Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szinte napi rendszerességgel...

Szinte napi rendszerességgel 2 fizetetlen túlóra, érdemes ezt elviselni? A pályakezdőket mindig hülyére veszik?

Figyelt kérdés

Két hete dolgozom egy cégnél (kontrolling asszisztensként), pályakezdő vagyok. Az első 2-3 napban alig kaptam feladatot, majd utána úgy elhalmoztak, hogy 1,5-2 órával a munkaidő lejárta után tudtam csak hazamenni, úgy érzem ez is csak annak köszönhető, hogy a fél óra helyett 10 perc alatt megebédeltem, utána fel sem álltam a helyemről. Pénteken 8 helyett 9-re mentem, gondoltam belefér, ha már 1 hete fizetetlenül túlóráztatnak (az interjún azt mondták 8-9 között kell beérni), majd mikor ebédkor összefutottam a főnökkel rögtön kérdőre vont, hogy milyen okból jöttem csak 9-re. Mondtam neki, hogy már több napja későn érek haza, fájt a szemem a sok monitor előtt üléstől, így gondoltam belefér, ha kicsit később jövök, erre ő húzta a száját.

Arról nem is beszélve, hogy a bruttó 240 ezerrel Budapesten szerintem annyira nem fizetnek meg.

Érdeklődtem a munkatársaknál, hogy most van csak ilyen sok munka vagy ez rendszeres, mire azt mondták, hogy a cég többi dolgozója mindig elmegy időben, csak a kontrolling osztályt dolgoztatják halálra, és azzal nyugtattak, hogy nyáron talán kevesebb lesz a munka.

Szerintetek kezdjek el új helyet keresni?


2017. máj. 21. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

bruttó 240 magas fizetés pályakezdőként asszisztensként. Ebbe igazán belefér a túlóra, örülj neki inkább.

ha bajod van a túlórával akkor menj el a közférába kontrollingra, ott nem kell túlórázni de a bértábla szerinti szakmai minimálbért keresnéd.

2017. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Tehát bemész 8-ra és bent vagy 6-ig? Mázlista! Üdv a való világban. Próbáld meg a Big4-t pályakezdőként 9-től este 10-ig és visszasirod a napi 2 óra túlórát. Kezdő vagy, be kell nyelni a békát. Húzz le 2-3 évet és a tapasztalattal keress új melot, addigra ma talán lesz valami tárgyalási alapod, hogy jobb pénzt és normálisabb munkakörülményeket teremts magadnak. Sajnos ez van, kitartást!
2017. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
én előbb leülnék a főnökkel és megkérdezném, hogy a túlórák mikor is lesznek kifizetve?
2017. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
* aki hagyja magát kihasználni.. pl mint az első 2 válaszoló.. azt ki is fogják használni mindig is!
2017. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
* aki nem képes tenni is valamit a jövőért, mint a 3-4-es válaszoló, az semmire sem fogja vinni!
2017. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Ezek nettó baromságok amiket írnak szerintem. Hát a bruttó 240 lehet kevés is meg átlagos is a szakmádban, erről érdeklődj körbe.

Ha nem tetszik ez a túl sok túlóra, keress másik helyet, de ne mondj fel addig ameddig nem találsz újat. Mindenhol vannak túlórák, de nem mindegy hogy mennyi és hogy mennyire rugalmasak e-téren.

2017. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
A túlóra máshol is jellemző, de 240 bruttó? Ha nyelvet nem kell tudni akkor is 300 ezer körül reális Budapesten. Ja és ha nem fizetnek túlórát és ,,rugalmasan kezelik" a munkaidőt akkor te is kezeld úgy ha dolog van vagy reggel tovább aludnál. :)
2017. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Nincs ingyen meló , ne asszisztálj a saját átverésedhez . Ami jár azt vedd ki kérd el fizessék ki stb . A sok síró szolga ne adjon tanácsot , a főnök a pénzt húzza ki a zsebéből ne a pofáját . Lényegtelen hány éves vagy milyen a képesítés hol vagy térség szerint . Itt nincs egyensúly és ez vesztő egyoldalú a helyzet . Az eleve aljas hogy a papírformát direkt áthágják , tesznek a törvényre és a szerződésre .
2017. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, ezek szerint ez "normális". Valójában azért van vele problémám, mert szeretném magam továbbképezni, szeptembertől mérlegképes könyvelői tanfolyamra járni, ami nagy valószínűséggel hétköznap lesz.

