Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy-számvitel alap diplomá...

Pénzügy-számvitel alap diplomával (számvitel specializáció), egy kisebb cégnél Budapesten milyen fizetés reális pályakezdőként? És 5-10 év után?

Figyelt kérdés

Semmiképpen nem szeretnék multihoz menni, maximum 1-2 évig bírnám, de hosszútávon nagyon nem az én világom...

Mennyivel számíthatok így kevésbé jövedelmező karrierre?

Egyébként PSZK-n végzek valószínűleg jövőre, angolul felsőfokon, spanyolul és olaszul középfokon beszélek, németet pár hónapja kezdtem, ha ez számít.


22/L


2017. júl. 4. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

250 nettó.

Ha kérik a nyelveket, 300.

2017. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kis cégnél a nettó 250 sok lesz. A kis cégek többsége nem arról híres, hogy szeret fizetni.


Kezdőként egy nettó 180-200 már jó pénz. Mondjuk pont ezért ne menj kis céghez, főleg ne ilyen képzettséggel. Menj el már most gyakornoknak egy nagyhoz, és utána simán meglesz a 250.

2017. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha elmennék egy multihoz 1-2 évre, ahogy írtam, az utána számítana anyagilag? Annál sokkal tovább nem bírnám, talán max. 4-5 évig szenvedve, ha tudnám, hogy később hasznom lesz belőle... de korán szeretnék anya lenni, szülés után pedig már biztos nem mennék vissza 50-60 órázni... így nem látom sok értelmét, maximum most tudnám kicsit jobban "megszedni magam", de életem meg nem sok maradna gondolom... a párom most nettó 250-300 körül keres, emellé ha az enyém "csak" 180-200 lenne, úgy se panaszkodhatnánk...:)
2017. júl. 4. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kizsákmányoló multi duma azoktól van, akik sosem dolgoztak ott. Multinál heti 45 óránál még sosem dolgoztam többet, de inkább 40-et. Kis cégnél simán tologattam az 50+ órákat, közben meg a tulaj úgy bánt velünk mintha a hátsójából húzott volna ki minket


Életem legrosszabb döntése volt annyi időt rothadni a nagy magyar vállalkozóknál, akik folyton a multival riogattak mindenkit. Hát, kb egy szava nem volt igaz, most megbecsulnek emberileg és anyagilag.


Jah, és a kolleganőket vállalkozó úr vissza sem vette GYES után, mondván, hogy majd biztos otthon marad a gyerekkel, vagy ha mégis akkor ment a pampogás hogy a gyerek nem kifogás. Most dolgozó szülők program, home office... igen, marha rossz itt gyerekesnek lenni.

2017. júl. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Diákként dolgoztam egy telekommunikációs cégnél, illetve egy elég neves autókölcsönzőnél 1,5-1,5 évet, innen a rossz tapasztalat...
2017. júl. 5. 11:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy kisebb állami cégnél vagyok, kb. 35-40 fős az egész iroda, mindenki ismer mindenkit, hozzám ez a közeg sokkal jobban illik :)
2017. júl. 5. 11:03
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Hát igen. Az állami szféra kényelmes langyos pocsolyájához képest az összes cég kizsákmányoló.


Nincs is semmi gond ott, míg nem jön valami politikai irányváltás aztán jön a fűnyíró elv, meg a tisztogatás, azszervezés. Fiatal vagy még, és nem láttál kormányváltást 😀

2017. júl. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kicsit elkanyarodtál a kérdéstől...:) pedig nem is ez a fő oka, hanem ahogy írtam, nekem az a fontos, hogy olyan cégnél legyek, ahol mind ismerjük egymást... nem bírom ezeket a beléptető kártyás személytelen helyeket. Ahol 3-4 emeletnyi labirintus az iroda, és sosem tudod, ki az, akit éppen meg kéne keresned.

De maradjunk az anyagiakra irányuló kérdésnél, további vélemények is érdekelnek!

2017. júl. 6. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!