Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet az, hogy Magyarorsz...

Hogy lehet az, hogy Magyarországon még több diplomával is nehéz állást találni, Németországban viszont még külföldön szerzett végzettséggel is simán felveszik az embert?

Figyelt kérdés
Apukám angoltanárként dolgozik kint, mert itthon nem talált munkát. 60 ezres városban laktunk, egy megüresedett állásra több tucat jelentkező volt. Anyukámmal ugyanez a helyzet. A postán dolgozott adminisztrátorként, mikor kirúgták hónapokig nem talált munkát, pedig mindenhová elküldte az önéletrajzát. Kint viszont most egy bankban dolgozik. Igaz, hogy csak a legegyszerűbb irodai munkát végzi, de akkor is pár hét alatt talált magának. Nyugat-Európában szerintem sokkal több munkahely van, a lényeg, hogy értsél valamihez, és felvesznek. Magyarországon ez nem elég, nagyon telítve van egy-két szakterületen kívűl minden, csak "urambátyám" alapon veszik fel az embert. Szerintetek?

2017. jún. 27. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Én már hetek óta járom Szabolcsban a 3 műszakos gyárakat, de még sehonnan semmi..Arra a 100 ezer forintos fizetésre itt, sincs nagy esély bejutni..
2017. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%

"A postán dolgozott adminisztrátorként, mikor kirúgták hónapokig nem talált munkát, pedig mindenhová elküldte az önéletrajzát. Kint viszont most egy bankban dolgozik"


Bankban max takarító lehet.

2017. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

" Magyarországon ez nem elég, nagyon telítve van egy-két szakterületen kívűl minden, csak "urambátyám" alapon veszik fel az embert."

Hát nem.

2017. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én könyvelőként dolgoztam Magyarországon is, és most is itt Németországban. Nekem Magyarországon a feketézéssel volt a legnagyobb gondom. Állásinterjúkon legalább a könyvelőirodák 80%-ánál úgy indult a beszélgetés, h "minimálbérre bejelentünk, és kézbe kapsz ennyit". Magyar diplomával dolgozom most rendesen bejelentve, jól megfizetve Németországban. Munkát találni könnyű. Jó munkát találni nehéz, amit szívesen csinálsz, tetszik a cég és szimpatikusak a kollégák. Én annak is betudom, h ezt megtaláltam, h azért itt Münchenben a lehetőség is jóval több, mint otthon egy 100 ezres városban.
2017. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Munkát találni Magyarországon is könnyű. Csak kérdés milyet mennyiért.
2017. nov. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet ott nem mindenki a klimatizált irodácskában, a kis irodaszékében pötyörészve akar pénzt keresni, hanem vannak esetleg valódi munkások is. Itt mindenki csak ücsörögne, meg kattintgatna, fél millióért, így telített a szegmens.
2020. jún. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!