Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban mennyi idő...

Németországban mennyi idő alatt találtatok munkát? Volt aki feladta? Alap némettel miért ilyen nehéz elhelyezkedni holott milliószámra jönnek akik ennyit se fognak tudni sosem?

Figyelt kérdés
Nincsenek illuzióim amíg nincs közepes németem sejtettem aljamunka jut majd utána lehet jobb helyeket keresni, nem ezzel van baj. 3 hete vagyok kint eddig egy próbanapom volt mindössze többi helyre nem is hívtak. Alapszinten beszélem a nyelvet (angol középfok de az senkit se érdekel itt) de mindenhova folyékonyan beszélőt keresnek még csomagolóüzembe is, meg kamiont megrakodni is. Mosogatni meg takarítani talán mehetnék de az minijob napi 3 óra melóval nem vagyok kisegítve. Vidéken van albérletem itt még szalag munka sincs, pedig én már kukásnak is elmennék. Munkaügybe 1.5 hónappal későbbre adtak időpontot. A szomszédom szerbiai magyar, ő menekültnek hazudta magát ezért kap havi 400 eurót + fizetik az albérletét.

2017. máj. 30. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Van ott elég ottani munkaerő, nincsenek rászorulva az alapszinten németül makogó, szakmával nem rendelkező külföldiekre. Pont arra kellenek nekik, hogy az ilyen párórás, mosogatós meg rakodós munkákat megcsináltassák velük.
2017. máj. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Apukám eleve úgy ment ki, hogy volt biztos munkahelye, nem csak hasamra csapok,kimegyek,aztán majd lesz valami.(CNC-sként helyezkedett el) Nem beszélt egy szót sem németül,de ennek már 6 éve, azóta folyékonyan beszél németül.

Anyukám tavaly májusban ment ki apukámhoz, ő egy nyelvtanfolyammal indított kint, május elején volt a vizsgája (kicsivel magasabban van így most a nyelvtudása,mint a középszint,de ő sem tudott egy szót sem, mikor kiment.Ellenben folyékonyan beszél románul (székely,a rendszerváltásnál jött Magyarországra.)franciául,és tanult latinul, spanyolul is.) több helyen is volt már próbanapon,de még keresi az igazit.

Mivel így mentél ki,szerintem eleinte elégedj meg egy 3 órás mosogatói munkával,nem veszi el az idődet túlságosan, és közben tudsz keresni jobbat/mást. Apránként kell feljebb jutni,senki sem a csúcson kezdi.

2017. máj. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Én már 1000 ilyen kérdést megválaszoltam, hogy egyedül, német nyelvtudás és szakma nélkül ide kijönni nem érdemes.

Azt is ezerszer leírtam már, hogy én rengeteg takarítói munkát találtam amihez folyékony nyelvtudást igényelnek. Igen, ez így van és minnél többen jönnek, annál rosszabb lesz ez.

Nekem a párom német szóval én miatta költöztem ide. Egy szót nem beszéltem németül. Angol C1-em senkit sem izgat. Első munkámat 2 hét alatt találtam meg. Aztán ott felmondtam és intenzív németre jártam, ami B1-es szintig vitt fel. Ezek után 4 hónapig kerestem munkát, majd találtam is egyet. Mellette pár órás németre jártam, itt B1.2 nek hívják, ezzel már elmehetsz valamilyen szakmát tanulni.


Szóval mégegyszer megismétlem. Vagy úgy jössz ki, hogy van nyelvismereted + szakmád, vagy párban jöttök, ahol az egyik beszéli a nyelvet és dolgozik, a másik 1 évig tanulja a nyelvet és majd utána ő is keres munkát.

Takarítás oké hogy minijob, de akkor elvállalsz 4et 5öt, annyiból meg már összejön valamennyi.

2017. máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Zeitfirmánál jártál már? Mondjuk nem tudom, merre vagy, de erre mifelénk bármelyik kis faluból 15-20 km-en belül találni több nagy gyárat, lágert ahol lehet munkát találni. Az viszont biztos, hogy ha nem érted amit mondanak neked, nem vesznek fel sehova. Az alapvető biztonsági és egyéb előírásokat meg kell értenie a munkavállalónak, ahogy azt is, hogy mi a dolga...
2017. máj. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Közvetett tapasztalatom van csak. Egyik ismerősöm úgy ment ki, hogy a munka is le volt szervezve, el is kezdte, viszont németül csak éppenhogy tudott, egy héttel a búcsú buli után újra itthon volt, mert "nem tetszett neki a munka".. :)
2017. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!