Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Vagy mit tanácsoltok? Érdemes lenne munkát váltanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szóval az lenne a lényeg, hogy 19 éves debreceni fiú vagyok. Tavaly érettségiztem közel 4es átlagra, viszont ezt leszámítva nincs semmi egyéb végzettségem. Nincs nyelvvizsgám, bár angolul írásban szinte mindent megértek, és tudok válaszolni illetve (elég nagy a szókincsem) viszont szóbal elég félénk vagyok, első körben nem menne a kommunikáció de lehet belejönnék hamar. Vendéglátó iskolában tanultam, de mivel csak szakközép ezért csak egy érettségit adott szakmát nem. Jelenleg egy irodában dolgozom egy országos cégnél. Soha sem szerettem volna ilyen munkát, de sajnos rávitt a sors, iskola után családi okok miatt el kellett otthonról költözzek (szerencsére volt hova nem kellett albérletet kivenni) de ahhoz, hogy fent tartsam magam, tudjam fizetni a rezsit el kellett kezdjek dolgozni. Volt is egy ismerős aki be tudott szervezni ehhez a céghez, mondhatni „keleti” viszonylatban egész jó fizetéssel és kevés elvárással. Viszont egész nap egyedül vagyok 8 órát és papírmunkát végzek amit nagyon utálok. Szó szerint minden munkatársammal csak interneten vagy telefonon tartom a kapcsolatot. Emiatt sokszor teljesen letargikus állapotban vagyok, otthon is egyedül vagyok, nagyon rosszul érzem magam mostanában. Barátokkal nagyon ritkán tudok találkozni amikor épp nem dolgoznak (vendéglátósok, majdhogynem fordítva élünk). Fel szeretnék mondani, nem érdekel ha kicsit kevesebb pénzt kapok, de ne kerülgessenek szuicid hajlamok a munkám miatt. Nem is szeretem csinálni, sőt kifejezetten gyűlölöm, de sajnos nem volt akkor nagyon más lehetőségem. Viszont félek, hogy nem tudnék elhelyezkedni sehol, mivel kb semmit sem tudnék a munkáltatónak felmutatni. Fél évig egy büfében dolgoztam, még az iskola alatt ezt nagyon szerettem de csak nyári munka volt (nem diákmunka, volt hogy 14 óráztam, egy forgalmas strand mellett kizárólag felnőttekkel) illetve most 1 éve koordinátorként dolgozom. Szeretek dolgozni, és nincsennek nagy elvárásaim, csak legyen egy kicsit „társaságibb” munkám. Kizárólag példaként: Moziban jegyértékesítő, szórakozóhelyen kidobó, műszaki cikk áruházban értékesítő, árufeltöltő stb stb. Bármi ahol találkozok emberekkel illetve „fizikai” azaz nem papírmunkát végzek.


Viszont van egy minimális hitelem is, de ezt még a minimálbérből is simán tudnám fedezni. Emiatt félek felmondani, mert ha nem találok munkát félek, hogy csak még rosszabb helyzetbe hoznám magam (most sem vagyok eleresztve nagyon). Ha egy átlagos, vagy egy kicsivel átlag alatti fizetéssel tudnék találni állandó munkát fel mernék mondani. De félek, hogy elhajtanak mindenhonnan, vagy hogy még lehetőségem sem lenne jelentkezni… De a mostani állapotot sem bírom, mert már annyira kikészít a jelenlegi helyzetem, hogy orvoshoz is fordultam már ezügyben. Stresszelek, görcsölök, nagyon rosszul vagyok.


Szerintetek jó döntés lenne felmondanom, illetve tudnék találni munkát ebben a helyzetben?

A pongyola megfogalmazásért, szóismétlésekért elnézést kérek, csak írtam ahogy jött.


Segítsetek légy szíves :(


Köszönöm



2017. aug. 31. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

"Vendéglátó iskolában tanultam, de mivel csak szakközép ezért csak egy érettségit adott szakmát nem. "


Ezt nem értem, miért írod...

A szakközépiskolák épp azért szakközép, mert szakmát is ad.

A kereskedelmi szakközép pl. eladó szakmát az érettségivel együtt.


Nem tudom, azt tudod-e, hogy a minimálbér nettó 84 ezer ft - ha olyan MUNKAKÖR-ben dolgozol, mely nem igényel szakképzettséget, akkor ennyi a minimum.


Megértem, hogy nem tetszik a munkád, de emberekkel találkozni nem csak munkaidőben lehet: munkaidő után miért nem keresel magadnak valamilyen programot? Úszás, futás, konditerem, nyelvtanfolyam (jó, az drága), stb. Ott emberek között lehetnél, s a stressz is oldódna...

Szerintem addig semmiképpen ne mondj fel, amíg nincs más álláslehetőség a kilátásban.


Mennyi az a minimális hitel és mennyit keresel most?

2017. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szakképzettség nélkül is nyugodtan pályázhatsz pincérnek, árufeltöltőnek, boltosnak (hiány van belőlük).Bpen is megkapod a legrosszabb állásban is a 110et.
2017. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!