Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet elkezdeni az...

Hogyan lehet elkezdeni az életet, ha 0 anyagi hátterem van?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és sajnos csak jövőre végzek egyetemen (évvesztes vagyok + 5 évf. gimi) és úgy érzem nagyon le vagyok maradva. Nincs semmiféle megtakarításom, mert mindent a tanulásba kellett tennem, mert enélkül nem is tudnék egyetemre járni. Jelenleg gyakorlaton vagyok, nevetséges pénzt kapok. Ha vége az egyetemnek, akkor igazából ott fogok állni egy diplomával és két nyelvvizsgával, de igazából ennyi, mert semmim nincsen, holott a volt ált. iskolás osztálytársaimnak már vannak autóik és gondolom többen is tudnak félrerakni a fizetésükből lakásra.


Gondolom jó fizetésre ne is számítsak frissdiplomásként. De akkor mégis hogyan érem utol azokat, akik már évek óta dolgoznak szakmával?


2017. júl. 13. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ez attól függ milyen diplomáid és nyelvvizsgáid vannak.


Egy piacképes diplomával és angol + német nyelvvizsgával simán számíthatsz egy bruttó 300-350-es kezdő fizetésre is, ami nem sok, de kezdetnek elleszel belőle és hamar emelkedni fog ha jól dolgozol.

2017. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
így van. attól függ, tudod-e használni majd a diplomádat, vagy elvesztegettél egy jópár évet, aztán mehetsz betanított munkára.
2017. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ugyanígy voltam én is, de azóta eltelt 5 év. Mostmár van megtakarításom, de saját lakásom és kocsim nincs és mégis jobban érzem magam mint a korosztályom nagyrésze. Miért? Mert elfogadtam hogy nem mindenki jön ugyanúgy családi háttérrel a világra és felesleges azon feszengeni hogy a másiknak mi van.


Keress olyan hobbit, ahol kevésbé számít a pénz vagy különben egész életedben keseregni fogsz hogy bárcsak lenne több pénzed, akkor mennyi jó dolgot tudnál csinálni.


A pénz biztonságérzetet ad, de boldogságot nem.


Amúgy az hogy egyetemet végeztél már elég nagy előrelépés, közel sem mindenkinek alap!

2017. júl. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha piacképes tudást szereztel akkor nyugodj meg, utolered őket. Lehet hogy kezdőként nem fogsz sokkal többet keresni mint ők, de az évek múlásával akár 2-3-szor is nagyobb lehet a fizetésed mint nekik. Aztán azt fogod észrevenni, hogy 35 éves korosztály már lehagytad őket. De van még valami. Az sem Mind1 hogy mi a munka. Nem vetem meg a fizikai munkát, de valljuk be, a fizikai meló öregit. Az sem mind1 hogy mennyire érzi magát fiatalnak az ember. Ök lehet, hogy 50 évesen már 60 évesnek fognak kinézni, es egész nap fáradtak lesznek, te meg tök fiatt és a korodhoz képest fiatalabbul is fogsz kinézni.


Ha valami gagyi szakot végeztél, akkor viszont azt kell mondanom, hogy elpocsekoltal feleslegesen nagyon sok évet az életemből, és az már nem fog visszajönni....

2017. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Előre haladni három tényezővel lehet.

Tudás.

Tőke.

Kapcsolatrendszer.


Ezek közül kettő már meglesz és elég is. Tudás és kapcsolatok (ha jóban vagy az évfolyamtársaiddal).

2017. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

azért a diploma nem minden. nekem nincs, de piacképes szakmám van.


Amúgy azért diploma (igaz miből?) és gyakorlat már előny, nem temetném magam.

2017. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én 22 vagyok 600 ezer megtakarítással,cseréljünk? Most kezdem az egyetemet gazdasági szakon....
2017. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Allami, vagy onkoltseg?
2017. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Önköltséges vagyok, ezért van a hitelem, és hát ugye nem igazán jár ösztöndíj sem, hiába vagyok jó tanuló.
2017. júl. 19. 23:19
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor elismerésem és kitartás.
2017. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!