Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriaba megeri kimennem...

Ausztriaba megeri kimennem egyedul? 19 L

Figyelt kérdés
Batyam kint el lassan 1 eve.Nagyon jo munkahelye van,jol keres.Kint megoldhato lett volna a jovom.Ha nem allitott vokna haza azzal tesom hogy felejtsem el a segiteseget,es oda nem mehetek ahol o van!!Ezt komolyan igy kijelentette!Baratom pedig szinten kint el a salzburgi tartomanyban.Szeretnek a kozeleben foleg a Zell am See jarasban munkat talalni.Vendeglatas,tehat segedpincer,szobalany,konyhai kisegito barmi ehhez hasonlo.Az a baj hogy iden vegeztem szakkozepiskolaban,szakiranyu vegzettsegem oktatasi ugyintezo lett volna!!!Ha a gyakoraloti orakrol nem lepem tul a hatart!Igy szakmai erettsegit nem tehettem,elorehozott erettsegit tettem nemet,matek,tori tantargyakbol es errol egy lapom van.Torzslap.,Vendeglatasban dolgoztam korabban nyari szezonban itthon,tehat mindenkepp errol erdeklodnek,ausztriaban ez hogy mukodik,az allastalalason kivul is!Beilleszkedni,tehat olyan kint elo vagy ehhez erto segitseget keresek most!Anyumek feltenek egyedul,de tudom hogy boldogulnek igy is!Foleg olyan hotelba mennek dolgozni,ahol szallas biztositott.Mennyi penzt kell kb.kivinnem az elso honapra,nagyjabol milyen kiadasokra szamitsak?!

2017. júl. 8. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
meg asvájcba takarittani
2017. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha a jó fizetés a legfontosabb neked, akkor menj...

Én nem mennék a jobb fizetés miatt. Német nyelvterületre meg pláne nem. De ez magánvélemény, ne adj rá.

2017. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

"Én nem mennék a jobb fizetés miatt."


Hát akkor mi miatt mennél, csak a szarabb fizetés miatt? :D

2017. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 pol kilo válasza:
77%

#3 Szerintem úgy gondolta, hogy csak a jobb fizetés miatt.


Kérdező. Vendéglátásban akarsz kint dolgozni arra készülj, hogy rengeted órát fogsz dolgozni, nem marad sok szabadidőd sokáig. Lehet, hogy a fizu több, de az élet is többe kerül, pláne az albérlet. És lehet, hogy belekerülsz egy olyan csapdába, hogy nem lesz elég pénzed félretenni, se hazamenni magyarországra. És ha nincs valaki aki ki tud segiteni akkor magadra maradsz.


Bátyád meg szerintem attól tart, hogy ő tartana el kint.

2017. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem egyedül nem menj, főleg lányként. Én várnék a helyedben 1-2 évet, hátha a tesód meggondolja magát és mégis segít vagy a barátod. Addig tanuld a németet, osztrákot.

Ezen a weboldalon van egy online tv-ha ezt nagyjából megérted akkor jó:

[link]

2017. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4# olcsóbb az albérlet, mi? Sopronba ugyan annyi az albérlet, mint bécsben..
2017. júl. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A különbség csupán 60 km, meg 4xes fizetés...
2017. júl. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bartha Csillaaa válasza:
Mi 3éve vagyunk TIrolban a párommal. Szeretm elmesélni ezt a történetet, mert számomra kedves és persze tanulságos ès remélem segít. Igyekszem rövid lenni. A mi esetünkhöz kell egy jó nagy adag bátorság, egy autó és 1000€, azaz kb. 300ezer Ft. Minket nem csak a pénz motivált, mi otthon is egész jól éltünk, a miértje inkább az “egyről a kettőre hutás” volt. Nem ment, sehogysenem. Aztan egy barátnőm hazajőtt vendégül láttuk 2-3 hétig, aki már kint élt 2éve és elmesélte milyen kint az élet. Gondolok itt az emberekre, a más életmódra. Ekkor még pénzről szó sem volt. A párom egy kisebb ségnél szervuzveuető volt, én egy kávézót vittem szoval akkoriban közel 600ezer forintot kerestünk. Akkoriban, azaz ezelőtt két honappal törtem össze a kis autómat, totálkár lett. 4hónqp alatt nem tudtunk összetenni egy autó árát, gondolom nem kell mondanom sem, nem egy Audit szerettem volna. Tehat egyik naprol a masikra összepkoltunk, kölcsön kaptam Édesapamtól és vettünk egy 23éves Opel aszrát, amit megpakoltunk és elindultunk. Hozzátenném, nem tudtuk hova jövünk, minlesz velünk, nulla nyelvtudással. Sem angol, német pláne nem. Szerencsét probáltunk, bejött. A párom a szakmájában dolgozik azóta is, villanyszerelőként, 2000€t keres, én még probalgatom az utam, voltam már szobalány, pinzér, ultos, benzinkotaztam, most egy ideje egy Hotelben dolgozom a szobalányok főnökeként. Én egy év alatt megtanultam a nyelvet, a párom pedig igyekszik. Aztán fél év mulva, vettünk egy autot, majd megibtvfél év mulva mégegyet. Most a párom Mercedessel jár, én egy 3éves Mazdával. Ezt csak azért irtam le, hogy értsétek, otthon pár honap alatt nem sikerült egyre összetenni a pénzt. Ez igy mesébe illően hangzik, de el kell mondjam reggeltől estig dolgoztunk minden nap szinte, rengetegszer feküdtem le sírva és azt hiszem nem kell soroljam. Azt gondolom, nem értünk még célba, de HALADUNK. És ez nagy szó. Vannak terveink, céljaink és igyekszünk megvalósítani. Ha valaki megkérdezi, hogy megéri-e?!, azt szoktam válaszolni, otthonról sosem láttam a Tengert. Most minden nyáron, többször. Ez a mi sztorink, amihez eszméletlen erő és bátorság kell. De én azt mondom, egy próbába még senki nem halt bele, vagy igen? :) minden jót kívánok Neked :)
2018. máj. 8. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bartha Csillaaa válasza:
Bocsánatot szeretnék nagyon szépen kérni, de nem tudtam aludni és igy éjjel nem mindent ugy látok ahogy kellene :) szoval elnéést, de remélem érthető a kis “mesém” :)
2018. máj. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb inkább aludjál és ne regényt írjál. :D
2018. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!