Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmi munkára voltam bejelen...

Alkalmi munkára voltam bejelentve. Most nem akar fizetni a főnököm. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egyszerűsített munkaviszonyom volt a munkahelyemen, alkalmi bejelentéssel. A cég maga nem, de az az üzlete ahol en dolgoztam megszűnt. Ezt az utolsó pillanatnan közölte velünk, gyakorlatilag úgy, hogy aznap már bontották szét az üzletet. Két heti béremmel tartozik nekem+bónusszal ami ilyenkor járni szokott amolyan "motivaló pénzként", hogy jövőre is visszajöjjünk. (Szeptember környékén bezárt mindig, szezonális munka). Telefont nem veszi fel, üzenetekre nem válaszol. Mit lehet ilyenkor tenni? Mivel bizonyithatom hogy én ott dolgoztam? Kihez forduljak? Végső esetben be lehet őt perelni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. szept. 4. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha alkalmi munkavállalóként dolgoztál és bejelentett, akkor a rendszerben benne van, tehát látják, hogy hány napot dolgoztál.

Ha nem jelentettek be, akkor szívás, mivel semmivel nem tudod igazolni. Kivéve, ha munkatársaid is vannak és ők is így jártak.

2017. szept. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Van biztosan papírod neked is erről a viszonyról , ezzel és akár tanúkkal feljelented a munkaügyi bíróságnál .
2017. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Az egyszerűsített az az amikor egy évben 90 napot dolgozhat valaki, ha FHT-t is kapsz akkor max 4-6 órát ?

Te ezt betartottad vagy gályáztál 8-12 órában mindennap ? Csak mert akkor másban nem mint a munkaadód korrektségében bízhatsz, menj utána a dolognak és üsd verd az ajtaját amíg ki nem fizet.

2017. szept. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jött minden hónapban elszámolás a fizetésemről. Ezek mind megvannak.

3-as válaszoló:

Igen,igen egyről beszelunk. 10 órát dolgoztam, havi 15 napot. Azt monták ha jonnek ellenőrok azt kell mondani jön valtani engem a főnök. Nyilvan ez szabalytalan. Nem tudom er e valamit ez az informació.

2017. szept. 4. 23:05
 5/8 A kérdező kommentje:

Ma írtam neki, hogy ha fizet ki, akkor jelentem a munkaügyin. Meg nem valaszolt.

Egy kolleganőm van, folymatosan tartjuk a kapcsolatot, vele is ugyanez van. Illetve egy lakótelepen volt az üzlet ott is rengetegen bizonyithatják, hogy en reggeltol estig ott voltam.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

2017. szept. 4. 23:09
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Munkaügyi Felügyelőség (kormányhivatalokban vannak). Ők az illetékesek. Személyesen kell panaszt tenni náluk, az alapján indítanak eljárást a munkáltató ellen. Nekik nagyobb lehetőségük van megtalálni a céget.
2017. szept. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
A kollégákkal együtt egy időben írjatok mailtés smst ha 48 órán belül nincs stex a számlátoon pl akkor yardra mentek . Mentsétek a válaszát és vegyétek fel a mobilon hív .
2017. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Van hívasfelvevőnk, csak az a baj, hogy sose veszi fel a telefont. Az üzenetem után meg neki allt feljebb.

Mara megbeszeltünk talalkozot, de azóta nem ír. Kezd vicc lenni az egesz helyzet.

2017. szept. 6. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!