Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » HOYAN éri meg külföldre...

HOYAN éri meg külföldre költözni és dolgozni fejlesztőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom biztos rengeteg helyen tették fel ezt a kérdést és rákereshetnék minden félre információra ami érdekel, de én most egy személyesebb kérdést szeretnék feltenni és választ kapni.


Tehát, 24 éves vagyok, 1 éve dolgozok Budapesten Junior fejlesztőként, rendelkezek BSC diplomával (ha számít is egy keveset), továbbá jelenleg az egyik nagyobb multinál dolgozok, ahol külföldi csapattal, aktívan használom az angolt.



1. Szeretnék kimenni külföldre, milyen kezdő fizetésre számíthatok?

2. Melyik országokat ajánljátok?

3. Egy szót sem tudok németül --> Érdemes Németországgal vagy Svájcal próbálkozni, vagy csak szenvedés lenne ?

4. Kinek milyen benyomásai vannak, mennyire segítőkészek, melyik országban szeretik a legjobban a magyarokat (munkahelyen a magyar mérnököket)?

5. Mennyit tudnék félre rakni éves szinten (Amiből később vehetek lakást Magyarországon, vagy bejárhatom a világot)

6. Melyik oldalon célszerű keresni állást?

7. Mennyire nehéz egy külföldi interjú, mennyivel nagyobbak az elvárások, mivel ugye bevándorló lennék?


8. Országon belül várost tudtok mondani, ahol van azért több munka lehetőség is, de nagyon élhető város is ?


9. Mitől függ leginkább hogy honvágyas leszek ? Megéri?


+1: Van egy fejlesztő haverom aki szintén most tavasszal szeretne majd bele vágni, ha együtt megyünk ki egy helyre, mennyivel lenne az könnyebb mint egyedül ? Milyen nehézségek lehetnek ?



Az élhetőbb közepes méretű városok érdekelnek (400k - 1m lélekszámú), ahol megtalálom a szórakozást és a nyugalmat is



Tudom sok a kérdés, ha csak párra tudtok válaszolni, AKINEK VAN kinti tapasztalata FEJLESZTŐ-ként, azt megköszönöm. Akár csak egy személyes visszaemlékező storyt is szívesen meghallgatok. Kérem írjatok kort, tapasztalati szintet stb....



2017. szept. 25. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Négy éve élek külföldön, egy év Ausztria, három év Svájc. Most Zürichben dolgozom egy nagybanki projekten.


Összesítve: Svájcot nagyon tudom ajánlani, de ide juniorként kijutni esélytelen. 4-5 év szakmai háttér mindenképp kell hozzá, és nem árt célirányosan készülni. Zürichben pl. a programozói meló 90%-ban valamilyen banking/finance területhez kapcsolódik, nem árt hasonló területen tapasztalatot szerezni, lehetőleg olyan neves multicégnél, akit itt is ismernek, a referencia ugyanis elsődleges fontosságú!


A német nem létszükséglet, angollal is el lehet lenni, de azt érdemes tudni, hogy folyékony némettel 10-20%-kal több fizut lehet elérni, ami azért sok. A fizu egyébként egy Senior fejlesztő esetében évi bruttó 110-120k CHFnél kezdődik, ennek a nettója kantononként más és más, illetve számít a családi állapotod is, de havonta olyan 7500-8000 CHF-el lehet kalkulálni. Ha egyedülálló vagy, ebből simán félreraksz 4-5000et. De mondom, ehhez azért kell a szakmai tapasztalat. A határ felfelé meg a csillagos ég, a contractorok ilyen napi 800-900 frankokat is kiszámláznak, és vannak cégek ahol belsősként is simán nettó 10.000 fölé lehet menni, de oda már tényleg nagyon magas szint kell.

2017. szept. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! finance fielden dolgozok már 4 hónapja (multinál, index számítással foglalkozunk). Elötte pedig 9 hónapig voltam telekommunikációs területen.


Kezdjek el németet tanulni, vagy inkább fejlesszem tovább az angolom ? Gondolom egy teljesen folyékony, közel anyanyelvi angol többet érne, mint elkezdeni a németbe bele vágni.


Java fejlesztőként mennék ki szívesen, de érdekel még a teztautomatizálás is.

2017. szept. 29. 11:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Folyékony angol az alap. Az alapvetően már elég, de ha mellette van egy B1-B2es német, az az igazán ütős.
2017. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Juniorként mennyi fizetésre számíthatok Zürichben ?
2017. okt. 5. 01:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Juniorként semennyire. Esélytelen kijutni ha nincs pár év tapasztalatod.
2017. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Londonban amúgy nem lehet többet félre tenni mint Zürichben ?


Csak összehasonlítás képpen:


[link]


[link]

2017. okt. 14. 11:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Kell a 4-5 év tapasztalat.

De én is tervezem kimenni Amsterdam,Svàjc,Dubai,Dània ezek fõleg amik szóba jöhetnek.


Szedj össze még 4-5 év gyakorlatot vagy 7-t.


Java,Spring,Oracle DB lekérdezések,Hibernate,Selenium,JMeter,TestNG.

Ezekre menj rà plusz soft skillek.

2017. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 laszlo321 válasza:
Szia! Belevágtál a dologba? Le tudnád írni a tapasztalataid? :)
2018. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!