Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kémia PhD fokozattal...

Egy kémia PhD fokozattal rendelkező ember tényleg nem keres olyan jól?

Láttam valahol egy felmérést amiben MSc és PhD fokozatos dolgozókat hasonlítottak össze, és kb ugyanolyan eredményeket mutatott a két csoport (fizetés, elégedettség, munkakörülmények). Nekem megvan a vegyészmérnöki MSc, és most kezdeném a PhD képzést, ami 4 éves és doktori címet adna ha elvégezném. Nekem egy ismerősöm ugyan van, aki azt mondta hogy megéri megcsinálni, de olyan is van, aki szerint rossz ötlet még 4-5 évet erre szánni, amit munkatapasztalat szerzésére is fordíthatnék ahelyett, hogy 30 évesen legyek pályakezdő. Na már most, ha tényleg nem keres annyival többet egy doktori fokozatos, akkor miért olyan jó ez? Esetleg a karrierépítési lehetőségekben rejlik az előny? Ti hogy látjátok? Minden személyes véleménynek örülök, de főleg annak örülnék ha valakinek konkrét tapasztalata (mondjuk rokoni vagy kollegális körből) lenne. Köszönöm előre is a válaszokat!

2017. aug. 19. 00:21
1 2
 1/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
72%

Milyen munkakörben?

Az elvégzett munkádért fizetnek, nem a péhádéért...

2017. aug. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
32%
Dolgozhatsz is mellette
2017. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Én is hasonló döntés előtt állok. Szerintem attól függ milyen munkát szeretnél a jövőben. Ha az egyetemben látod a jövőt (phd után is) és olyan kutató munkát szeretnél csinálni amit ott lehet folytatni és publikálni szeretnél tudományos cikkeket akkor érdemes maradni. Ha az iparban szeretnél (lényegesen több pénzt keresni) ,,tudományos munkát" végezni akkor nem érdemes maradni, azért rakom idéző jelbe mert amit az iparban kérnek az azért más mint az egyetemi tudományos munka. Ha az ipart választod akkor szerintem valóban nem ér meg 4-5 évet a phd, persze több keresettel indítanál de 4-5 év munkaviszony után gyanítom alapból béremelést kapnál már kompenzálná a phd fokozatot (ráadásul phd alatt a 140 ezres ösztöndíjjal kell számolni, mellette nem fogsz dolgozni ez nem egy büfészak hogy mellette még dolgozz ráadásul ösztöndíjasként nem is lehet mellette munkád bejelentve).
2017. aug. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem úgy van, hogy ha jól hozza az eredményeket, akkor ösztöndíjat kap, ha nem halad jól, akkor neki kell fizetnie?
2017. aug. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván nem az okleveledért fizetnek, hanem a betöltött munkakörért, de vannak olyan melók amit csak PhD fokozattal lehet betölteni, ilyen pl. a kutató. Az egyetemen biztosan nem maradok, mindenképp az iparban gondolkodom, csak attól tartok, hogy túlképzettnek fogok-e számítani. Ha az ember végigszenved 10 évnyi egyetemet, szerez egy tudományos fokozatot, akkor szerintem érthető elvárás hogy ne 200.000 forintos fizetése legyen. Én például szívesen vállalnék kutatást is, és ipari technológiai fejlesztő projektet is, de ezek között is van olyan, ami PhD-t követel meg, és az érdekelne, hogy a gyógyszeriparban (vagy egyéb szerves kémiai területen) tényleg hasonló-e egy ilyen kutató/fejlesztő fizetése, mint egy vegyészmérnöké?
2017. aug. 19. 09:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig PHD-s ként egyetemen kutatva szerintem a 2 kiló sem számít rossz fizetésnek ebben a munkakörben.
2017. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert a közalkalmazotti bértáblát alkalmazva próbálnak beleerőszakolni a rendszerbe, ami alapvetően úgy halad, hogy "jóóvan Misike, lássuk mid van? 4 elemi meg most engedtek ki a sittről? Akkor az minimálbér a tábla szerint. Megszereted közben a 8 általánost? Jóóvan, űűűgyes vagy, hát akkor mostantól jár neked plusz 327 forint bruttó.."

És ezt kb. ilyen jellegű emelkedéseken keresztül tolja, egészen a PhD szintig.

Vicc az a közalkalmazotti bértábla, komolyan, egy igazi komnunizmusból örökölt csökevény.

2017. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszeriparban kell a PhD, és ott jól is kereshetsz vele. Visszagondolva, ha tehetném én nem kezdenék bele a PhD-be.
2017. aug. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

#3

SOTE-n dolgozhatsz ösztöndíjasként 80 órás munkát. Ha még kapcsolódik a témádhoz is, az mégjobb. 200 körül azért PhDvel is kijön az ember.

2017. okt. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond inkább, hogy Magyarországon egyszerűen az iparban nem igazán van komoly színvonalú kutatás, ezért PhD-sekre sincs ott szükség, ergo nem is fizetik meg. Ezt általánosságban értettem, lehet hogy az itthoni gyógyszeripar miatt a kémiai területen kicsit jobb a helyzet. De viszont ha tudsz jól nyelvet mellette, akkor nemzetközi szinten meg óriási perspektíva nyílik meg. Ott valóban találhatsz igazi ipari kutató állást, ahol viszont nagyon jól megfizetik a PhD-t, messze magasabban mint egy MSc-t.
2017. okt. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2