A bérről: szerintem a bruttó 240 ezer kevés, pláne, hogy ebbe sikerült belerakni az utazási költségtérítést is (10500 forint, mert mondtam, hogy én már megvettem előre egy évre a bérletemet) januárig, utána vissza akarják állítani bruttó 220 -ra, egyébként is ennyit (220-at) terveztek adni. Az első nap közölték, hogy csak az első néhány hónapban kell asszisztensi feladatokat ellátni, utána én is a fő feladatokat fogom ellátni, mint a másik két kontroller - természetesen béremelkedésről nem esett szó.


A túlórával egyébként nem is lenne gond, még azzal sem, hogy nem fizetik ki, hisz ha épp nincs más dolgom, akkor megcsinálom. Na de például a múltkor az egyik munkatársnak orvoshoz kellett volna mennie, szintén túlórázni kellett, szólt, hogy már rég van időpontja mára, mire a főnök kiküldött egy e-mailt hármunknak, hogy reméli mára nincs senkinek halaszthatatlan elintéznivalója, mert addig nem mehetünk haza, míg nincs meg minden. Ő lemondta az orvost, mivel attól tartott, ha elmegy akkor másnap megkapja a felmondólevelét.


Én jelenleg ott tartok, hogy a próbaidő végéig kihúzom, ez augusztus elején telik le, hisz nyáron "ráérek", és ha nem változik a helyzet, akkor a próbaidő utolsó napján felmondok, mert én ezt teljes kizsákmányolásnak érzem. Én úgy gondolom, hogy egy munkaszerződés két fél szerződése, nem egyoldalú, hogy a hétköznapi szabadidőt is a főnök egyoldalúan meghatározza.

2017. máj. 21. 10:38
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Na itt már probléma van ha azért mondja le az orvost hogy meg tudja csinálni a sok feladatot és ki ne rúgják.


Egyik ismerősöm is azért mondott fel, mert ugyan ilyen helyzet volt, túl kevés embert foglalkoztatnak. Egyszerűen itt tényleg kizsákmányolnak titeket, mert +1 emberrel már nem kéne túlóráznotok, de akkor meg még egy fizetést is ki kellene osztaniuk.


Mert ahol én dolgoztam, ott speciel úgy volt, hogy csak ha sürget a határidő ebben vagy abban a projectben, akkor kellett túlórázni, amúgy meg nem. Szóval ha mindig kell, akkor az azt jelenti, hogy kevesen vagytok sok feladatra.

Ez így nem jó.


Én is azért mondtam fel a volt munkahelyemen, mert továbbképezni szerettem magam és a külföldi utak ezt meggátolták volna. Na meg a szerelmemmel se tudtam emiatt sokszor beszélni meg találkozni, pedig ő az én inspirációm és az életem :) Belegondolva igen, ez volt a legrosszabb hogy vele alig tudtam beszélni ilyen időkben. Meg én meg is fogadtam hogy ha valami gátolni fog hogy találkozhassak vele, akkor azt a dolgot el fogom hagyni. És meg is tettem. Új munkahelyen +20% fizetés, közelebb van így napi minimum másfél órát megspórolok az utazáson, túlóra csak akkor lesz ha vészhelyzet van kb. és rugalmasak is, ha tanfolyamom van akkor előbb elmehetek, de viszont persze előbb is kell mennem. De bárhogy meg lehet egyezni :)


Azért dolgozol hogy élj, nem azért élsz hogy dolgozz. Ha orvoshoz se lehet elmenni, meg szabadidőd is ebből áll, keress mást.

Én is nehezen vágtam bele, de látod hogy tökre megérte. Pedig én is pályakezdő vagyok.


Ja és az új munka keresésénél én csak a körzetemben lévőket kerestem már, mert mondom ha már megyek újra, akkor az legyen tényleg közel és jó, meg szimpatikus. Szarról szarra ne menj. De persze ezt majd úgy is látni fogod, ha egy kisebbik szart találsz, lehet arra is elmennél már ha ez tényleg annyira nem tetszik.


Hajrá!

2017. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!