Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főiskolai diploma nem ér...

Főiskolai diploma nem ér annyit mint egy egyetemi? Álláshirdetések?

Figyelt kérdés

Ugye az egyetemi és főiskolai diploma (oklevél) is felsőfokú végzettséget jelent.

Vagyis ha egy álláshirdetésben ez van: munkakör betöltésének feltétele felsőfokú végzettség akkor oké a főisk és egyetemi papír is.

De mi van ha ez olvasható: munkakör betöltésének feltétele felsőfokú végzettség (egyetemi oklevél)

na most akkor itt a főisk diploma hiába az is felsőfokú papír nem ér annyit mint az egyetemi?


2017. máj. 7. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemi oklevelet kérnek, akkor az MSC-t jelent az új rendszer szerint, a régi szerint egyetemet.
2017. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Vesztenivalód nincs. Még talán örülnek is, hogy kevesebbet kínálhatnak és nem tartanak szakmai konkurenciának.
2017. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na jó de én azt nem értem hogy felsőfokú végzettség.

A főisk és az egyetem is az.

Vagy nem az?

De az.


Azért vicces ez mert olyan munkakörről van szó ahol a jogszabály semmiféle végzettséget nem ír elő, még érettségit se, tehát akár 8 elemivel is végezhető lenne.

A munka egyébként back office meló multinál ahova egy betanított majom is elég lenne kb diploma oda minek.

Még érettségi se nagyon.

Ehhez képest ilyen szarokkal közözködnek hoyg diploma de csak egyetemi... főiskolai nem jó ám... miközben a munkát ismerve egy sima érettségivel is megcsinálja bárki.

Ami speciális tudás kell azt meg úgyis a vállalati továbbképzés adja majd...

2017. máj. 7. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Én természettudományos MSc diplomával már olyan állásokat keresek ahová még diploma sem kellene de még oda sem vesznek fel. Ez sajnos ilyen.
2017. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Én természettudományos MSc diplomával már olyan állásokat keresek ahová még diploma sem kellene de még oda sem vesznek fel. Ez sajnos ilyen.

"


Hát ez viszotn már a te hülyeséged mert olyan állásra hova még diploma se kell oda úgy jelentkezünk hogy letagadjuk a diplománkat... én is voltam már pár hónapot raktáros. Azért vettek fel mert kamu életrajzban letagadtam a diplomámat... ha beírtam volna szóba se állnak velem.

2017. máj. 8. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!