Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted melyiknek kéne...

Szerinted melyiknek kéne továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

1.tanító

2.szakedző(versenytorna)

1.szeretem a gyerekeket,szot ertek veluk,erdekel a fejlodesuk, a foglalkoztatásuk.

2.12 éves korom óta versenytornázom, nagyon szeretem,tisztelem az edzoket, budapesti csapathoz vagyok leigazolva heti 4×3 ora edzessel.

Tanito ellenervek:nem sportolhatok annyit . Itthon kell a dolgozatokat kijavitani,ora tervet irni stb.

Edzo ellenervek:mivel sok a delutanos csapat ezert van higy este 8-9 -ig is dolgoznak.

Fizetes:hat a tanito szerintem kb. Olyan netto 100 .

Az edzo alapja ugye kb.150 plusz a magan edzesek

.

Szerinted melyikkel járnék jobban? Esetleg valami plusz érv vagy ellen érv?

Koszonom szépen válaszodat!



2017. szept. 22. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanítóként ebben az országban?! Nem kéne.

Szakedző nem hangzik rosszul.

Edzőként tudsz foglalkozni a gyerekekkel,és nem kell dolgozatot javítani,óratervet írni.

2017. szept. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szakedző nagyon is rosszul hangzik!


A komolyan sportoló gyerekek (tudom, én is ilyen voltam) többsége edzőként képzeli el a jövőjét. Az én sportágamban kb évente 8-10 fiatal vágott ennek neki, mégis stabilan az országban pár tucat edző van... A többségük a nagy öregek közül kerül ki, pár évente kerül valaki a fiatalabbakból közéjük.


A maradék meg hamar rájön, hogy rengeteg az eszkimó (edzősködni akaró ember), és borzasztó kevés a fóka (gyerek, főleg a fizetőképes szülőkkel rendelkező).


Én egy percig sem akartam edző lenni, a sportsikerek ellenére tanultam is, de rengetegen a tanulást mellőzték, elvégeztek egy OKJ-s edzőit (gyakran még azt sem), mostanra a 99%-uk valami egyszerű betanított munkát végez a bolti eladótól a biztonsági őrködésig, mert nincs más.


Edzőnek akkor érdemes menni, ha nagyon komoly sportsikerek voltak (egy olimpiai bajnok neve mindig jól cseng a szülők előtt), vagy ha az ember tudja, hogy melyik klub fogja majd alkalmazni, különben jó eséllyel marad a pár év szenvedés után következő pályaváltoztatás.



(ui: ha tudnátok, hogy hány szülőtől hallottam, hogy "nem baj, ha nem tanul a gyerek, majd elmegy edzőnek". Azt soha senki nem nézte meg, hogy egy edző pályafutása simán 40 év, és ha minden gyerek edzőnek állna, aki ezt akarja, akkor mostanra valahol 10:1 lenne az edző:gyerek arány.

2017. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én tanulok is. 2 nyelvvizsgám van ,3 4 5 -ös tanuló vagyok. A sportot meg nem OKJ val hanem egyetemmel vegeznem.
2017. szept. 23. 10:24
 4/8 A kérdező kommentje:
A testverem kulfoldon el igy kb.80% hogy kulfoldre megyek.
2017. szept. 23. 10:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ez szerintem kb semmit nem számít. A szülőket nem fogja érdekelni, hogy OKJ-s edző vagy, vagy egyetemet végzett.


Én a helyedben ha ilyen jó tanuló vagy, akkor inkább valami más téged érdeklő egyetemi szakot választanék. Ha nem jön be, akkor még mindig végezhetsz egy OKJs edzőit (ismerek olyat aki így csinálta, pár évig hobbiból edzősködött, de ma már van normális állása)

2017. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És az óvónő?
2017. szept. 23. 18:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Óvónő külföldön oké, itthon szerintem inkább felejtsd el.
2017. szept. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óvónőnek lenni hivatás.


A barátnőm az. Sokat nem lehet vele keresni (a magánovi ugyanannyit fizet, mint az állami, a jobb munkakörülményekkel csábítja az embereket).


Viszont akinek ez a hivatása, aki él-hal a gyerekekért, az imádja.


Mostanában munka is van, pár éve még nehéz volt elhelyezkedni.

2017. szept. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!