Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak céges autóink de én...

Vannak céges autóink de én vegyek magamnak sajátot amivel járok (ti mit tennétek)?

Figyelt kérdés

Jó pár éve dolgozom a munkahelyemen, és felvetődött a vezetőség részéről, hogy mi lenne ha én is vennék kocsit és azzal járnék mint a kollégák 30-40%-a. Van aki a sajátjával megy céges dolgokat intézni.


A fizetés átlag feletti de nem érzem racionálisnak a célozgatásokat amiket néha kapok pl. jó lenne ha lenne autód, így meg úgy de jó, mikor veszel autót… már közöltem, hogy drága sokba kerül fenntartani és 20 percre van a munkahelyem ezért nem fogok fenntartani autót.


Nem volt elvárás a saját autó és most se az (vagyis nem tudom…) van jó pár céges utam kb. havi 20-30e taxiszámla.


Pláne a sztoriban, hogy vannak céges autók de kulcsos kocsi nincs, random emberek kaptak fix állandó használatú autókat (nem csak vezetők) most ezen nem vitatkoznék, hogy ők miért - mert a munka megköveteli - (többet nem járnak céges ügyben mint én …).


Most ha már így hozta a helyzet, hogy vannak akik kapnak kocsit és fizetik a benzin/munkába járás költségeit akkor nekem kell e a saját fizetésemből ilyenre költeni? Lehet e elvárás? Mit tud az ember ilyen helyzetbe tenni? Kérjek én is hátha kapok (nem kell tényleg)?


Tulajdonképpen ezért nem fognak kirúgni, de nagyon zavarnak a be szólogatások a vezetők részéről és nem tudom, hogyan lehetne normálisan kezelni a témát.


+ Én úgy gondolom, ha van céges autó (és tényleg random embereknek), akkor másoknak is adhatnak vagy ha nem akkor nem kell feszegetni a témát… mert az mégis milyen már, hogy én megveszem a sajátomat tankolom fenntartom mások meg kapnak (nekem havi 30-40e mínusz nekik meg 0)



#autó #céges autó #cégeskocsi
2017. máj. 6. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Egyik füleden be, a másikon ki.
2017. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Amennyiben a felveteledkor nem volt feltetel, hogy sajat autod legyen, pont semmi joguk nincs ezt utolag megkovetelni. Ha munka miatt kell ide-oda jarni, adjanak ceges autot, ennyi. Kotelezni semmikepp nem kotelezhetnek erre.


Ha ugy erzed elegge potolhatatlan vagy, nyugodtan mondd meg egyenesen a vezetoknek, hogy nem, a cegnek nem veszel autot, ha a havi 20-30e taxiszamla nekik nem oke, akkor adjanak kulcsos autot v. barmit. Nyilvan az adozas miatt akarjak h. sajat autod legyen, de ez teged ne befolyasoljon semmiben...

2017. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Ha felhozod a témát a munkahelyen, ne mutogass másokra. Attól, hogy másnak adtak valamit (autó, laptop, telefon stb.), nem jár automatikusan neked is.


Onnan megközelítheted, hogy ha a cégnek jobban megérné egy céges autót fenntartani és a rendelkezésedre bocsátani a céges utazásokhoz, mint a taxiszámlákat kifizetni, akkor te természetesen elfogadod ezt és a céges autót fogod használni. Ez egy egyszerű számítás kellene, hogy legyen a vezetés / pénzügy részéről.


Az, hogy neked magáncélokra otthon mid van vagy nincs, lényegtelen a cég szempontjából. Egy másik példával: ha van is saját mobilod, azt a számot nem adod meg céges célra, hogy munkaügyben azon hívjanak. Ha a munkád miatt fontos, hogy mobilon elérhető legyél, akkor mint munkaeszközt, biztosítani fogják számodra. Ugyanez van az autóval is. Persze ezt így ebben a formában ne mondd nekik, mert elég ellenségesen hangzik.


Úgy fogalmazd meg, hogy te nyitott vagy a lehetőségre, hogy céges autóval menj az ügyeket intézni, ha úgy döntenek, hogy a te munkádhoz ez szükséges.

2017. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Nem értem a problémát :)) Nem mersz beszélni? Ha mondják, mondani kéne, hogy minek vegyek sajátot, mikor itt egy csomó céges kocsi?
2017. máj. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első munkahelyemen felvételnél volt egy olyan kérdés, hogy mik a jövőbeli terveim. Soroltam, hogy szeretnék majd a városba költözni, szeretnék autót venni, stb.


Fél évvel később meg lebaszott főnököm, hogy még mindig bejárós vagyok, még mindig anyáméknál élek, legalább költöznék albérletbe, még mindig nem vettem kocsit sem, milyen ember az ilyen, hogy össze vissza hazudtam állásinterjún...


Mindezt úgy vágta a fejemhez, hogy nettó 97e-el szúrták ki a szemem mérnökként, ebből 3e elment bérletre, kb. havi 6-8e céges ügyekben telefonálásra, 20e a havi ebédemre, stb.


Kérdező nem kell minden baromnak a szavával törődnöd, a főnököd hobbija, hogy baszogat, neked legyen az, hogy baszol rá mit mond!

2017. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!