Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnöki és IT diplomát...

Gépészmérnöki és IT diplomát össze lehet egyeztetni valahogy?

Figyelt kérdés
Van olyan állás, amiben előnyt jelent mindkettő együttes megléte, vagy csak az egyik számítana, bárhova is megyek?

2017. máj. 10. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

A diploma arra való, hogy legyen. Én közgazdász diplomával vagyok senior fejlesztő úgy, hogy otthon, önszorgalomból megtanultam programozni és éveket (!) töltöttem azzal, hogy napi 10-12 órában csak ezt csinálom.


A diploma egy reklám, egy PR fogás, hogy elmondhasd magadról hogy van. Olyan, mint az erkölcs vagy az innováció: addig jó, amég beszélni kell róla. Amikor cselekedni kell, előremozdítani a dolgokat, akkor meg jön a földhözragadt kőkemény érdek.

2017. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Igazából nincs.


Iparvállalatoknál teszt rendszer fejlesztők pl olyan IT-sok akik értenek valamennyit gépészethez, de egy dolgot látnod kell.


Ha 1 jó diplomáért kapott fizetést vesszük 100%-nak, akkor 2 jó diplomáért nem fogsz 200%-ot kapni, sokkal valószínűbb, hogy valahol 100-120% között lesz a bér.


Cserébe viszont még 4-5 évet elszúrsz iskolába járásra ahelyett, hogy

a) képeznéd magad a fő szakodban tovább, specializálódnál valami ritkább, érdekesebb szakterületre, és simán megkeresnéd azt a +10-20%-ot, akár még többet is

b) karriert építenél, és tapasztalatot szereznél a fő szakodban, így az, aki a 2. diplomád megszerzésének idejében inkább ezekre koncentrált, már simán szenior fizetést fog kapni, amikor Te gyakorlatilag pályakezdő leszel.


Egy szó mint száz, nagyon nagyon ritka az a karrierút, ahol megéri erre gyúrni, ha már második diploma, akkor inkább valami közgázt vagy managementet vennék fel a mérnöki mellé, és próbálnék vezetői vonalon keresni valami lehetőséget.

2017. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

IT mi?

multinál folyamatmérnöknek, karbantartó mérnöknek jól jön, ha ért a géphez és még PLC-t is tud programozni

2017. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

Hát, igazából a gépészmérnök, villamosmérnök, mérnökinformatikus ilyen "hardcore standalone" diplomák. Nem sok értelme van halmozni őket, mert egyrészt brutálisan nehezek (hardcore), másrészt önmagukban is nagyon erősek, értékesek (standalone). Ha a háromból bármelyik megvan, már jó vagy.

Egy hardcore standalone diploma mellé valóban érdemesebb műszaki vagy általános menedzsmentet, marketinget, közgazdaságtant, vállalkozásfejlesztést, esetleg valami pénzügyi-gazdasági dolgot tanulni, ÉS pluszban idegen nyelvet.

2017. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mérnökként dolgozok IT területen, és nem kellett hozzá két diploma. Megvan ugyan 2, de nem IT-s, hanem hasonló műszakis. Már hallgatóként ilyen területen sikerült elhelyezkedni, közben szereztem tapasztalatot, meg váltottam céget is. Ahogy írták mások is az egyéni képzéssel fel lehet szedni annyi tudást, hogy hogy oda-vissza tudd a két területen hasznosítani a máshonnan szerzett tudást. A legfontosabb, hogy képezd egyénileg képezd magad, mind szakmai témákban mind idegen nyelv tudásban (itt nem a nyelvvizsga megléte számít, hanem a tárgyalóképes tudás). Ebben az országban nagyon imádják a papírhalmozást, de komoly helyeken nagyon nem számít, hogy miből van papír, a tényleges tudás kell, és nem fogsz +1 diplomától többet keresni.
2017. máj. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!