Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betanított munkára jelentkezés...

Betanított munkára jelentkezéskor mellékeljem az önéletrajzomat?

Figyelt kérdés

(A nickem talán ismerős páraknak, a múltkor tettem fel ugyanis kérdést kétségbeesésemben.)


Diplomám van, amivel nem tudtam elhelyezkedni. Mivel az általam megkeresett 19, javarészt adminisztrációval foglalkozó munkahely közül 5(!) volt hajlandó egyáltalán elutasító válaszra méltatni, valamiből viszont meg kell élni, így kénytelen leszek most egy raktárba jelentkezni. Diákként dolgoztam már ilyen helyen különben, majdhogynem élveztem is, a munkatársak is értelmesebbek voltak, mint egy sztereotipikus szalagmunkánál.


Lényeg a lényeg - ilyen munkára jelentkezéskor terheljem-e őket egyáltalán az önéletrajzommal, amikor bárki jött-ment megfelel erre a célra és nem is kérték? Sőt: mivel nekem ugye diplomám van, célszerű-e egyáltalán elküldenem nekik azt? Amennyire tudom, felsőfokú végzettséggel nem szívesen alkalmaznak embereket fizikai munkára (meg sehol máshol, ahogy észleltem, de ne menjünk bele).


2017. máj. 28. 18:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve még két dolog, nem tudom, számítanak-e: a munkaügyi hivatalban hirdetik az állást és szerintem pont az az ügyintéző a képviselő, aki engem is felvett nyilvántartásba.
2017. máj. 28. 18:59
 2/7 anonim ***** válasza:

19 Xd én 60 után kezdtem kétségbe es i es kb 80-100-on voltam túl mire találtam munkát, szinten diplomával es 1 év szakmai tapasztalattal....

Igen, kell önéletrajz, mert különben egy e-mail cím vagy telefonszám alapján kell döntést hozniuk, érted az milyen lenne... tehát azert az alap adatokat is ki lehet nyerni, korban stílusban beillesz e a csapatba stb, kell, ez a lényeg

2017. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Addig meg diablozzal, meddig tart meg az uj season?
2017. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
milyen szak ez?
2017. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

@2-3

Na ja, csak itt most két dolgot kell megemlíteni.

1) Nem pesti vagyok. Itt kábé két-háromhetente hirdetnek olyan állást, amiben nem eladót/pultost vagy szalagmunkás droidot keresnek.

2) Az egy dolog, hogy egy család vagyunk itthon és a kaját nem sajnálják előlem. A diákhiteles srácok viszont pont telibeszarják, hogy van-e munkám vagy nincs, 12 hónapnyi elmaradás után ugyanúgy átkerül a NAV-hoz az ügyem, akik még kevésbé fognak foglalkozni az élettörténetemmel és visznek mindent, ami mozgatható. Most tartok 4 hónapnál, mert miután minden szaromat eladtam, ami mozgatható volt, azt a pénzt visszaszolgáltattam az államnak.


3 helyre még jelentkeztem pénteken. Ezektől hétfő délutánig várok választ (nem lesz, még ahonnan megígérték telefonon, onnan se lett), ha semmi, akkor bizony ez a raktár lesz a következő. Jobb a gyárnál, meg ha olyan ez a hely, mint amin diákként voltam, akkor az még az OCD-mnek és az enyhe Aspergeremnek tetszeni is fog, de azért nem innen akarok nyugdíjba menni. A diplomám miatt valószínűnek tartom, hogy ide se fogok kelleni tho.


(Diablót nem nyomok, ha játszok valamit, az a klasszik Nintendo-címek egyike: SMB, Pokémon, Kirby, vagy 5-5 percig Zelda, aztán addig bírja az idegrendszerem. Vagy GTA-k/GTA-klónok. Uh tényleg, a Just Cause-t múltkor végig akartam nyomni nagyjából tizenötödszörre is, aztán azt is otthagytam néhány pálya után. :( )


@4

Teljesen irreleváns. Privátban megírtam, de ha itt megosztanám, tuti jönne a kárörvendő csürhe azzal, hogy "na én megmondtam nyehhehenyehe *önelégült horkantás*". Igazából egyébként is irreleváns, mert az országban a diplomások és az OKJ-sok igen-igen nagy százaléka vagy munkanélküli, vagy nem a szakmájában helyezkedett el, vagy szalagmunkás. Kivételt képeznek az IT-sok, bizonyos eüsök és bizonyos mérnökök. Legalábbis ezt tapasztalom ismerősi körben és ilyen-olyan fórumokat olvasgatva.

2017. máj. 28. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor így lehet, hogy szalagmunkát is meg kell próbálni. :(

Tudom, hogy sz_ar, de az végső esetben. :(

12 hónapot ne várd meg és egyszerre ne egy munkahelytől várj visszajelzést.

És ez az igérgetés...engem is előző héten kellett volna hívniuk, nem hívtak.

Diplomád: még ha jó diplomád van, akkor se biztos, hogy el tudsz helyezkedni. Privátban leírhatod, ha gondolod.

2017. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

@6

Nem is az a baj, hogy szalagmunka (ez pont nem az, mondom, raktári). Voltam diákként hasonló munkán is, végül is nem volt annyira rossz az se. Minimális felelősség, magány, gondolatokban elmerülés - nem olyan rossz az, bár az nem is fémipar volt. Amiből viszont nagyon nem kérek, az a primitív, rosszindulatú főnökség, a dakotákból, fél- vagy teljes bolondokból, illetve a végtelenségig buta emberekből álló munkatársak. Raktárban talán egy fokkal magasabb a színvonal, mint szalag mellett, ebben reménykedek.

2017. máj. 29. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!