Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy diák a Balatonnál felszolg...

Egy diák a Balatonnál felszolgálóként havi mennyit tud keresni? Igazak a hírek, pletykák erről?

Figyelt kérdés

Két éve egy régi barátom volt ott és ingyen szállás+ingyen kaja (ami megmaradt az aznapi menüből a kondérban) mellett keresett nettó 180 ezret + még olyan 20-40 ezer borravalót.


Jövő héttel kezdve még van hátra 8 egész hét a nyárból és szívesen lemennék oda. A neten pedig természetesen sok jót és sok rosszat is lehet olvasni.

Ő is abszolút tapasztalatlan volt, de egyből felvették és azt mondta hamar bele lehet jönni, ha normális ember vagy.


Azzal tisztában vagyok, hogy heti 6-7 napon, napi 10-12 órát kell majd dolgozni, de az nem érdekel, rendben van részemről.


2017. jún. 27. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt már megkérdezted és válaszoltunk is rá :

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Unatkozol, vagy mi van? :-) Ha igen, menj le pár nappal korábban és élvezd a jó időt, a Balatont, stb. :-)

2017. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Zavar, hogy a neten semmi infót nem találok szinte.


Elvileg minden nyáron több tízezer diák dolgozik a Balatonnál. Mégsem találok rendes, normális, értelmes beszámolókat arról hogy milyen ott a helyzet. Mintha elmennének dolgozni az emberek, aztán nem írnának róla semmit.

2017. jún. 27. 15:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Dolgozik alsó hangon napi 14-5 órát egy idénymunkás a Balatonon, hétvégéken is, erre kapni 180 ezret egyáltalán nem egy nagy fizetés. Órabérben elég silány, simán hihető.

Számolva havi 25 munkanappal és 14 órával ez 350 óra, ezzel leosztod a bérét és kijön egy kemény 500 valahány forintos órabér. Szerinted megméri? Hát nekem baromira nem érné meg, kérdés hogy neked milyen alternatívád van.

2017. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3

Alternatíva? Itthon döglök egész nyáron, mert a szüleim amúgy eltartanak és a családtól kapok havi 100 ezret évi 12 hónapban így is-úgy is, amiből megélek otthonlakás és ingyen kaja mellett. (Tan)Évközben egy másik városban vagyok egyetemista, ahol albiban lakom, nyaranta viszont haza megyek két hónapra és nem csinálok semmit. Egy-két fesztivál, heti párszor bebaszás az itthoni évtizedes régi jó barátokkal, heti párszor a családdal (még él 3 nagyszülő, egyéb rokonok, stb) ebédelni, lógni.


Hidd el, hogy nagyon örülnék. És kérlek ne cigánykodj azzal hogy "de rossz nekem". Biztos szarabb a csóróbbaknak, de sosem gondoltam azt, hogy nem. Élni szeretnék, nem pedig itthon rohadni, mert a családom, nem akarja hogy bármi kockázatosnak tegyem ki magam. Korábbi években is akartam dolgozni nyáron, de mindig lebeszéltek róla, amit nagyon bántam, hogy hülyén hagytam magam. Bárki megunná azt, hogy csak otthon kell fetrengenie és semmit nem csinálni akár. Egyszer próbáld ki. Szar. Mindig mindenki arra vágyik, amit nem kap meg, amije nincs.


Ezért mondom, hogy azt a heti 6-7 napon napi 12 órát szívesen kipróbálnám. Több életem lenne, mint most van.

2017. jún. 28. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:

"A neten pedig természetesen sok jót és sok rosszat is lehet olvasni. "

"Zavar, hogy a neten semmi infót nem találok szinte. "


Mondom én, hogy unatkozol... :-)


"Jövő héttel kezdve még van hátra 8 egész hét a nyárból és szívesen lemennék oda."

És mi akadályoz meg? A másik kérdésedben is azt írtad, július elejétől lenne - miért nem vagy már ott? Miért nem tudsz még semmit az egészről, hiszen már szerda van és szombaton már elseje.

2017. jún. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy szóval nem mondtam, hogy ne menj, csak arra világítottam rá, hogy nem mindegy mire kapsz 180 ezret. Tapasztalatnak mindenképp jó, vágj bele. Veszíteni nem veszítesz semmit.
2017. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Áááá, 6-os, hagyd, szerintem nyár végéig ezen fog filózni, hogy mennyi lehet a fizetés és hogy igaz-e? :D Bocs, kérdező... :-)

Ez tipikusan a "nem akarásnak nyögés a vége" című fejezet...

2017. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

5-6-7

Mert csicska szar gyerek vagyok, nyilván ezért. Nem egy jó ember. Most hogy ezen kiéltétek már magatokat, adtok hasznos válaszokat?

2017. jún. 28. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Ma már másodszorra mondom ezt: segítsen neked akinek két anyja van. Komolyan az én k..rv anyámat, hogy ide jövök b..szdmeg az idióta kérdésed alá, adok kettő hasznos választ, nem kötekedek, nem hordalak le egy sz..rnak (megteszed ezt helyettem) és most én vagyok a szemét. Napról napra biztosabb vagyok benne, hogy egy idióta vagyok, hogy szabadidőmben másokat próbálok meg segíteni.


Tudod mit? Sírj otthon, aztán én lesz..rom valójában 100%-ig hogy élsz-e vagy halsz.

2017. jún. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es, szinte szóról szóra egyetértek.

Kérdező, mégis milyen hasznos válaszra vársz, mit szórakozol velünk? Az első kérdésednél is kaptál hasznos választ (tőlem) , hogy igen, simán összejöhet.

Itt is megkaptad a választ, hogy napi 10-12-14 órákat kell dolgozni érte - mit szórakozol velünk?

Nem mindenkinek van annyi ideje, mint Neked - páran "pihenni, kikapcsolódni" járunk ide, közben segíteni másoknak - nem az unatkozó kérdezők szórakoztatására.

Ha annyira "rossz" a helyzeted, hogy otthon a 4 fal között ülsz, akkor menj, csináld - ezt is írtam: menj le pár nappal korábban - élvezd a Balatont - de neked semmilyen válasz nem jó.

Viszlát. Segítsen az, akinek 3 anyukája van.

Segíteni annak lehet, aki hagyja...

2017. jún. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!