Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tetszik a munka (újsághord...

Nem tetszik a munka (újsághordás), ki fognak fizetni? (vállalkozóként)

Figyelt kérdés

Kimentem egy osztrák céghez újságot teríteni, vállalkozói engedély kellene hozzá, de mivel még nem rég kezdtem ezért nem kérték mondták hogy ráér. Tehát se szerződésem nincs velük, se vállalkozói engedélyem.

Előző hónapban 2 hetet dolgoztam, utána utalták a pénzt 4.-én (4.-től-10.-ig van elszámolás.

Jelenleg 2 heti fizetésem van benn, és az utalásig hátravan 2-3 hét. Akkora kóklerság az egész és annyira nem úgy van ahogy mondták hogy azt mondtam nekem ennyi elég volt. Úgy döntöttem hogy kibírom ezt a hónapot, megjön a pénz és mondom hogy kösz de van jobb lehetőségem. Ha esetleg nem sikerülne és előbb betelik a pohár akkor megeshet hogy nem kapom meg a pénzem?

Vannak dokumentációm a munkáimról, a rendszerbe is benne vagyok már saját névvel és számmal. Ez a kérdés arra is vonatkozik ha esetleg kirúgnak, mivel nem jól végzem a feladatot, akkor az addigi munkát kifizetik?



2017. szept. 15. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Osztrák - ha osztrák a tulaj/vezető stb, és nem magyar -

nem fog lelépni a munkabéreddel. Viszont ha rosszul vég-

zed a munkád, értsd kárt okozol, akkor viszont simán

kártérítésre kötelezhet. Jelezd, hogy nem tudod tovább

csinálni, és számoljatok el, ez a legtisztább.

2017. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Osztrák a főnök és van ellenőröm is, eddig nem nagyon szólt, pedig minden munkanapomat ellenőrzi viszont a mai nap folyamán húzta kicsit a száját hogy 1500 újságból maradt nálam egy 150-es pakett. Ezt el is mondták neki de nem mondott rá semmit hanem kaptam a következő adagot. Pont ezért döntöttem úgy hogy megpróbálom a lehető legjobban lenyomni a hátralevő részt hogy megkapjam a pénzt. Fontos mivel fektettem a felszerelésbe, autóba, benzinbe és csak az lenne a lényeg.
2017. szept. 15. 23:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen Ausztriában? Jobb azért valamivel?
2017. szept. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olyan jó, hogy már az első hónapban ott akarja hagyni
2017. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát elvileg a minimálbért megkapom, 1.1-1.2ezer euró. Attól függ hány féle újságot kapok, 5-12 féle. Ezt össze is kell rakni elötte nap, másnap kiszórni. 1650 újságot kapok egyedül kezdőként, mások 5 éve benne vannak 2000 újságot visznek ketten motorral míg én biciklivel.

Vállalkozóként nincsenek visszatérítések(benzin,13.-14. havi stb.) Kell fizetni a kötelezőket, így a megkeresett 360 ezerből(jó esetben) marad nekem 250 ha befizetem a kötelezőket + tankolom az autót.

Rájöttem ez túl monoton nekem és egyszerűen nem tetszik. Egyébként csak magyarok csinálják, osztrákok ilyen "gány" melót ahogy mondták nekem nem csinálnak meg. Egyébként normálisan kevés nyelvtudással és sikerül kommunikálni velük. Ez az egész 3 falu, falunként 100 utca. Akkor erre jönnek most hogy pontos címre is dobjak reklámokat amire azért jól fel kell készülni. Reggel 6 kor kezdem, 10 órán át tekerek 1x tartok 15 perc szünetet és sokszor másnap reggel, mielött mennék az újságért is kell pótolnom mert nem tudok végezni.

Elmondom hogy első alkalommal odamentem a kis renault cliommal és 400 kg újságot adtak, majd mondták hogy itt helybe rakjak össze egy 900as pakkot(7 féle újságból) és kezdhetem is. Semmit nem mondtak el és gyalog mentem, első nap 25 km gyaloglás, másnap 15 mivel ismerősöm segített. Azóta javult a helyzet kisteher autóval tudok menni amibe befér a bicikli.

Fiatal vagyok még, nem hiszem hogy itt meg kéne ragadnom, elhúzták elöttem a mézes madzagot és ennyi idő kellett mire rájöttem a dolgokra.

2017. szept. 15. 23:23
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

1100-1200 euró?! Az nagyjábol 34-36000 forint. Bár én keresnék ennyit. Ez a bizonyíték hogy mindenhol jobb mint Orbánisztánban.

Hegyeshalom után egy másik dimenzió van!

2017. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ennyi az osztrák minimálbér. Gyere Sopronba ahogy az utóbbi 2 évben kb 20-30 ezer ember. Elmondtam azt is hogy ami nálam marad az 250 ezer, de ezért tenni is kell. Alapból napi 2 és fél óra úttal számolj, arra jön a munkaidő, ami esetemben lenne 12-13 óra lenne ha nem hagynék a másnapra is, amikor az újságért kell menni. Jól hangzik tudom én is azt hittem, valakinek biztos jó de nekem nem. Nem hiába nézelődök az osztrákok felé, ha fiatalon valamit is akarok gyűjteni akkor kinn kell állást keresni, sajnos nekem nincs pénzes anyu hogy alámtegye a kamion jogsit vagy egyéb tanfolyamokat amivel kinn könnyebben lehet érvényesülni.
2017. szept. 15. 23:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Én Hollandiába készülődök.
2017. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha el tudsz menni és lesz helyed biztosan nem fogod megbánni. Innen nyugatabbra csak jobb lesz. Nővérem londonba ment, ami angliába kb a legroszabb hely (ha minimálbér körül keresel), mert amennyit keresel, el is költöd magadra és a lakbérre, de nem bánta meg mert sokkal jobbak az életkörülmények. Most wales-be ment, ott már egy fokkal több pénzt tud félretenni gyári munkásként. Ha nagyon nem sikerül semmi nekem se a kövi 2-3 évbe, szerintem én is megyek világot látni, bár könnyebb lesz ha tudok kihez menni.
2017. szept. 15. 23:57
 10/12 A kérdező kommentje:
10 éve ment londonba és kb fél éve walesbe, kicsit zavaros bocsi
2017. szept. 15. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!