Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy-számvitel vagy jogász...

Pénzügy-számvitel vagy jogász szak?

Figyelt kérdés
Szeretnek jol élni, családot szeretnek, es olyan munkát amit szeretek. A jogásznak nyilván van egy presztízse (mondjuk most sok kevésbé okosak is elvégzik), de ugy hallom a munkaerőpiacon a pénzügy-számvitel jobban érvényesül. Egyetem utan dolgozni szeretnek, aztan pedig esetleg amilyen munkakörben dolgoztam, hasonló vállalkozást nyitni 10-15 ev tapasztalat utan. (Pl könyvelő voltam, későn könyvelő iroda) persze ha az ember a rangletrat megjárta, akkor nem biztos, h belekezd egy hasonló vállalkozásba.

2017. máj. 3. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokkal több pénzügyes/számviteli munkatárs kell egy cégnél, mint jogász. Ez tény, viszont egy jól befutott ügyvéd többet keres, ez is tény.
2017. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azért a két szak eléggé elüt egymástól, melyikre vagy inkább fogékony? Ha matekos vagy akkor a jog kicsinálna, és fordítva is igaz. Az egyik legjobb barátom pont PSZK-s én meg jogász vagyok, szóval szoktunk egymásnak mesélni csodálatos dolgokat :D

Ennek ellenére a péntes szakról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen a kereslet az ilyen szakon végzettekre. Amit mondani tudok, hogy aki jogot végez, annak biztosan lesz munkája, olyan szerintem nincsen, hogy munkanélküli jogász. Akármennyire mondják, hogy sokan vannak/vagyunk, egy jogász diplomával rengeteg mindent tud kezdeni az ember, szinten mindenhova kellenek, és lesz munkád. (Nyilván nem mindenki lesz bíró, ez is igaz)

Ez meg hogy "kevésbé okosak" is elvégzik ez olyan dolog, hogy minden egyetemet kijárhat valaki aki éppen kettesekkel átcsúszik, de annak semmi értelme, ez nem csak a jogi karra jellemző. A másik meg hogy függ a sulitól is szerintem, mert a jogász képzés nem minden egyetemen egyformán erős (mint ahogy nyilván ez is igaz sok más szakra is)

Ez az én véleményem, de szerintem neked kell érezni, hogy melyiket akarod jobban :)

2017. jún. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!