Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » OKJ -s szoftverfejlesztőként,...

OKJ -s szoftverfejlesztőként, 0 tapasztalattal milyen munka lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Tapasztalat alatt azt értem (amit jelent), hogy nem dolgoztam.


Lehetséges így egy 120-150 ezres nettó fizetés melletti állás, vagy ingyen sem kellenék ilyen végzettséggel sehová?



2017. jún. 6. 15:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vannak lehetőségek,de attól függ, hogy mit tudsz...

És lehetséges, hogy 120-150 ezres nettót adó munkát találj, az más kérdés,hogy ennek mekkora az esélye.


Hm, azt vártam, hogy lesz minimum egy hozzászólás ehhez a kérdéshez. Erre meg mindig nulla, pedig még engem is érdekelne a válasz.


Első kérdés: mit tudsz?

Annyi val.szeg nem elég, amit azon az okj-n tanultál. Lehet, hogy kapargattátok a JAVA nyelvet mondjuk, de esélyes, hogy azt nem csak felszínesen kell ismerni. Spring ismerős? Tudtommal ez a JAVA-hoz köthető és nem a tavaszról van szó.

(Miattad most megnézem, milyen kezdő java-fejlesztős hirdetések vannak, vagy legalábbis egyet...)


[link]

Mondjuk ez.

Követelmény? Hát ez a követelménylista:

Mit várunk Tőled?

informatikai területen szerzett felsőfokú végzettség (BSc / MSc), vagy folyamatban levő tanulmányok (heti min. 30 óra)

legfeljebb 2 év releváns szoftverfejlesztői tapasztalat (Java nyelv, JEE architektúra preferált), pályakezdők jelentkezését is várjuk!

stabil angolnyelv-tudás

logikus-, strukturált-, gondolkodás képessége; kezdeményezőkészség; önállóság

előnyt jelent, ha a következő kifejezések között találsz számodra ismerőseket: SCM, SQL, JIRA, Linux, Unix, WebSphere, Oracle IAS, WebLogic, JBoss, SunOne/Glassfish, Oracle, MSSQL, DB2


Nem tudom, hogy merre fele kapisgálsz, merre felé keresel. De tanács: nézd, hogy milyen hirdetések vannak azon a szakterületen.


És még ez nem minden. Budapesti vagy? Vagy hajlandó vagy oda felmenni? Ha egyik sem, akkor még kevesebb a lehetőséged.


Angolul tudsz? Ha nem, akkor még kevesebb a lehetőséged.


A tanfolyam alatt voltak otthoni projektjeid? Amiket mondjuk magadtól csináltál, nem pedig a suli miatt?

És nem elég annyi a saját projektnek, hogy "írassuk ki 3 szám összegét".


Van pályakezdő ismerősöm, aki programozó szakot végzett. Nem bp-i, hanem vidéki. Nem kell sehova se.

Okok?

- nincs elég tapasztalata: értsd: nem mutatott fel kb. semmit se, ami bevállalható

- angol tudás hiánya: van, ahol emiatt nem ment tovább a "kiválasztási folyamatban"

- ismeret: hiába tud mondjuk JAVA nyelven programozni, lehet kell hozzá még 3 másik dolog, amit ismerni kell...

- esetleg: ismerős hiánya(De ha ismerős be is ajánlja, akkor is kellhet angol tudás, tapasztalat, több tudás)


Próbálj meg keresni programozós állásokat, aztán hátha több sikered lesz, mint ennek az ismerősnek. :)

2017. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!