Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen helyzetben mit tennétek?...

Ilyen helyzetben mit tennétek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Rohadt nehezen találtam magamnak normálisnak mondható állást részben kellő végzettség, részben tapasztalat hiányában (pályakezdő, félbehagyott egyetem) mire végre megszántak eggyel könyörületből. Azóta ezt folyamatosan érezteti velem a főnököm, illetve szeret megalázni mások előtt. 2 hete vagyok itt, ti meddig tűrnétek a beszólásokat?

2017. jún. 12. 05:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és olyanok vannak, hogy papíron 8, de amúgy kötelező fizetetlen túlóra ebéd és egyéb idő gyanánt, meg fizetés is gyenge, de muszájból szakmai tapasztalat szerzés miatt vállaltam.
2017. jún. 12. 05:35
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

" papíron 8, de amúgy kötelező fizetetlen túlóra ebéd és egyéb idő gyanánt,"


Nem tudom, mit értesz ez alatt, de a legtöbb irodai munka 8 és fél órás és az ebédidőt sehol nem fizetik. Szóval reggel 8-tól délután 16.30-ig a normális irodai munkaidő.


" ti meddig tűrnétek a beszólásokat?"

2 dolgot tehetsz:

- vagy annyira kell az állás, hogy csendben végzed a dolgodat és nem veszed fel ezeket

- kiállsz magadért, de akkor már benne van a pakliban, hogy másnap már nem kell menned (mivel gondolom próbaidős vagy)

Egyébként pontosan mit jelent ez a megalázás?

2017. jún. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

MAgyarul nincs végzettséged, nem értesz semmihez és a fönököd meg elvárja, hoyg rendesen dolgozz!


A helyedben befognám a szám és igyekeznék, hogy ne rúgjanak ki a próbaidö végén, ha ennyire smmit sem tudsz nyújtani.

2017. jún. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Azért tetszik a magyar mentalitás négy alapszabálya.


1) Örülj, hogy van munkád. Mindegy hogy mi és mennyit fizet.

2) Tűrd el a megalázásokat. Ez a munka része.

3) Te örülj, hogy dolgozhatsz, nem a cég, hogy nekik dolgozik valaki.

4) Alapvető, hogy úgy bánnak veled, mint a szarral. Fogd fel kihívásként.


És komolyan vannak, akik szerint ez a normális és ha valaki dolgozni megy, annak a lelki terrorra fel kell készülnie, mert a munka velejárója. Aztán megy a hitetlenkedés, hogy miért vagyunk fixen a top 20 legdepressziósabb ország közt (Európában pedig vezetünk). Hihetetlen.


***


Vagy eltűröd és az egészségedet kockáztatod, vagy megkérdezed, hogy most erre mi szükség van és az állásodat kockáztatod. Vagy a legjobb megoldás: továbbra is jelentkezgetsz mindenhova, aztán az első adandó alkalommal meglépsz és a főnöködet elküldöd a halálba. Persze feltételezve, hogy tényleg egy agresszív lelkiterrorista.

2017. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

4-esnek:

Nem, egyáltalán nem gondolom azt, hogy ez normális és nem is mondtam egy szóval sem (2-es vagyok).

Annyira nem, hogy írtam azt is, hogy kiáll magáért - csak ennek egyenes következménye lehet, hogy másnap már nem lesz állása. Sőt, még azt is akartam írni - de aztán kitöröltem - hogy esetleg megkérheti a főnökét, hogy ne beszéljen így vele - csak félő, hogy kiröhögi a főnök, ezért ezt nem írtam.

Aztán... ha megnézed - nem kell hozzá sok ész - a kérdező tipikus "áldozat" helyzetben van, sőt, még a kérdése is ezt sugallja - nyilván az egész viselkedése:

-"Rohadt nehezen találtam magamnak normálisnak mondható állást részben kellő végzettség, részben tapasztalat hiányában "

-"mire végre megszántak eggyel könyörületből"

-"Azóta ezt folyamatosan érezteti velem a főnököm"


Mivel a kérdező viselkedése is azt sugallja, hogy kiszolgáltatott helyzetben van, ezért a főnök ezt kihasználja.

Mégis mit kellett volna írnom? Írjam neki azt, hogy állj ki magadért, jól mondd meg a főnöknek, hogy nem beszélhet így veled? Legszívesebben ezt írtam volna - meg én ezt is csinálom... Csakhogy: én vállalkozó vagyok, meg pesti: ha engem valaki nem partnerként kezel, akkor felmondok, továbbállok - Hála Istennek van munkám bőven. De a kérdező a félbehagyott egyetemmel, semmilyen tapasztalattal, gyakorlattal nem rendelkezik. mégis hova menjen, mit csináljon, ha felmondanak neki? Azt sem tudjuk, vidéken lakik-e, ahol nehezebb munkát találni, van-e valamilyen nyelvismerete (direkt nem nyelvvizsgát írtam) esetleg egyedül neveli-e a gyerekét és kényszerhelyzetben van.

na, szóval ezért írtam, amit írtam - nem azért, mert "igen, fogd be a szád és tűrj" a mentalitásom.

