Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidőszak alatt bármikor...

Próbaidőszak alatt bármikor felmondhatok? Vagy meg kell várnom a próbaidőszak végét?

Figyelt kérdés

Szerdán kezdtem egy cégnél, 10 órás munkaviszonyban. Fizikai munka. 2x30 perced van szünet. reggel 6-tól délután 4 ig van a munkaidő. Főnök azt mondta hogy szerdáig próbaidőszakon vagyok, de ha én nem bírom ezt amunkát, mondhatom a főnökömnek holnap hogy már nem szeretnék itt dolgozni?

Vagy meg kell várnom a próbaidőszak végét?



#felmondás #szerda #próbaidő #1 hét. 10 óra #reggel 6 #délután 4
2017. jún. 22. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A próbaidő lényege hogy bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat bármikor.
2017. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm. Sajnos 10 ra fizikai munka nkem sok. :( Más lehet bírná.


Köszönöm a választ

2017. jún. 22. 18:16
 3/5 anonim válasza:
Mit kell, betonozni?
2017. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem nitro tisztítóval sok vasat kitakarítani, felakasztani, kifesteni, majd becsomagolni, bedobozolni, aztán ennyi
2017. jún. 22. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbaidő - hivatalosan - akkor van, ha azt a munkaszerződés tartalmazza. Ha nem tartalmazza, akkor nincs.

Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül, azonnali hatállyal megszüntetheti a munkaviszonyt. A ledolgozott időre akkor is jár bérezés!


A leírtak alapján gyanítom, hogy nem minden megy a munkáltatónál hivatalosan, ha hasra ütésre mond egy napot, hogy akkor eddig van próbaidőd. :)

2017. jún. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!