon

2017. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!