Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaphatok 23 évesen pályakezdők...

Kaphatok 23 évesen pályakezdőként, egy év munkaviszonnyal munkanélküli segélyt, álláskeresési járadékot, akármilyen támogatást amíg nem találok új állást?

Figyelt kérdés
Érettségi után rögtön egyetemre mentem, 22 évesen diplomáztam 2016 júniusában, majd szeptembertől tanítóként dolgoztam, idén vagyis 2017 július végéig. A szerződésem lejárt, nem hosszabbítják meg, így három hete nincs állásom.

2017. aug. 22. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van 360 nap munkaviszonyod, akkor igen.
2017. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jár is, akkor is csak annyi napra, ahány nap munkaviszonyod volt, osztva 10zel.

Tehát 360 nap munkaviszony esetén 36 napra jár a segély. (semmiképp se addig, amíg találsz más állást...)

2017. aug. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezekszerint semmi nem jár. Az egyetem alatt nem volt állandó állásom, csak alkalmi diákmunkák, illetve tanulmányi, szociális ösztöndíj. Diploma után rögtön elkezdtem dolgozni, de pályakezdő tanítóknak csak határozott idejű szerződést adnak, ami szeptembertől júliusig szól, és sajnos nem hosszabítják meg. Akárhogy nézem, a 360 nap esélytelen, mivel annyi ideig állásom se volt, az egyetemi évek meg bem számítanak... Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 22. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetemi év nem számít bele sajnos.
2017. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek Magyarországon! Az álláskeresési járadék arra jó, hogy megalázd kicsit magadat, de megélhetésre álláskeresés alatt biztosan nem. OK, te még nem is dolgoztál túl sokat, de aki marha sokat dolgozott, az is kitörölheti vele, mert max. 3 hónapig jár, és max. a minimálbér. Ezzel "ösztönzik" a munkavállalókat arra, hogy dolgozzanak, de sokkal inkább arra jó, hogy a munkavállalók kiszolgáltatottságát növelje.
2017. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!