Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Középiskolai tanár mennyit...

Középiskolai tanár mennyit kéne kapjon heti 10 tanórára + érettségi jegyzői megbízatásra?

Figyelt kérdés

Kérdésem: középiskolai tanár heti 10 tényleges tanórával (+ mellé ugye a kötelezően adandó felkészülési órakerettel) és érettségi jegyzői feladatkörrel (mely nem alkalmanként fizetendő hanem folyamatosan a tanévben) mennyit kéne kapjon kb?


Ugyanis a mostani ajánlat erre így cakkumpakk 40.000 nettó/hó....

Szerintem ez bőven a „bicskanyitogató“ kategória?

Most jönnek a trollok hogy nem kötelező elvállalni-hát nem is vállaltam el csak kérdeztem.


2017. szept. 20. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A jegyző feladatokat évente max kétszer lehet vállalni. (május és október) erre az oktatási hivatal koponyánként fizet ami tehát a minimálbér valahány százaléka fejenként. Ebbe nincs beleszólása a sulinak.

A heti 10 órát szerintem óraadói szerződéssel lenne érdemes elvállalni. A havi 40 kevés. Mondd nekik, hogy ezért a pénzért nem vállalod el és nincs harag.

Egyébként nálunk az óraadók bruttó 3000ezer forintért dolgoznak óránként.

2017. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés, anyukám óraadóként dolgozik közoktatásban (zenesuli),10 órát tart (egyéb feladatkör nélkül), 50 körül jön ki átlagban a nettója. Ő már csak óraadó lehet, mert nyugdíjas, de ha nem vagy az, érdemesebb közalkalmazotti státuszban dolgozni, mert úgy - végzettségedtől és az eddig munkával töltött évektől függően - körülbelül a duplája jár. Meg ugye az óraadó csak akkor kap pénzt, ha óra is van, ergo nem fizetnek szünetekre, tanítás nélküli munkanapokra stb.
2017. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Egyébként nálunk az óraadók bruttó 3000ezer forintért dolgoznak óránként."


Vagyis heti 30.000/btto (mondjuk 10 órás tanár) x 4 = 120.000 lenne btto. Aminek a nettója kb 80.000


Vagyis kapásból a duplája az ajánlottnak és akkor még a jegyzői feladatokról szó se esett csak a tanórákról...

Ezért mondtam hogy bicskanyitogató!

2017. szept. 20. 14:07
 4/5 xswerdy ***** válasza:
kevésnek tűnik. De azt nem értem, hogy az érettségi jegyzői megbizatást hogy lehet egész évben fizetni. Persze az érte járó pénzt le lehet osztani hónapokra, de most még nem lehet tudni, hogy kik lesznek a jegyzők, sokszor még azt sem, hogy hány bizottság lesz az iskolában (hogy pl. az előérettségizők külön bizottságot képeznek-e, vagy a végzős osztályokhoz lesznek beosztva). Február az érettségi jelentkezés, utána alakul ki mindez.
2017. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

" Persze az érte járó pénzt le lehet osztani hónapokra,"


Pont így. kis iskola itt nem várható hogy X bizottság lesz. Itt 1 lesz és slussz....

De mindez engem nem érint mert nem vállalom se ezt se a többit. Ennyiért nem.

2017. szept. 20. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!