2017. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

@5

Igazából ez inkább a #3-asnak szólt itt konkrétan, kevésbé konkrétan pedig sajnos ez a Csipetnyi magyar valóság c. rovatom mai epizódja. Ugyanis mindenkitől azt hallom és látom, hogy inkább összeszorított farpofával, esetenként a sírás határán -vagy éppen azon túllépve- tűr, mert ezt kell tenni. Erre lett tanítva a magyar ember. A magyar ember pedig jó tanítvány. Jó szolga. Sosem harapna abba a kézbe, amely enni ad neki. Örül annak, hogy adnak neki enni - mert hát ugye ingyen adnak neki enni, véletlen sem az elvégzett munkájáért cserébe.


(A saját bőrömön is ezt tapasztalom, de ugye ha még egyszer leírom azt, hogy én diplomával is fél éve vagyok itthon munkanélküliként, akkor megkapom azt, hogy nekem semmi nem jó és csak hisztizek. Ja hopp, megint leírtam. Úgyhogy releváns tapasztalat nélkül, de rengeteg megfigyeléssel osztom az észt, mielőtt még betalál a kolléga, aki kipécézett magának engem.)

2017. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

mi lesz ha visszapofazol --> rizikoztatod a melodat


ez csak egy munka, en nyalnek a helyedben a fonoknek, mosolyognek ra, ingyen tuloraznek, kedves lennek hozza, alazatos. a legszorgalmasabb lennek a helyedben, hogy megmutassan, hogy igen is jol tette, hogy felvett ! akarod a munkat !!!

aztan rajon majd, h a megalaztatas nem hasznal, mert jol turod es nem akadsz ki ! szivos vagy !

aztan lehuzol ott 1-2 evet es ha nincs feljebb lepes tovabb allsz !

a munka meg max 8-20.00ig tart, aztan hazamesz es azt csinalsz amit akarsz, meg ott a hetveged is !

ez a felnott valosag ! edesaam azt mondta: nincs kolbaszbol a kerites es iagaza volt !


Nekem is csodajo munkahelyem volt otthol, de folyton elegedetlenkedtem, aztan kijottem kulfodre es mi tortent ?! 4 kezlab sikaltam a padlot, meg a budit 2 diplomaval !

Aztan megtanultam alaztosnak lenni, megha utalom is a munkat, nem szolok vissza, kussolok, amikor akad egy jobb lehetoseg, csendben tovabb lepek !

2017. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

@ Paragon Belial: a 3-as vagyok és kérlek, olvasd már el a kérdést, meg a válaszomat. Ugyanis egyáltalán nem az általad említett " 4 fö szabály"-ra utaltam.


A kérdezö ezt írja:


"részben kellő végzettség, részben tapasztalat hiányában (pályakezdő, félbehagyott egyetem) mire végre megszántak eggyel könyörületből."


Erre írtam ezt: "Magyarul nincs végzettséged, nem értesz semmihez és a fönököd meg elvárja, hogy rendesen dolgozz"


Ez szerintem nem azt jelenti, hogy a fönök szemét, hanem hogy a kérdezö tényleg örülhet, hogy valaki ennyire nulla adottságokkal bárki is MEGKÖNYÖRÜL rajta!

A kérdezönek a fö gondja, hogy a napi 8 órát PLUSZ ebédidöt le kell dolgoznia - ami alapdolog minden munkahelyen.

Arra, hogy mit jelent a következö mondata: "ezt folyamatosan érezteti velem a főnököm, illetve szeret megalázni mások előtt" a kérdezö nem válaszol, de valószínüleg éppen azt kifogásolja, hogy nem rendesen dolgozik.

Az, hogy KÉT HETE van ott, egyértelmüen arra mutat, hogy próbaidö alatt van még, és ha már most ennyire hözöng, akkor nem sok esélye van arra, hogy véglegítsék.

Ilyen esetben jobb befogni a szájat és megtanulni dolgozni, nem pedig "jogokat" követelni anélkül, hoyg a "kötelességeket" teljesítené.


De ha beszól a kérdezö a fönöknek - mert erre "joga" van, - akkor nem csodálkozhat, ha elküldik és utána megint semmi esélye arra, hogy bárki is újra tenne vele kísérletet, éppen mivel semmit nem tud nyújtani munka és képzettség terén.


Ha a kérdésben egy megfelelö szakképzettséggel rendelkezö, a munkaidö szabályzásával tisztában lévö valakiröl lenne szó, aki hosszabb ideje bizonyította, hogy TUD és AKAR dolgozni, emellett a fönöke OK NÉLKÜL köt bele, az egész más helyzet lenne - de itt erröl szó sincs.

2017. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Paragon, te találtál már munkát?
2017. jún. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kár volt kiírnom a kérdést, teljesen visszaböfög a magyar mentalitás meg az értelmezési képesség hiánya illetve az erős képzelőerő a válaszokból.

1 Sehol nem írtam, hogy nincs végzettségem és hogy nem értek semmihez, annyit írtam, hogy egyetemet félbehagytam és a normális munkahelyhez kellő végzettség szükséges.

2. Sehol nem írtam mennyit túlórázok, tehát aki habzó szájjal elkezdett 8 és félórázni az megérdemel egy kekszet.

3. Sehol nem írtam, hogy mióta dolgozok ott, a beszólások már az első napokban megindultak.

4. Sehol nem írtam, hogy semmit nem tudok nyújtani vagy, hogy a teljesítményen miatt aláz a főnök.

5. Senki nem kérdezte ki mit dolgozik, egyedül annyi volt a kérdés ti meddig tűrnétek a megaláztatást, hogy úgy beszélnek veletek mint a kutyával.

2017. jún. 12. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!