Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez a villanyszerel...

Szerintetek ez a villanyszerelő baráti áron dolgozott vagy jól átvert minket?

Figyelt kérdés
Apukám egyik jó ismerőse a villanyszerelő, aki itt él tőlünk nem messze. Három alkalommal volt eddig nálunk. Egyszer eljött, hogy megnézze mi is lesz a munka, vacsorával vártuk, itt volt 1-2 órát, apukámmal beszélgettek, szóval vendégség volt inkább. Következő alkalom ismét egy este volt, akkor 2-3 órát dolgozott kb. Ugyanúgy vacsora, szórakozás, sörözés, stb. És ma volt a harmadik alkalom, amikor is 4 órát volt nálunk, páromnak szabadnapot kellett kivennie, hogy segítsen neki, mert ő egyedül nem boldogul. A négy óra alatt kétszer kávézás, egyszer fél óra pihenő, mert ebédet készítettem. Szóval összesen 10 órát nem volt itt a három alkalommal, mindháromszor eszem-iszom, alig jutott valamire a munkában, ha ilyen marad a tempója, akkor még idén sem csinálja meg, amit megbeszéltünk és 50 ezer forintot kért, ami szerinte baráti ár. Mi eléggé meglepődtünk rajta. Félreértés ne essen, nem vártuk el ingyen, de szerintünk egy idegen is csinált volna ennyit ennyi pénzért, sőt, lehet többet. Csak az bosszant minket, hogy úgy adja elő, hogy ez baráti ár. Vagy mi tévedünk? Ja és leosztva, 1. alkalom 10 ezer, 2., 3. 20-20 ezer Ft.
2017. aug. 21. 16:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
És még fel vannak háborodva ,hogy 7 ezerért csináltam egy méter kéményt . Villanyszerelés viszont elég baráti ezen az áron,de egyedül is illene boldogulni vele.
2017. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, a kapcsolokhoz és konnektorokhoz már nem ő viszi a vezetéket. 50 eddig, de még nincs befejezve, sőt még sok a munka. Csak szerintünk ez így nincs teljesen jól, hogy egy pár órára eljön, mert ha reggeltől estig csinálná, mondjuk 8 órán át legalább, akkor más lenne minden.

Apukámék is építőiparban dolgoznak, ha vasárnapra bevállalnak valami munkát néha, akkor kérnek 20 ezret fejenként és nem 3-4 óra munkáért plusz ellátásért.

Az az 50 ezres falfelhúzós ár nagyon durva!!!

2017. aug. 21. 18:04
 13/19 anonim ***** válasza:
27%

Én 50ért csak úgy vállalnék újravezetékelést, hogy munkaidő után kb15:20tól 18:20ig. és ebben benne van egy fél óra 16után mikor elugrom a lányomért a suliba, és hazaviszem. Nem tudom hány napig tartana, de én haladnék, és nem kérnék a házigazdától segítséget. És még így is olcsón csinálnám ..egy idegennek nem vállalnám ennyiért. Tetszik vagy sem ez így van. Ma már semmi sem olcsó.

De leköpném magam, ha ellatást várnék, és nem boldogulnék a házigazda nélkül.

Egy segéddel (akit én viszek,tehát neki nem kell külön fizetni)minimum..nagyon minimum 100ért vállalnám egy hétvégére(persze attól is függ, mekkora a ház). Ez is nagyon baráti ár.

2017. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk is barátilag csinálták, fater reggel 6-tól itatta a villanyszerelőket, este 10-ig tolták, sajna nem a munkát hanem a piát 10 liter házipálesz meg 5-6 liter bort bedörgöltek.


Másnap szintén majd bejelentették elkészült, de sehol nem volt villany, a nagy mámorban úgy falazták vakolták vissza a falat, hogy kimaradt a kábelezés.


Harmadnap kibontották és nekiugrottak újra, hoztak 2 erősítést is, az egy hetes 42,8 liter pálinka nem érte meg a következő hetet, de áram még mindig nem volt. Mivel faterral jól összehaverkodtak, kifizette nekik a 180e Ft-ot amiben megállapodtak + 120e anyagköltség, másnap már nem is jöttek vissza!


Végül én és 2 haverom + egy öregúr 84?? vagy 85 éves régen villanyszerelő volt ő magyarázta mit csináljunk, 2000Ft-ot kért, meg hívtam egy kőművessegédet, aki 5000-ért bevakolta és lemeszelte a végén.


Eltelt 2 év faterom még mindig büszkélkedik, hogy ezt ő csinálta egyedül!


Nálatok is gondolom hasonló a szitu, félrészeg piás szaki, akinek a pofája megállás nélkül jár, meg órabérben iszogat fateroddal!


-----


Mosógépbekötésre is szakít hívott a fater, aztán matt részegen fetrengtek, így én csináltam meg a falfúrást, meg a csövezést. Amit persze leszámlázott az ürge!


Jelenleg kicsit megvan dőlve a kéményünk, fater gyűjtöget a kőművesre én meg nézegetem neten, hogy mit is kell majd csinálnom és hogyan fogom leküzdeni a tériszonyomat...

