Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elsőéves hallgató vagyok,...

Elsőéves hallgató vagyok, dolgozni szeretnék nyáron, de sehova se vesznek fel. Ismerőseimnek van munkája. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Elsőéves nappali tagozatos közgáz hallgató vagyok, több, mint 20 álláshirdetésre jelentkeztem egy hete, de semelyikkel kapcsolatban sem jeleztek vissza. 3 olyan cég (biztosítás) felhívott ahova nem jelentkeztem, csak látták az életrajzomat. Mindháromnál voltam interjún, de az első kör után mind felszívódtak. Pl. egyik megígérte, hogy egy adott napon keresni fognak és nem kerestek stb..Mi lehet a probléma? Ti hogy találtatok munkát? Légyszíves segítsetek, nagyon szeretnék végre egy munkát.

2017. jún. 29. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Azt rontottad el, hogy közgázra mentél.
2017. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hol rontottad el?

1.- ha nyáron szeretnél dolgozni, akkor nem a nyár kellős közepén kell munkát keresni - mert ilyenkor már a jobb állások be vannak töltve - hanem április, májusban.

2.- ha nappali tagozatos vagy és csak a nyáron szeretnél dolgozni, akkor lehet, ez is a problémájuk a cégeknek, hogy nem hosszútávú munkát keresel - nekik meg olyan kell.


Diákszövetkezeteket nem próbáltad?

2017. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-ok igazad van ez abszolút az én hibám

2-a legtöbb helyen mondtam, hogy vállalom, hogy egyetem alatt is dolgozok részmunkaidőben


Azt még mindig nem értem, hogy mit rontok el az interjún? Úgy döntöttek, hogy behívnak, de az interjún valamiért mégsem felelek meg.

2017. jún. 29. 15:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Namármost, mivel mi nem voltunk ott az interjún, így nem tudhatjuk, mit rontasz el...?

Miért nem próbálsz inkább diákszövetkezeten keresztül dolgozni? - bár ezt már kérdeztem...

Azt meg ne bánd, hogy a biztosításos cégek nem jelentkeztek - az nagy valószínűséggel úgyis jutalékos munka lenne.

2017. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert az ott meghirdetett munkák úgy láttam, nem fizetnek túl jól, de úgy tűnik nincs más választásom.

Eddig olyan pozíciókat ajánlottak, ahol állandóan közvetlen kapcsolatban kell lenni az ügyfelekkel pl. sales. A fényképes önéletrajzom alapján hívtak be ezekre. Lehet, hogy a külsőm nem felel meg ennek, mert élőben rosszabbul nézek ki és alacsony vagyok? Nem tudok másra gondolni.

2017. jún. 29. 15:50
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt amíg nem tudsz mit ajánlani, ne várj magasabb fizetést egy átlag diakmunkanal.

Másrészt ha a kép nem tükrözi a valóságot az probléma lehet.

Ugyanis könnyen sugallhatja azt, hogy ha a kép nem igaz, más is lehet kamu az önéletrajzban.

Egyszer főnököm mesélte, hogy mikor interjúra olyan emberek érkeztek, akik alig hasonlítottak a cv-s képen levő önmagukra egész interjú alatt nem tudott ettől a kellemetlen érzésétől függetlenedni és teljesen máshogy állt az alanyhoz.

Egyébként meg interjuzni is tudni kell, lehet neked simán nem megy .

2017. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!