Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg informatikusként a...

Tényleg informatikusként a legnehezebb elhelyezkedni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Számtalan informatikus ismerősöm van, akik közül csak egynek van infós melója. Neki is külföldön. Az összes többi vagy külföldön mosogat, vagy itthon teljesen mást csinál. Pedig vannak köztük igazán értelmesek is.

2017. júl. 17. 22:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%
Aki IT-ben nem kap itthon állást, az kókler. Vannak elèg sokan sajnos. Na, ők hőbörögnek hogy nincs meló.
2017. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Hülye informatikusként tényleg....
2017. júl. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
35%

Igen, mert nem elég, hogy informatikus vagy, jól is kell kinézni az ilyen munkákhoz, engem egyszer kerek perec ezzel utasítottak el.

Azóta többet voltam konditeremben, mint gép előtt, és amióta jól nézek ki, egyből van ajánlatom bárhova.

2017. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
93%
Aha, tőlem is azt kérdezték interjún, hogy mennyit nyomok fekve, a kutyát sem érdekelte a tényleges szakmai tudásom... ilyen béna trollt, istenem :D
2017. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan lehetseges az, hogy kulfoldon siman felveszik oket. Itthon meg sehova?
2017. júl. 18. 04:30
 6/39 anonim ***** válasza:
75%

Baromság. :) Jó, mondjuk nem "informatikust", hanem programozókat keres mindenki, ez tény, de ők úsznak az álláslehetőségekben.


Ugyanitt C++ fejlesztőt felveszünk.

2017. júl. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
82%
Külföldi mosogatás vs komoly informatikai állás itthon, hmmm
2017. júl. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
89%

Egy haverom munkahelyén a felvételi követelmény egy szétszedett gép összerakása + windows telepítés + megadott programok interneten való megkeresése és telepítése volt időkeretre.


37 indulóból 4-en tudták megoldani, a cég 10 embert akart felvenni, így az eredetileg 3 fordulóból az első körben megmaradtakat mind felvették (bruttó 470e).


Kérdező tényleg nagyon nehéz elhelyezkedni nagyon béna infósként, A JÓL FIZETŐ HELYEKEN!

2017. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Hat figyeljetek en nem tudom igazabol. En csak azt tudom amit nekem mondanak az infos ismeroseim. Nem tudom pontosan azt sem, hogy mi a kulonbseg az informatikus es a programozo kozott. Csak azt tudom, hogy sokan nem talalnak itthon szakmai munkat. Azt mondjak magasak a kovetelmenyek. Pedig mindegyiknek van szakmabeli legalabb bsc-s diplomaja plusz mindegyik eleg jol beszel angolul. Olyan ismerosom is volt, aki svajcbol jott haza, es ot se vettek fel sehova. Mondjuk vissza is ment onnan ahonnan jott. :D

Bar ez eleg szomoru. Mintha nem erzodne annyira a munkaerohiany. Oke mondjuk en kozgazdasz vagyok. De azert en is orulok, ha van munkam. Meg akkor is ha csak 140k a fizu.

2017. júl. 18. 17:03
 10/39 anonim ***** válasza:
91%
8as, nem vagyok informatikus, de ezt még én is játszva megcsinálnám, komolyan léteznek ilyen Informatikusok?
2017. júl. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!