Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elbizonytalanodtam a szakmámma...

Elbizonytalanodtam a szakmámmal kapcsolatban (villanyszerelő), megéri csinálni?

Figyelt kérdés
Értek hozzá és szeretem is. Világ életemben ehhez kapcsolodo dolgokat tanultam(elektrotech). Használtam már arduinot, plc-t. I.ádom mind a kettőt, viszont egyetem nélül semmire nem mehetek. Nem vagyok olyan buta, de nemhiszem, hogy képes lennél elvégezni egy mérnöki szakot. Mi a véleményetek? Ér valamit a tudásom a mai piacon? Esetleg mit tanuljak még hozzá, hogy egy havi 250-300ezer ftos nettot össze tudjak szedni?

2017. ápr. 29. 13:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Sztrogoffnak igaza van. Ha kibírod, ha úgy gondolod megtudnád csinálni, vágj bele! Nem tudom megmondani, hogy van-e értéke a tudásodnak, ez számomra is kérdés.


---------------


Németország... (Ne vegyétek úgy, hogy nincs kivétel, hogy ez csak így történhet, ahogy én leírom, hogy ez az általános de...)

Németország, ahol 3 hetet dolgozol 10-12 órában azért, hogy a 4-5. héten hazajöjj, a német meg pénteken délben elköszön. Németország, ahol kvázi direkt módon - ahogy pl. nálunk - nem is nagyon szoktak alkalmazni senkit sem, csak munkaközvetítőn keresztül, maguk a cégek adják ki fejvadászoknak a betöltetlen pozíciókat, ők nem érnek rá ilyenre, nincs rá kapacitás. Ez vár az "érettségi szinten" németül tudókra.

Németország ahová baromira könnyű kimenni egy magyar cégen keresztül, úgy, hogy az majd téged ahogy csak tud lehúz, 2-3 kollégával alszol egy légtérben, azt a tényleg baromira alap "kényelmet" adod fel, hogy egyedül vagy pároddal hajtsd le este a fejed a saját ágyadban. Németország, ahol a precizitásnak már semmi jele nincs felsőbb körökben sem, ezáltal az ép.iparban már utolértek minket eszetlenség terén.

Németország az Isten!

Igen, Németország az, ahol keresik a magyar villanyszerelőt, igen azért, mert a lehetetlent is megcsinálja, mert ahová a német állványt állítana, oda a magyar támasztólétrát, s azt gondolja a német, hogy nincs az az Isten, hogy Ő itt kockáztatná ezért az épségét, a magyar meg kockáztatja, ahová a német célszerszámot rendelne ami hetekig tartana, oda a magyar egy délután legyárt egyet. S jó ez? Jó ez így?

Németország... onnan áramlanak haza teli tömött zsebbel a magyar fiatalok. Gombaszámra növekednek azon ingatlanok, amit az ott összeharácsolt pénzből építenek. Ja! Ja, nem! Mert ha így lenne, akkor Veszprémben, meg pl. Baranyában is lenne meló nem? Vagy nem? Valódi meló, mint ezelőtt legalább 10-12 évvel, nem vergődés, amiből pénz meg alig, hitványabbnál hitványabb anyagok használatával, mert nem nem, infláció az nincs, valóban csak szimplán szaródik el minden... Ablak könyöklők hulladékából védőcsövek, gyárilag szar fi-relék, full műanyag szerelvények, 2 havonta kiégő izzók, lekapcsolt állapotban is világító ledes csodák, egyre ridegebb anyagból készülő kötődobozok, papírnál vékonyabb gégecsövek.

Mondjuk pont Baranya, ugye, jellemzően sokan német ajkúak. Mégis hazajárnak, mégsem költenek, akkor mi lehet? Mert jól keresnek, hisz ezt mondják, ezt mondjátok, hogy k... megéri, akkor valszeg ülnek a pénzen. Biztos rajta ülnek! Fene a bőrüket... :)


Ha nem a kereset a fő szempont, azért nem mindegy a terhelés is, hogy mivel terheled magad 65 éves korodig.

Ja igen! Hogy akkor mész nyugdíjba az ép. iparból, mint más egy íróasztal mögül sőt (az legalább dolgozik, másfajta terheléssel, de dolgozik), hányan töltenek be olyan pozíciót, ami nem jár se fizikai se szellemi megterheléssel, s 65. évben hello. Csak nekünk meg lehet, hogy 6 láb alá szól a hello a 65. évben. Aztán látjátok híveim ennyi az élet...

Na ezen kéne rágódni ezeknek a g...nek, nem azon, hogy 40 éves munkaviszonnyal a férfiak is, hanem, hogy kik 40 éves munkaviszonnyal! Nem azon, hogy itt k.mód küzdünk egy várossal (nonszensz) a rezsicsökkentésért, nem kell azt csökkenteni, nem kell azt szabályozni, a fizetésért tessék küszködni, azért vívni "csatát".

Azért vívni csatát, hogy ha ma Mo-on otthon ápolod egy családtagod, azért 30 ezerrel támogat meg az állam, az isteni Németországban meg annyival, hogy abból kifizetsz egy "balek" magyar ápolót, s az összes gyógyszert.

Na ettől nem Magyarország Németország, nem attól, hogy ott magyarként jobb villanyszerelőnek lenni. Németként Németországban villanyszerelőnek lenni valószínűleg jobb.

Lehet, hogy túl messzire mentem, sorry...

2017. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Előzőnek mondom. Az egyik leghasznosabb tudást a villamosmérnöki képzés adja. Persze itt is mint mindenhol vannak felesleges töltelék tárgyak, de gondolj bele. Elektronikát tanulsz. Nézz körbe. Mi az aminek bármi köze van az áramhoz ? Én most hirtelen a tv-t a számítógépet a hangfalat meg a lámpát látom. Egy szobával arrébb ott a hűtő a fagyasztó a kenyerpirito stb. Ha kinezek az ablakon mindenféle fikázó vezetékeket látok. Lassan a járművek is téli lesznek elektronikával. Elmész egy gyárba , áram nélkül megáll a gyártósor. Estig sorolhatnám a peldakat. Ez az egyik leghasznosabb szakma
2017. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Rendben van, csak azt nem értem miért mondod ezt kimondottan nekem. Én is - mint leírtam - támogatom a dolgot, hogy továbbtanuljon. Miben nem értünk mi egyet akkor?
2017. máj. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Orfeus ***** válasza:

11-es hatalmas igazságot írt, ez is megjelenhetne a blikkben, nem csak az hogy kinnt kolbászból van minden.


Nem kell kimenni hogy jól keress. Technikusi, gépbeállítói, karbantartói pozba simán felvesznek. Persze minél több a tapasztalat annál jobb, max fiatal vagy aztán másik megyébe cuccolsz, de találsz nagyon jól fizető állást.


Ha mégtöbbet akarsz, melo mellett PLC programozót lerakot, megtanulod rendesen, akkor tényleg jól fogsz keresni.

2017. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!