Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadság, táppénz vagy egyik...

Szabadság, táppénz vagy egyik sem?

Figyelt kérdés
Februárban kértem időpontot magamnak egy orvosi rendelőbe, belgyógyászati vizsgálatra ami nekem elég fontos, és május első hetére kaptam időpontot 13óra 45 percre. igen ám de eközben jelentkeztem egy állásra és ma volt az első napom. jövő héten azaz május első hetén pedig délutános leszek. tehetek valamit vagy várnom kell még 3 hónapot? gyárról van szó...

2017. ápr. 27. 18:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
pályakezdő vagyok..
2017. ápr. 27. 18:17
 2/13 A kérdező kommentje:
valószínűleg reflux panaszom van a kezdetek óta és már nem bírok ezzel együtt élni.. de folyamatosan csak tolódik a dolog. először voltam fogorvosnál arra is 2 hónapot vártam feleslegesen mert nem azzal volt a gond. akkor még ráértem ilyenekre..
2017. ápr. 27. 18:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szabadság. Táppénzre illetve betegszabadságra akkor vagy jogosult, ha keresőképtelenséget állapít meg az orvos. Egy kivizsgálás esetén ez nem áll meg.


3 hónapot nem kell várnod, odamész az illetékes emberhez, és kérsz szabadságot. Megmondod, hogy fontos orvosi vizsgálatod lenne, szóval legyenek kedvesek elengedni. Normális helyen ilyenekbe nem kötnek bele.

2017. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nekem még fizetetlen napként is jó lenne de hát gondolom ilyen nincsen..
2017. ápr. 27. 18:34
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szabadság, bár az én munkahelyemen ha orvoshoz mész bármikor, akár egész de vagy du akkor az olyan mintha dolgoznál, nem kell szabadságot kivenni
2017. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
illett volna szólni az állásinterjún
2017. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Április 27-e van, kérdező ezt írta: "ma volt az első napom."

Holnap péntek. Jövő héten máj. 1-e hétfő, tehát marad a kedd, szerda, csüt, péntek. Kérdező nem írta, melyik napról lenne szó, de kb úgy néz ki a dolog, hogy ha nem kedd - mert akkor meg már szólni sem tudna - hogy dolgozott 3 napot és pl. 4-ik napon szabadságra megy??? Mégis miért ajánlgattok neki ilyent? Jó eséllyel próbaidős, ha a 4.-ik munkanapra már szabadságot kér... hát, lehet, másnap már nem kell mennie, mert felmondanak neki. Ugye, mint tudjuk, próbaidő alatt AZONNAL, INDOKLÁS NÉLKÜL fel lehet mondani.


Kérdező, valóban illett volna rögtön az állásinterjún szólni, hiszen nagyon rövid az idő - nem biztos, hogy meg tudják oldani a pótlásodat.

Amit javasolnék és az még egy viszonylag korrekt megoldás, hogy jelzed: több hónapja vársz egy vizsgálatra, szeretnél elmenni, de a vizsgálat után, ahogyan végeztél, azonnal be tudnál menni. Az orvostól meg hozol igazolást.

Elképzelhető, hogy ebbe nem fognak belemenni, hiszen pár órára lehet, nem fognak behívni valakit - de legalább látják, hogy nem lógni akarsz. És mindenképpen holnap jelezd ezt, hogy legyen idejük pótolni Téged.

Ha pedig nem egyeznek bele, akkor eldöntöd: mi a fontosabb: a munkád vagy a vizsgálat? Lehet, nem kell újabb 3 hónapot várni...

2017. ápr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

# 7


És akkor mi a tök van, ha 4. napon szabadságot kér valaki? Miért kell úgy tekinteni a munkáltatóra, hogy mindenképp az a célja, hogy kirúghasson a próbaidő alatt? Ha annyira nyűg lenne a munkavállaló, már fel sem vették volna.

2017. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek, de ettől függetlenül fogadja meg az előtted szóló tanácsát. A munkáltatók az ilyen együttműködést, hozzáállást szeretik a dolgozóktól.
2017. ápr. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8-asnak:

A kérdező már az állásinterjún is tudta, hogy mikorra kell mennie - nem szólt... A munkáltatók sem hülyék, tudják, hogy elhallgatta (ha délelőttös lett volna, akkor sem tudna elmenni, mert a délelőttös munkaidőbe is belelóg (du 2-ig van, gondolom). Ezek után nem kéne még tovább "szítani" a dolgot.


Idézet egy munkajogi portálról:

"

FIATALOK ÁLOMMUNKAHELYE

7 hónapja

FIATALOK ÁLOMMUNKAHELYE

MÉLYÜLŐ HAZAI BÉRSZAKADÉK

8 hónapja

MÉLYÜLŐ HAZAI BÉRSZAKADÉK

Üdvözlünk a Passion4Work blogján!


Jogi esetek Érdekes.Érdekel.Érint Munka.Erő.Piac


Jár a próbaidő alatt szabadság?

2016. augusztus 26. - Passion4Work.hu


Próbaidő alatt az egyik legfontosabb kérdése a munkavállalónak, hogy jár-e neki szabadság, vagy a munkáltató belátására van bízva, hogy a próbaidő alatt elengedi-e őt. Mi utánajártunk ennek a kérdésnek.


A szabadság kiadásának időpontját a munkáltató határozza meg. Azonban a munkáltató évente 7 munkanap szabadságot legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni, illetve ha a munkavállaló munkaviszonya év közben kezdődött, úgy a 7 munkanap szabadságot arányosítani kell. Utóbbi szabályt a munkáltatónak viszont nem kell alkalmaznia a munkaviszony első 3 hónapja, vagyis a próbaidő alatt. Ha tehát a próbaidő alatt szeretne szabadságra menni, akkor ennek engedélyezése valóban kizárólag a munkáltató belátásától függ, sőt nem árt ezt az igényt akár már a toborzás-kiválasztási szakaszban tisztázni a munkaáltatóval, mindenfajta „félreértés” elkerülése végett."

2017. ápr. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!