Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dél-Dunántúl tényleg ennyire...

Dél-Dunántúl tényleg ennyire ennyire lesüllyedt?

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy Dél D.túlt gazdaságilag,már Észak-Mo is lekörözte.

Sok gyári munkára már nincs jelentkező,gondolom,sok dakota is van ott.

Tényleg ennyire #zar lett ott a helyzet??

Pécsett is rosszul keresnek az emberek?



2017. máj. 23. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Dél-Dunántúl sosem volt gazdaságilag nagy durranás. Amúgy egy zsebkendőnyi országban élünk, Budapestet és az osztrák határhoz nagyon közel lévő nagyvárosokat (Győr, Sopron) leszámítva nincs látványos különbség a területek között.
2017. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%
Észak-Magyarország még nem hagyta le, de már minimális a különbség, és nemsokára lehagyja, az elmúlt 10 évben Dél-Alföld volt az a régió, amely lehagyta. Pécset egyedül az egyetem tartja életben, de egyre nagyobb az elvándorlás és a munkanélküliség. Olyan 7-8 év alatt megy el újabb 10 ezer ember a városból. Maga a város rosszabb munkakeresés szempontjából, mint Miskolc vagy Debrecen.
2017. máj. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesüllyedt hanem nem emelkedett fel. A nyugdíjasoknak, a nyugalomra és jó levegőre vágyóknak van itt jó helye, más meg menekül.
2017. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

3:

Egyes somogyi falvakban lehet, hogy jó levegő van, bár a fatüzelés miatt vannak kétségeim, de Pécsen meg jó levegő sincs, mert általaban nagyobb a szmog, mint Budapesten.

2017. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

4

Most itt a Dél-Dunántúl levegőjére gondoltam. Pécsen is csak az erőmű meg a kissé kedvezőtlen fekvés miatt van rossz levegő.

2017. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

5:

Mondom, hogy a falvakban sem biztos, hogy olyan jó a helyzet, a fűtés miatt. Főleg azon falvak, amelyek völgyben vannak

2017. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az egyetem tartja életben a várost nem is erőlködik itt senki, hogy munkahelyeket teremtsen, mintha a cél a proletárok kiűzése lenne. 13-14 év működés után ezelőtt hat éve megszűnt az egyik legnagyobb, az egész megyét foglalkoztató elektronikai cég, azóta, helyette semmi. Kulipintyó kis cégek, akik minimális ember létszámmal dolgoztatnak minimálbérért vagy minimálbérért sem, előszeretettel alkalmazzák a rehabosokat, a diákokat. Marad még a húsipar ahol lehet játszani a jegesmedvét, 0 fokban, minimálbérért 16 órákat szabadnapok nélkül dolgozhatsz.
2017. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Baranyában, Pécsen volt szénbánya, uránbánya, kenyérgyár, kesztyűgyár, bőrgyár, porcelángyár, tejüzem, dohánygyár, sörgyár, vágóhíd. És nézd meg mivé lett, van a POTE semmi más egyéb.

Az egész országban mindenhol, minden nagyobb városnak van tejüzeme, egyedül Pécsen nem éri meg, hogy legyen. xD Kb. 20 éve itt rohad az egykori tejüzem területe, épületestül, mindenestül. A dohánygyár, sörgyár gépesítve van, robotok dolgoznak ott vagy én nem tudom, de 15 éve legalább, hogy oda nem lehet bekerülni dolgozni. Nem is hirdetnek állást soha.

2017. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
* Konzervgyár
2017. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

[link]

Tegnapi hír,nem valami rózsás a helyzet

2017. máj. 24. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!