Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elmenni főiskolára tanulni...

Elmenni főiskolára tanulni amit szeretnék, és mellete diákként lehet dolgozni 25 év fölött?

Figyelt kérdés
Levelezőn végezném el a nekem tetsző képzést, mellette lehet-e diákmunkát vállalni 25 év fölöttinek? Megélhetéshez nem biztos hogy elegendő a fizetés, de valamennyit csak segítene? Már csak azért is, mert diákmunkást hamarabb is alkalmaznak.

2017. szept. 11. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Levelező mellett nincs diákmunka se 25 fölött, se alatt.
2017. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A diákok speciális foglalkoztatási jogviszonya kifejezetten a nappalisoknak lett kitalálva, azzal a céllal, hogy iskola mellett egyszerűbben tudjanak dolgozni. A nappalisoknak a "főállása" az iskola, és mellette dolgoznak. Az estisek, de még inkább a levelezősök azért mennek ilyen munkarendre, mert dolgoznak, és így érnek rá. Ők munka mellett tanulnak, ami így teljesen más megvilágításba helyezi az egészet.
2017. szept. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem próbáld meg iskolaszövetkezeteknél. Egyébként valamiért a legtöbb állást kimondottan nappalisokra hirdetik asszem, amikor nem is ér rá mert órája van, de hátha lehet valamit. Nekem az egyetemen vannak olyan társaim, akik dolgoznak mellette, mi levelezősök vagyunk. Sőt, kb. mindenki dolgozik mellette, és énszerintem teljes állásban.
2017. szept. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"valamiért a legtöbb állást kimondottan nappalisokra hirdetik asszem"


Ez azért van, mert iskolaszövetkezeti jogviszonyban foglalkoztathatók a nappalisok. Ez a jogviszony pedig elég kedvező, mindössze 15%-os SZJA-t kell a munkabér után fizetni, illetve a foglalkoztatót sem terheli semmilyen extra költség. Estisekre, levelezősökre ez nem vonatkozik, érhető okokból.

2017. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem próbáld meg iskolaszövetkezeteknél."


Szerintem meg teljesen felesleges kör lenne. Nem is nappalis és nem is 25 alatti, pedig mindkét feltételnek teljesülnie kéne. (Bár lehet, hogy a 25. betöltött életév még pont jó.)


Menj el inkább rendesen dolgozni, vagy ha azt nem akarsz, akkor vannak részmunkaidős állások is.

2017. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dolgozok, csak gondoltam rá hogy elvégezném amit szeretnék, mellette pedig - mivel a rendes versenyszférában alig van állás - diákokat jobban alkalmaznak, abban dolgoznék.
2017. szept. 12. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!