Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire vannak meg fizetve a hegesztők meg a Cnc technikusok?

Figyelt kérdés
El kellene döntenem, hogy hegesztő avagy Cnc technikusnak tanuljak tovább, nem szeretnék ebben a szaros országban (Szerbiában) maradni szóval ibkább Magyarországon kezdenék el dolgozni. Voltam iskola látogatásokon és mindenhol azt mondták, hogy a hegesztő és a Cnc technikust jól megfizetik mindenhol ez mennyire igaz?

2017. máj. 3. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Valóban igaz!

Kb. egy pályakezdő megkeresi a 160.000-et is cafateria és egyéb pótlékok nélkül, nettóban! Ez nagyon jó pénz. Viszont a Cnc-seket az iskolákban nem készítik fel eléggé, ezért a cégek külön tanfolyamot indítanak a saját dolgozóiknak ( akik esztergályosak, heggesztők, stb.). Ezzel a szakmával csak az nem tud elhelyezkedni, aki nem akar. Kecskeméten a Merciben hazaviszed a havi 170-et is pályakezdőként.


Viszont a heggesztés, esztergálás, stb nagyon egészségtelen, csak hogy beszéljek az árny oldaláról is. Eu szabvány szerint kötelesek munkaruhát és védőfelszereléseket adni, de ezek olyan fogyóeszközök, amikre nem igazán szeretnek költeni. A fémforgács nem tesz jót a tüdőnek...


Azzal pedig már lehet vitatkozni, hogy az egy dolog, hogy jól keresel vele, de megéri mindezt a pénzt gyógyyszerekre költeni?

2017. máj. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy káros viszont az nem nekem való, hogy egy irodában üljek. Inkább piszkolom be a kezem és tényleg dolgozok. Természetessen nem túlzottan szeretnék meg betegedni avagy meghalni még át kell gondolnom a dolgot de legalább ennyivel többet tudok a témáról és köszönöm.
2017. máj. 4. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Szívesen! Asztalost javasolnám. Nincsenek nagy asztalos cégek, és eleinte biztosan nem keresnél olyan jól, de hosszú távon megérné. Persze, ott is a forgácspor meg mittudomén, de az azért mégis másabb, mint a fém, és a magyar vállalkozók a védőfelszereléseket 88%-ban betartják. Ahol pedig nem, onnan el kell jönni.


Vagy a vendéglátás. Legyen szakács, pincér vagy akár egy konyhai segéd, hazaviszi magyarország keleti felén is a 140-et. Magyarország nyugati felében meg aztán főleg többet. Jattból meg pláne.

2017. máj. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a villanyszerelőt javaslom. Egy év gyakorlati tudás összeszedése után azt is vállalkozóként.
2017. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 goaus ***** válasza:
CNC jo szakma, hegesztú otthon vicc, de lassan már nyugaton is lenoymták a pénzeket, és sokkal egészségtelenebb szakma. Asztalos meg mindkettőnél jobb, jol irta vki előttem. Amugy Mo-on nem éri meg, innen is huz ki mindenki nyugatra. Bér és árak tekintetében nem éri meg. Írják itt előttem 170 nettő cnc-snek, azt már nem, hogy az említett Kecskeméten 100-120 ezer egy lakás havonta, ha kap az ember...
2017. máj. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!