Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek érdemes tanulnom, ha...

Minek érdemes tanulnom, ha ilyen állást szeretnék kapni?

Figyelt kérdés

Eléggé csalódott vagyok magammal kapcsolatban. Gimnazista vagyok, és ma kezdtem bele egy eléggé nehéz, 8 órás gyári melóba, de nem bírtam, szédültem meg minden bajom volt, így tehát tiszta, hogy gyári munkásként nem tudnék elhelyezkedni sehol, még diákmunkában sem. Ha mondhatom azt, eléggé jól tanulok, idén előrehozottan megcsináltam az angol érettségim jelesre, jövőre nyelvvizsgázni szeretnék közép vagy emelt szinten, esetleg emelten érettségizni. Tömören röviden leírom, hogy nem szeretem a reál tárgyakat, nulla tanulással lettem éppen négyes évvégén matekból, bár a matektanárunk eléggé enyhén osztályoz, szóval a reál szakmák (mérnök, közgazdász, informatikus) kilőve szintúgy. Amiben jó vagyok és érdekel az a magyar, történelem, és az angol. Szabadidőmben rengeteket olvasok történelmi dolgokról, sőt alternatív történelemről is, illetve szeretem a verseket tartalmilag elemezni. Most év végén lett 4.6 átlagom. Az alábbi szakokon gondolkoztam el:


Biztonság és védelempolitika (Ez lenne a legjobb nekem)

Pszichológus (Tudom, van egy minimális matek)

Újságíró

Jogász (ez lenne a legutolsó, mivel tényleg rengeteget4 kell tanulni)


Ha más egyebet tudtok, amihez nem kell nagyon komoly szinten reál képesség, megköszönném ha leírnátok!



2017. jún. 21. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Válassz valamilyen idegen nyelv szakot, amiket felsoroltál az mind kuka.
2017. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Például milyen szakot? Nem szeretnék pl Anglisztikára jelentkezni, mivel ott az angol nyelvvel tudnék mélyebb szinten foglalkozni, de addigra szerintem már a felsőfokú nyelvvizsgám is meglenne. Érdemesebb lenne inkább valamilyen más nyelvre (Spanyol, esetleg Francia) ráfeküdni most nyáron, majd felvételezni romanisztikára? Vagy mit tudnál javasolni?
2017. jún. 21. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Telítve van a "piac", ilyen szakmákba időt energiát ölni nem érdemes. Jelentkezz tanárnak, történelem magyar szak vagy valamilyen idegen nyelv.
2017. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezen gondolkoztam én is. A történelem tanárunknak annyi a tanítása, hogy órán előveszi a könyvet, és diktálja mit írjunk le a füzetbe, aztán elmondja hogy TZ-re mit kér. Röpdolgozat, óránkénti felelés nincs.
2017. jún. 21. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Jelentkezz skandinavisztikára vagy néderlandisztikára, baromi sok multi keres ilyen nyelvekkel embert, a kezdő bérsáv bruttó 400-450k jelenleg. Mellé egy angol minor és minden remek.
2017. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Azért egy jogász vagy pszichológus diplomára azt mondani, hogy "kuka", majd elküldeni valami egyszem nyelvszakra vagy történelemtanárnak...


Hát nem semmi válaszok vannak itt.

2017. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
#6 ha ezen az oldalon nem vagy mérnök, akkor egy életképtelen lúzer vagy.
2017. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Lassan nincs olyan egyetemi szak, amivel normális pénzért könyen el lehetne helyezkedni, és nem tartalmaz reál tárgyat. Csak azért hogy legyen diploma, azért felesleges időt és pénzt pocsékolni rá. Tanulj nyelveket, azokkal még lehet kezdeni valamit ( nem anglisztika, hanem önállóan )
2017. jún. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Egyetem keretein belül is érdemes nyelvet tanulni, ahol nyelvtudást várnak el, ott NAGYON MAGAS szintű nyelvtudást várnak el mert non-stop telefonon fogsz beszélni külföldiekkel, ha középszinten beszélsz azzal mehetsz mosogatni külföldre, arra jó.
2017. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!