Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez a villanyszerel...

Szerintetek ez a villanyszerelő baráti áron dolgozott vagy jól átvert minket?

Figyelt kérdés
Apukám egyik jó ismerőse a villanyszerelő, aki itt él tőlünk nem messze. Három alkalommal volt eddig nálunk. Egyszer eljött, hogy megnézze mi is lesz a munka, vacsorával vártuk, itt volt 1-2 órát, apukámmal beszélgettek, szóval vendégség volt inkább. Következő alkalom ismét egy este volt, akkor 2-3 órát dolgozott kb. Ugyanúgy vacsora, szórakozás, sörözés, stb. És ma volt a harmadik alkalom, amikor is 4 órát volt nálunk, páromnak szabadnapot kellett kivennie, hogy segítsen neki, mert ő egyedül nem boldogul. A négy óra alatt kétszer kávézás, egyszer fél óra pihenő, mert ebédet készítettem. Szóval összesen 10 órát nem volt itt a három alkalommal, mindháromszor eszem-iszom, alig jutott valamire a munkában, ha ilyen marad a tempója, akkor még idén sem csinálja meg, amit megbeszéltünk és 50 ezer forintot kért, ami szerinte baráti ár. Mi eléggé meglepődtünk rajta. Félreértés ne essen, nem vártuk el ingyen, de szerintünk egy idegen is csinált volna ennyit ennyi pénzért, sőt, lehet többet. Csak az bosszant minket, hogy úgy adja elő, hogy ez baráti ár. Vagy mi tévedünk? Ja és leosztva, 1. alkalom 10 ezer, 2., 3. 20-20 ezer Ft.
2017. aug. 21. 16:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Az ilyen "szakembereket" még a ház közelébe sem engedném és ha jönne, a kutyát is elengedném.
2017. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Kb mi volt a munka ? Az sem mindegy. Ja az meg tuti ,hogy az én házamban nincs sörözés. Csak munka után.
2017. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk csak azt nem írtad le, hogy mit csinál, mi a feladata, mit dolgozik?

Mert ha újravezetékezi a házat, akkor baráti ár :-)


Tájékoztatásul elmondom: elromlott a gáz boylerem, szombat volt, gyorsszerviznek telefon (hétköznap is ennyiért dolgoznak), kijött, leszedte a boyler palástját, kitisztította a készüléket, leellenőrizte, hogy nem jön-e gáz valahol, palást vissza, fél órát sem volt itt - húszezer ft... Még számlát sem adott.

2017. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Kérlek, írd le, mi a munka!
2017. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Munka után volt a sörözés természetesen, nem munka közben.

Újravezetékezzük az egész házat, de neki "csak" a fővezetékeket kell kicserélnie. A többi dolgot a testvérem csinálja, ő ért hozzá, csak gondoltuk, hogy a főbb dolgokat csinálja szakember.

2017. aug. 21. 17:18
 6/19 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam a munkát, mert láttam neten, hogy órabérek vannak kiírva, így gondoltam emiatt az a lényeg, hogy mennyi ideig csinálta azokat.
2017. aug. 21. 17:19
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

Az 50ezer egy hát újravezetéketéséért igencsak baráti ár - ezelött 8 évvel csináltattuk meg és akkor került 65ezerbe.


Viszont ha szerelö jön hozzám, azt nem etetem-itatom, esetleg egyszer megkínálom kávéval (de nem félórás kávézásról van szó), mert nem vendégem.

2017. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Csak a fővezetékek?! Ezt hogy érted? A kapcsolókhoz, és a konektorokhoz már nem ő vitte a vezetékeket?

Egyébként egy teljes újravezetékelésért nem sok az 50ezer. De az ilyen munkáér az..hogy lehet ,hogy nem halad, meg egyedül nem boldogul?! Szégyen. Nem szakember.

2017. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Újravezetékezésért nagyon baráti ár.

Nálunk 3 évvel ezelőtt mondta 2 szerelő egybehangzóan a 47 nm-es lakásra, hogy 300 ezer ft - Budapest.

Jó, az tokkal vonóval (anyaggal együtt)...

2017. aug. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Villanyszerelővel nincs tapasztalatom. A kőműves nemrég nem egészen egy délelőttöt volt nálunk - befalazott egy kis ablakot és felrakta egy kéménynek az utolsó egy méterét. Szintén 50 ezer volt, számla nélkül.
2017. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!