2017. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Egy sörről volt szó a munka végén, nem részegségről. A ti esetetek azért nem épp ugyanaz, mint a miénk :)
2017. aug. 21. 19:52
 16/19 anonim ***** válasza:
32%

Mit kellene elvileg csinálnia egy villanyszerelőnek, ha a

falakban nem ő húzza a kábelt:


Minden csatlakozási pontnak ellenőriznie kell a kötését.

Konnektoroknál-kapcsolóknál is ellenőrizni kell a kötést.

Biztosító doboz bekötését neki kell megcsinálni, beépíteni

legalább 1 fí-relét.

És ami a legfontosabb, és amiért mocskos pénzt kérnek:

aláírni a papírt, hogy a belső hálózat alkalmas. Aláírás

nélkül rá se kapcsolnak a hálózatra. Viszont ha aláírta,

innentől övé a felelősség, mert hiába nem ő csinálta, ha

valami baj van a vezetékeléssel, esetleg áramütést szen-

ved valaki, vagy kigyullad a falban a vezeték, őt fogják

elővenni.


Ezeket a munkákat elvégezte?


Egyébként soha nem az órabért kell nézni, mert egy ilyen

művelet, ahogy láttad, nem csak munkából áll.


Mindezek ellenére az 50e ft-ot jelen körülmények között

eléggé húzósnak tartom. Illetve azt sem értem, hogyha

ti húzzátok a kábelt, akkor neki mit kellett már idáig

ennyi órát molyolnia?

2017. aug. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, családi ház?

Külső elosztótól a villanyóráig, vagy villanyórától a biztosíték tábláig vezetékelt? Vagy villanyoszlopról kellett behúzni? Nem mindegy!

ÁVK-t rakott fel? Mennyi anyagot használt el?

2017. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

"És még fel vannak háborodva ,hogy 7 ezerért csináltam egy méter kéményt "

Gyakorlatilag te ingyen dolgozol!


Nálunk kémény átrakás volt, csak tető felett, 100 000 forintomba került!

2017. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi a bánatért kell olyan szakembert fogadni, aki órabérben dolgozik? Az elején el kell mondani az igényeket tételesen, hol hány dugalj, hol lesz világító test, honnan lesz kapcsolva stb. Mérje föl, mondja meg mennyibe fog kerülni, s ha erre nem hajlandó, akkor kell keresni egy másik szakembert. Nem kell őket simogatni, szüleim is mindig ezt csinálták, jó párszor át lettek verve, el kell őket zavarni és én el is szoktam! DE továbbra sem értem mit művel ez a fickó nálad, így fogalmam sincs, hogy eszem-iszommal együtt is baráti-e ez az ár vagy sem.

Nagyon kevés helyen szoktak megkínálni bármivel is, jellemzően a szerényebb életet élők szoktak megkínálni, kávéval, üdítővel, alkoholt mindig elutasítom. Kávét sajnos szintén, mert nem ihatok egy nap egynél többet. Azért sajnos, mert elutasítani sem illik, illetve én így lettem nevelve... Volt olyan, hogy megakartak hívni ebédre, de sajnos ezt is el kell utasítsam, mert teli hassal utálok dolgozni, nem is megy annyira, így max. 1-2 szendvicset szoktam gyors betolni. Hogy alkoholistákat meg miért nem zavartok el azon nyomban, azt sem értem, bár én dolgoztam már nagyon sok villanyszerelővel együtt, egyszer nem fordult elő olyan, hogy munka közben ittak volna, úgyhogy én nem tudom, hogy hol általános ez, hogy ennyi példát feltudtatok hozni, de egyszerűen teljesen le vagyok döbbenve.


Kérdező te meg minek eteted meg itatod önszántadból, utána meg panaszkodsz, hogy ide jár enni meg inni. Nem kell megkínálni, ha nem akarod. Gondolom én nem úgy jött hozzátok, hogy köszönés után megkérdezte mi lesz az ebéd. S úgy egyébként meg szólt neked mindkét alkalommal, hogy főzhetnél egy kávét, vagy te kérdezted, hogy innál-e egy kávét vagy szimplán, hogy hozhatok valamit?

Ezt a vezetékezést meg egyáltalán nem értem, akkor mit vezetékez egyáltalán? Mi az, hogy a fővezetékeket? Ha egyszer ha jól értem az áramköröket a testvéred húzza be, akkor mi van? Akkor mit csinál tulajdonképpen ez a manusz? Ha már leírni sem tudod miről van szó, legalább barkochbázzunk, a falban lévő vezetékeket kihúzta, s oda húz most be újat és a testvéred csak a szerelvényeket (kapcsoló, konnektor, lámpák) szereli föl? Vagy a testvéred áthúzta az egész házat és a villanyszerelő csak az elosztótáblát tette föl, s a biztosítékokat, majd az áramköröket kötötte be a dobozokban meg a kötéseket csinálta meg? Vagy mi történik? Ja és ha Ő húzná be a vezetéket azt Ő hozta, vagy ti vettétek?

2017. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!