Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amerikai munkavállalási...

Amerikai munkavállalási engedély ilyen módon?

Figyelt kérdés

Elméletben lehetséges lenne?

Nyilván sok pénz szükséges. Kisebb céget meggyőzni, hogy szponzoráljon.

De pl ha szakács vagy sikerült találnod egy kinti magyar éttermet meggyőzöd őket, hogy rád van szükség a magyar gasztronómia és kultúra ismerete miatt stb.

Kifizetem a költségeket, ami őket terhelné és valamennyit még pluszba. Akkor benyújtanák, a kérelmet lenne rá esély, hogy megadnák? Tudom, rengeteg dolog lehet buktató.

Nyilván nem gondolom komolyan a dolgot ez csak feltételezés egyáltalán nem értek a témához, aki szitkozódni meg trollkodni akar légyszi ne :D



2017. máj. 15. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán egy H-2B típusú vízumba beleférne, amit leírsz.


[link]

2017. máj. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vajon volt már ilyenre példa ? Olvasgattam egyéb fórumokon de ott nem találtam konkrét példát.
2017. máj. 15. 18:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vajon volt már ilyenre példa ? - PERSZE!

En szemelyesen legalabb 5-6 embert ismerek, akik anno a magyar ettermen keresztul szereztek meg a papirjaikat. Termeszetesen egyiknek sem volt hivatalos szakacs/felszolgalo vegzettsege, de a rafkos magyar az ilyen dolgokat siman megoldja, ugye...


Az etterem tulajdonosnak ugy tunik eletcelja volt hogy minel tobb magyaron segiteni tudjon, ugyhogy eloszor munkavallalasit adott nekik majd zoldkartyat. Persze nem o adta szemelyesen, o csak munkat adott ezeknek az embereknek, akik igy papirokhoz jutottak.


Szemelyesen nem ismerem, de hallottam olyanokrol, akik pedig a magyar ujsagon keresztul kaptak papirokat, illetve a reformatus templom is besegitett nehany hazankfianak, szoval abszolut lehetseges.


Mit gondolsz a tobbi nep nem jatsza ezt ki? Termeszetesen az osszes ukran, roman, akarmilyen ceg, akiknel fontos a nyelvismeret, a sajat orszagabol alkalmaz embereket. Eleg egyszeru a dolog. Tudod a munkavallalasi kerveny ugy megy, hogy a cegnek eloszor meg kell hirdetnie az allast. Az arra jelentkezoket meg kell interjuvolni es indokolni a hivatal fele, hogy ezek az emberek miert nem jok es miert pont az az ember kell a cegnek, akit otthonrol hoznak ki. Egy anyanyelvi ujsag, templom, vagy etterem konnyu helyzetben van, mert nagyon nehez olyan amerikait talalni aki perfekt magyar, aki ismeri a rantast, habarast, teszta kelesztest, stb.


Oh, ismerek megegyet. Autoszerelo csavo egy kolcsonzos cegen keresztul kapott papirokat meghozza azert, mert itt az autoszerelest nem ugy tanitjak mint otthon, hogy mindenhez ertesz, hanem itt szakosodasok vannak. Van aki csak futomu/fek, van aki csak valto, van aki hutes/futes. Igy eszeru dolguk volt, mert olyan ember nincs itt (vagy csak nagyon keves) aki minden reszehez ert az autonak.

2017. máj. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor nem is olyan hülyeség amit kigondoltam. Persze csak akkor sikerülne ha rám hullana hirtelen pár millió :D
2017. máj. 16. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!