Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valaki segítsen, adjatok...

Valaki segítsen, adjatok tanácsot. Budapesten gyerek mellett munka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!! Először is köszönöm, hogy most ezt olvasod ès szánsz egy kis időt!

Èltem pesten pár èvet ès született egy gyermekem, aztán hazaköltöztem vidèkre... Viszont nagyon nem èrzem magam jòl itt ès nem is akarok túl sokat itt lenni.. A kèrdèsem az lenne, mit ajánlanátok egy 21 èves pályakezdő anyukának, aki vissza vágyik ès fogalma sincs, mit kène cselekedjen ez ügyben? A gyermek bölcsödès, dolgozom is rèszmunka időben plusz gyt, ès gyes. Valòszínű a munkát nem fogom tudni hosszú ideig csinálni.. Segítsègem sincs, rokonaim se nagyon.. Csak èn ès a 2 èves gyerek. Neten rákerestem a budapesti kismama műszakokra de nem találtam.. Szeptemberben szerettem volna folytatni az iskolát de meghiúsult.. Szerintetek van bármi esèlyem, hogy újra pesten èlhessek? Megjártam már a poklok poklát ès csak bèkèben rendszerezetten szeretnèm nevelni a gyermekem.. Mielőtt rákèrdez valaki : de igen, korán jött a baba ès nem volt teljesen átgondolt :/ anyuka soha nem mondja, hogy megbánta a gyermekèt... Èn viszont borzasztòan bánom, hogy nem fejeztem be a sulit :( akkor most nem lennènek kèrdèseim..) ki mit tanácsol?

Köszönöm!!!


2017. máj. 25. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben keresnèk a pesti allasok kozott hatha van neled megfelelo minden szempontbol... de gondolom alberlet is kellen, na az viszont nem olcso, de talan sikerul abbol is kifogni vmit
2017. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia, köszi, na ès durván mennyi pènzzel tanácsos nekiindulni a költözèsnek? Mennyit kène "minimum" fèlre tenni/kitakarèkoskodni? ...mert - hát igen,- nem olcsò mulatság az albi.. Meg egyáltalán kèrdès találok-e olyat, ahol nem kèrnek "befogadòi nyilatkozatot"....
2017. máj. 25. 19:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Albi gyerekkel, na ott nyilván nem szobát fogsz kivenni. A leglepukkantabb, városzéli lakások 80-100+rezsi+havi kaucióval indulnak. Most 21 évesen egy érettségivel (vagy van bármi végzettséged vagy szakmád??) és gyerekkel leginkább esélytelen, hogy megéljetek.
2017. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*2 havi kaució
2017. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
meddig végezted el a sulit? egy érettségi+ vmi értelmes tanfolyam amit mindenképpen csinálj meg, ha lehet vidéken. Amúgy ha nem egy istenhátamögötti faluról van szó, hanem egy nyugis kisvárosról, akkor nem kéne csak Pestben gondolkodnod. Most melyik megyében vagy? Gyerek mellett is van, aki sulit csinál, de segítség nélkül nem könnyű. Nagyszülői segítség nincs? Jó lenne tudni a paramétereket/lehetőségeket, hogy tanácsot tudjunk mondani...
2017. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3 havi lakbér + 3 havi tartalék nélkül el se indulj gyerekkel, segítség nélkül. Ez ~600-700k lehet. Főleg, mert kisgyerekkel nehezebb lakást és munkát találni. Lehet jobb lenne egy közelebbi városban gondolkodni. Befejezni valami sulit, esetleg párkapcsolatot kialakítani és utána Pestet tervezni
2017. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok többiek! :)

Anyu pesten albiban, de elmeroggyant a 2 testvèrem ès mostmar engem is folyamat csak lehúzkod. Nem is tèrnèk ki rèszletesen, de mindhármunknak szerencsèsebb ès gazdaságosabb, ha külön van tőlünk.. Van amelyikünk nem is beszèl vele, 3 apátòl vagyunk ès anyánknak köszönhetően borzalmas multakat tudhatunk magunkèvá

Apám egy aljas gerinctelen... Lelki zsarnok, amit tett velem az ellensègeimnek sem kívánnám ès napjában eszembe jut, hogy adja az èg ès minden tapasztalatom, hogy ne legyek olyan szülő.. A ház amiben lakunk apu el akarja adni a fejünk felől... Városi szòbeszèd kapcsán jutottam az informáciòhoz (ami nem mindig hiteles de nem kerül az ember a semmièrt hírbe)

