Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakmát lenne érdemes...

Melyik szakmát lenne érdemes megtanulnom / elvégeznem egy tanfolyamot? Amivel itthon is egész jól lehet már keresni?

Figyelt kérdés
Mivel már 25 éves vagyok, valami olyan szakmát is szeretnék már megtanulni, amivel otthon jól lehet keresni. A főiskolát abbahagytam, mivel rossz szakot választottam. Van bolti eladó, targoncás, nehézgépkezelő, bartender szakmám és persze értettségim. Jelenleg a CNC gépkezelő és a villanyszerelő OKJ-s tanfolyamot néztem ki, melyik lenne a jobb? esetleg valami más, ami viszonylag jól fizet Mo.-on ? (legalább 140-150e netto)

2017. júl. 16. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
En villanyszerelo vagyok, tavaly vegeztem. otthoni kezdo fizetesem 150netto volt. aztan leptem ausztriaba nyelvtudas nelkul 2 honap szakmai tapasztalattal. otthoni cegvezetok kerestek mar meg, jelenleg 230 nettonal tartunk de nem erdekel a dolog, mondam hogy havi 400nal szoljanak, es talan brigadvezeto is leszek. azt mondtak hogy sajnaljak de nincs benn ennyi pénz hogy ki tudjak ezt fizetni. pedig van. ja es amugy itt is brigadvezeto vagyok, 8-12 ember tartozik hozzam.
2017. júl. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És kint mennyit keresel? Azt nem írtad meg.
2017. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszolótól kérdezném, a 150e netto melyik részen volt, melyik városban ?
2017. júl. 17. 17:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Zala megyeben volt. Megye szinten ilyen fizetesek voltak. Jelenleg 5-6kilo megvan tisztan, a szallas es utazas ezen felul
2017. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Villanyszerelőként a 150 nettó még kevés is!


A titok nyitja, hogy ne alkalmazott akarj lenni. (Esetleg míg rutint szerzel). Saját vállalkozást kell csinálni.

2017. júl. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 wytonkelly válasza:
Az építőipari bérek az utóbbi 1-2 évben brutálisan megemelkedtek, de a villanyszerelőké az eszméletlenül! Itt Budapesten egy Közép-vállalkozásban egy önálllóan dolgozni tudó szakmailag megfelelő villanyszerelő simán hazavisz 250-300 nettót + túlórát, ami általában havonta 40-50 ezer.
2017. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1 és egyben 5 válaszoló, te OKJ vagy rendes iskolás képzést végeztél el?
2017. júl. 31. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!