Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nehéz anyagi helyzetben...

Nehéz anyagi helyzetben vagyok, egyedülálló szülőként. Segítenétek, hogyan találhatnék munkát?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok kihez fordulni. 23 éves nő vagyok, egyetemre járok. Ezért év közben különösebb gondom nem volt, de ilyenkor nyáron jön az, hogy sok támogatás nem jár. Pécsen, vagy környékén keresek munkát, de egyenlőre nem sok sikerrel. A fő gondom az, hogy olyan munkát, ahol hétvégén, vagy késő délután/éjszaka kell dolgozni, nem tudok elvállalni, mert alkalmazkodnom kell a bölcsi nyitvatartásához, egyéb időben pedig nincs kire hagyni a kisfiam.

Ha valaki tudna segíteni, akár úgy, hogy ismer valakit, aki tudna foglalkoztatni (akár 4-6 órás munkarendben), akár úgy, hogy segít nekem keresgélni, azt nagyon megköszönném.


2010. máj. 22. 15:43
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
59%
Kérdezőnek: ha egyetemre jársz, én úgy tudom, diákmunkát vállalhatsz, és ott vannak ilyen munkarendek, ill. szezonális munkák. Iskolaszövetkezetnél érdeklődj. Ém már dolgoztam így nyáron 4 órában két hétig pl, azonnal találtam munkát, ahogy bementem a szövetkezetbe. Hozzátezsem, ez Budapesten volt, szóval egy picit nehezebb lesz, érdeklődkj mielőbb!
2010. máj. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%

Én nagyon messze lakom Pécstől, érdemben nem tudok segíteni, viszont nem tartom kizártnak, hogy talál munkát a kérdező. Nemrég szintén volt egy munkakereső, és valaki felajánlotta, hogy heti x alkalommal, y összegért mehet hozzá takarítani.

A kérdezőnek sok sikert kívánok a munkakereséshez!!!

2010. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Sajnos a diákmunka közvetítőknél sem találok egyenlőre semmit. Egy lett volna, de vagy reggel hatra kell kimenni Harkányba (szóval nem tudnék odaérni), vagy este tízig ott lenni, pedig ez diákmeló.
2010. máj. 22. 16:11
 4/25 anonim válasza:
59%

Szia Kérdező!


Igazság szerint én is a diákmunkát tudnám javasolni, illetve esetleg azt, hogy az önkormányzattal kérdezd meg, nem ad valamilyen (egyszeri) támogatást...

Esetleg azzal kicsit tudnád módosítani a "munkaidőt", hogy évfolyamtársaidra bíznád néha a kisfiadat.Pl: hazaviszik a kicsit, vigyáznak rá, stb.. Elhiszem, hogy szülőkét ez nehéz, de ebbena helyzetben...

2010. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Milyen végzetséged van?
2010. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Sajnos jobb nekem sem jut eszembe, mint a diákmunka. Nálunk is nagyon kevés lehetőség van szövetkezettel elhelyezkedni, de pl pénztárosnak nagyon sokan mennek. Mivel sok rendes, illetve diák melós is van a hipermarketekben, ezért elég rugalmasan betudják osztani az időt, illetve nálunk néhány helyen a diákmunka közvetítőnél még azt is megkérdezték, hogy mikor tudnánk menni. Csak délelőtt, csak délután, csak éjszaka, illetve a hét mely napjain. Lehet hogy nem egy kötött meló, de mégis több mint a semmi. Mindenképpen menj be mindegyikbe, ami nálatok van, és kérdezz rá, milyen lehetőségeket kínálnak.
2010. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
Második vagyok. Azon a nyárom,amikor a diákmunkát is csináltam, megtettem azt is, hogy random módon, önéletrajzzal a kezemben rengeteg kávézót meglátogattam..és volt, hogy sikerrel jártam, hívtak próbanapra, stb.Persze Pécsett biztos, h sokkal kevesebb a lehetőség, de talán napi egy órát lehetne erre szánni, hogy személyesen körbenézel.Végülis ugye Európa kult. fővárosa most, így nyáron is sok olyan program lesz, ahol esetleg lehetne pultozni, vagy ilyesmi.
2010. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
19%

De Pécs, azért nem olyan kicsi hely.

Szerintem részmunkaidőben eltudnál menni Tescoba pénztárosnak. Lehet, hogy nem egy álommeló, de ha nagyon kell a pénz, akkor még mindig jobb, mint a semmi.

Illetve ott van a bevásárló központ is, ahol biztos vannak olyan üzletek, melyek foglalkoztatnak részmunkaidős eladókat ( pl. Calzedonia, Intimissimi, H&M, stb.)

Nyáron diákmunkát találni, főleg vidéken, főleg anyukaként nagyon nehéz!

2010. máj. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek, aki megpróbált legalább egy jó szót írni. Sajnos ezeket a köröket már mind lefutottam. Kukoricát címerezni is jelentkeztem, gyümölcsöt szedni is, szóval tényleg bármit, de mindenhol vannak elegen.

Diákmunka: itt két cégről tudok, amelyik ilyennel foglalkozik. Az egyiknél az a helyzet, hogy nagyon kevés munkalehetőséget kínálnak, azokat pedig percek alatt szét is osztják, nekem még sosem jutott. A másik meg olyan, hogy pl. bemész reggel 8-kor, azt mondják, nincs semmi, visszamész 10-kor, akkor azt mondják, hogy oké, menj ide vagy oda délután kettőre este 10-ig. Kb. két hónapja heti 2-4-szer bemegyek hozzájuk, és még csak ilyen lehetőség adódott. Tehát még ha meg is tudnám szervezni, hogy legyen segítségem, akkor is legalább egy nappal korábban tudnom kéne róla, hogy mégis meddig kell dolgoznom másnap.

Ja, a végzettségem annyi, hogy érettségim van, meg van vendéglátós tapasztalatom egy kicsi. Meg középiskolás koromban sokszor hostesskedtem (szóval ezeknek a diákmunka közvetítőknek még csak nem is vagyok ismeretlen arc, sokat dolgoztam nekik régen).

Mielőtt szültem, volt munkahelyem, onnan mentem GYED-re. Ott nagyon meg voltak velem elégedve, szerettem én is ott lenni. Csak ugye utána én elmentem egyetemre, így már nem kötelesek visszavenni, mert már nincs szerződés. Ettől függetlenül próbálkoztam ott is, de azt mondták, hogy van most elég ember, többet nem tudnak felvenni, de ha lesz hely, akkor szólnak.

Szóval elég sok helyen próbálkoztam már, ja meg adtam be önéletrajzokat multi cégeknek is, de onnan sem hívott senki. Azért bátorkodtam a kérdést feltenni, hogy hátha esetleg tud valaki valami ötletet adni, ami nekem nem jutott még eszembe.

Mivel kommunikáció szakra járok, ezért gondoltam arra is, hogy helyi újság, tévé, rádió, hasonló helyekre jelentkezem, az legalább szakmai gyakorlatnak is jó. Csak ott meg mindenhol azt mondták, hogy ez sajnos későn jutott eszembe, van már gyakornok, több nem kell.


Sajnos azt eddig is tudtam, hogy munkalehetőségek terén Pécs egy katasztrófa, de hogy ennyire rossz a helyzet, az már nagyon durva.

2010. máj. 22. 16:40
 10/25 anonim válasza:
És a gyerek apja? Járna a gyerektartás, bár ha nem akar fizetni eltarthat egy darabig mire hivatalos helyekről rákényszerítik, de az is valami!
2010. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!