Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy diákszövetkezet a tudomáso...

Egy diákszövetkezet a tudomásom nélkül köthet olyan szerződést . Hogy az engem alkalmazó cég nem vehet át állandó munkára. Csak akkor ha kötbért fizet? Nem engem büntetnek. Csak közvetve. (nem tájékoztattak erről és ilyesmit nem írtam alá)

Figyelt kérdés
Diákszövetkezet,munkaadó,tisztességtelen szerződés
2017. máj. 30. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Belépéskor amit aláírsz papírt, vagy a konkrét munkával kapcsolatos papírnak tartalmaznia kell ilyen részt. Olyan nincs, hogy a kérdésben említett szerződés csak rád vonatkozna, ez mindenkire általánosságban igaz, és valóban létezik a jelenség.
2017. máj. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen, innentől a "jövődet építed", meg hasonló bullshit szövegek a porba hullanak, ugyanis világos, hogy a profiton és a diákok szipolyozásán kívül ezek a szövetkezetek semmire nem jók.


Egyébként jogi szempontból nem tudom, hogy mennyire szabályos ez, és hát nyilván nem is betartatható, mert te sem és a cég sem köteles beszámolni arról, hogy kivel áll munkaviszonyban.

2017. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A lényeg...hogy ez nem rám vonatkozik...egymással kötötték, rám csak közvetve van kihatással..mégis én szívom meg.

És elvileg azt mondják ez örökre szól amíg diák vagyok..míg a munka adó cég meg úgy tudja szerződés felbontás után fél év vagy pár hónap után mehetnék.

2017. máj. 30. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam konkrétan diákszövetkezetnél és nem találkoztam ilyennel. A cégekkel kötött megállapodásban, szerződésben ilyen rész nem szerepelt.

Valamint, az olyan helyeken ahol havi szinten 100+ diák dolgozik szövetkezeten keresztül, és ezek aztán idővel cserélődnek, nem lehet lekövetni, hogy ki hova megy. Ha a diák nem dolgozik tovább az adott cégnél, akkor kifizetik, aztán lehet magából a szövetkezetből is kiléptetik,visszakapja az elején befizetett hozzájárulást. Aztán a cég meg fogja és felveszi teljes állásba. Az iskolaszövetkezet felé nincs egy cégnek se úgymond bejelentési kötelezettsége, hogy kiket alkalmaz. Ha a többi diák esetleg beköp vagy valami, le kell tagadni és kész. Nincs jogalapjuk a te és a cég között kötött szerződéssel kapcsolatban még érdeklődni se.

2017. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!