Szòval nem várnám meg a bajt, pláne gyerekkel... Igyekszem szèpen nevelni ès stabilan is pròbálkozok

Vas megye, nyugis kisváros :) gyönyörű ès számomra átkozott :)

Sajna 9 osztály van csak... Anyám mellett töltött tinèdzserkorom megböjtölte a vègzettsègem.. Elsőszámú terveim közt szerepel a befejezès (lehetőleg emelt èrettsègi)

Szakmám sincs, meg vagyok lőve nèlküle teljesen.. Vajon mindenre válaszoltam ès kitèrtem? Szòljatok ha nem (fejből ezekre irányulò kèrdèsekre emlèkeztem)

2017. máj. 26. 14:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mese nincs, elsősorban munkára kell koncentrálni, mert az biztosítja a létfenntartásotokat. Szerintem elsősorban ne Pest legyen a célpont, érettségi nélkül, kisgyerekkel nagyon sok a bizonytalan tényező. Ha a mostani részmunkaidőbe belefér, akkor még most egy érettségire hajts rá! Utána egy egyműszakos teljes állást kellene szerezned a megyében valahol, és olyan megfizethető albit, ahonnan a bejárás gyerekkel egyszerű. Elsősorban gyárra gondoltam, pl Körmenden ott az Egis, csak ugye neked 1 műszak kell, mindenképp, de valami csak van. Ha egy érettségi+ fix állás megvan akkor már könnyebb lesz, mert "csak" egy tanfolyamot kellene megcsinálni, ami piacképes és gyakorlatot is szerezhetsz vele. Ha idáig eljutsz, akkor jöhetne a képbe Pest, pl a gyerek sulikezdésekor. Szerontem így csinálnám lépésről lépésre.
2017. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarlak elszomirtabi kedves kerdezo, de eleg kilatastalan a helyzeted. :(


Pestet szerintem nem fogod tudni jelen helyzetben finanszirozni, ugyhogy az szerintem bukta. Borzasztoan magasak az alberletarak, es gyerekkel nem szivesen fognak neked lakast kiadni. :(


Mivel en is pesti vagyok, mondom akkor a realitásokat:


- 23 evesen diplomas palayakzdokent, 3 idegen nyelvvel kaptam 200 netto korul. 8 órás munkarendben. Namost, neked végzettség és értékelhető tapasztalat nélkül max gyár, árufeltöltés, konyhai kisegítés stb. jöhet szóba. Ezekkel nem fogsz többet kapni 120-140-nél, és műszak esetén meg kell oldanod a gyerekfelügyeletet, ami elég nagy gond sajna.

Ennyi a fizetésekről. Jönnek a kiadások:

- albi: ahogy már írták még a putris is 80 korul van. Az én 39 nm-em, 14. kerületben (ami ugye már bőven nem belváros, kiesik mindentől) 100+rezsiért van kiadva.

- havi bérlet: 9500 ft

- kaja: kettotoknek nagyon szukosen 30-bol mondjuk talan kijohet.


Na esdig csak olyasmit irtam, ami nelkul nem kehe tletezni, tehat ez az alap, maskulobne ehenhaltok, megfagytok stb.


Ez már így (30 ezer forintos rezsivel számolva, átlagolva, es a legoutribv 80 e-s lakassal): 150 ezer alsóhangon.


Es akkor még nem tisztálkodtatok, nem ruházkodtatok, nem betegedett meg egyikotok sem (tappenz es gyogyszer), nem vettel a gyereknek egy gomboc fagyit, nem mentetek ki nyaron a strandra, es igy tovabb.


Sajnos azt kell mondjam, hogy amit szeretnél, az jelen helyzetedben kivitelezhetetlen.

2017. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :( sokat segítettetek ès mindegyik nagyon hasznos volt számomra!! Azèrt brutálmòd elkèpedek, hogy diplomával ès nèhány idegen nyelvvel *csak* 200 körül kapsz, kedves utolsò. Minden álmom egy vagy kèt diploma :) utolsò előtti, köszönöm a tippeket ès a határvonalak beazonosítását, maximálisan kidolgozhatò tervet eszeltèl ki:) azt hiszem ezt a tanácsot meg is fogadom!
2017. máj. 27. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!