Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetetlen küldetés?

Lehetetlen küldetés?

Figyelt kérdés

Ez az ötlet igazából ma jött, hirtelen. Még csak 17 éves vagyok, most fogok majd érettségizni. Van angol középfokú nyelvvizsgám, és két éve elvégeztem egy webdesigner tanfolyamot, aminek a végén kaptam egy végzettséget igazoló lapot, ami elvileg egész Európában érvényes.


Érettségi után OKJ grafikus képzésre szeretnék menni, és régi álom, hogy a párommal (szintén webdesigner tanfolyamot végzett, csak másikat) saját vállalkozást hozzunk létre. Mellékes még, hogy tanyán szeretnénk lakni majd a jövőben, de ahhoz sem kevés pénz kell.


A minap beszélgettem anyukámmal a húgáról és a férjéről, aki Svájcban született. Nagyon sok pénzük van, pedig egyikük sem dolgozik, van egy nagy tanyájuk, birkákat tenyésztenek, ezeket adják el, önellátóak, a férj pedig rendszeresen elutazik Svájcba, felvesz pénzt, és hazahozza.

Sokat járunk össze, a férj nekem egyszer azt mondta, hogy ha szeretném, kivisz engem Svájcba, segít nekem elhelyezkedni, ott biztos többet kapnék webdesignerként, mint itthon, és egy ismerőse is webdesigner egy cégnél, havi kb. 1 millió forint a fizetése.


A mai beszélgetés miatt felbuzdulva új jövőképem lett, csak nem tudom mennyire életszerű, vagy inkább nagy falat lenne.

Eredetileg úgy lett volna, hogy én az OKJ képzés mellett megyek a párommal dolgozni, és mindent összeszedünk, ami a vállalkozáshoz kell, aztán szép lassan gyűjtünk a tanyára.

Most azt jutott eszembe, hogy ha belehúznék a németbe (3 éve tanulom), letenném a német középfokút is, közben az eredeti terv szerint menne az OKJ, összeszednénk a pénzt, és kis segítséget kérve anyum húgáéktól az elhelyezkedéshez, kiköltöznénk pár évre Svájcba, hátha több pénzt össze tudunk szedni. Párom szakmája szerint szakács, utánanéztem, szakácsként is tudna szépen keresni. Aztán amikor majd úgy látjuk, hazajövünk, veszünk tanyát, önellátók leszünk, csináljuk a vállalkozást, aztán lehet gyarapodni.


Szerintetek mennyire életszerű elképzelés? Lehetetlen? Túl naiv vagyok?



2017. aug. 22. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
És a gyakorlatot honnan szerzed? Úgy sejted, hogy az OKJ elvégzésével már grafikus is leszel? Tegyük fel betolnak valami céghez Svájcban és kapsz egy projektet, aztán meg nézel ki a buksidból, hogy mit is kéne csinálni. Erre nem fognak 1 milliót fizetni.
2017. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, kéne tapasztalat, egy ideje szoktam pályázatokra nevezni 99designs-en (főleg logó és illusztráció pályázatokra), de sajnos nem sikerült még nyerni. Lényeg a lényeg, igyekszem minél többet gyakorolni, de teljesen igazad van, tapasztalat kell, nem is kevés.

Ha tegyük fel pénz összeszedése mellett tapasztalatot is gyűjtök (ez pár év is lehet, amíg nem költözünk ki), tehát ez a tényező nem kavar nagy vizet, akkor is lehetetlennek tűnne?

2017. aug. 22. 20:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetetlen nincs, csak tehetetlen! :)
2017. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!