Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A ki nem vett betegszabadságot...

A ki nem vett betegszabadságot kifizetik év végén?

Figyelt kérdés
Nem nagyon voltam beteg idén, szóval szinte a teljes betegszabi keretem beragadt.

2017. szept. 26. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Betegszabadság csak akkor jár ha beteg vagy, ha nem voltál beteg, akkor nincs betegszabadság.
2017. szept. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

A betegszabadság NEM SZABADSÁG!!!

Nem tudom, honnan vettétek ezt a zagyvaságot - már más is írta.

A betegszabadságot azért hívják így, mert a betegállomány első 15 napját a munkáltató fizeti, amikor betegállományban vagy. DE CSAK AKKOR!! Ha nem vagy beteg, nem vagy betegállományban (táppénzen) akkor normál fizetést kapsz.

A betegállomány/betegszabadság alatt meg egy nagyon bonyolult számítási rend szerinti fizetésed 50, illetve 60 %-át.


15 napnál tovább tartó betegállomány alatt pedig a táppézt az OEP fizeti

2017. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kettő nem ugyanaz....
2017. szept. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aztán majd kérd ki az OEP-től a tavalyi teljes évre a táppénzedet is, mert hát lehettél volna akár egész évben is beteg, szóval most így beragadt :D
2017. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Hát második, inkább hanyagold a válaszadást ebben a témában. A szövegedből kb annyi jó, hogy nem fizetik ki...


Ne tedd a betegállomány után zárójelbe a tp-t, mert nem ugyanaz. És a betszabi nem 50 vagy 60, hanem 70%.


Betegszabadság a keresőképtelenség első 15 munkanapjára jár, évi 15 munkanapos kerettel (év közben kezdődő jogviszony esetén arányosítás) Amennyiben ezt kihasználta a mvállaló (akár egyben, akár több részletben), a további keresőképtelenségre tp jár.

2017. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És egyáltalán nem bonyolult számítási rend...
2017. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös, oké, hogy esetleg Neked ez a szakterületed, de én a kérdező miatt tettem zárójelbe a táppénzt, HOGY MEGÉRTSE! Látod, ha mindenhol azt írod/írják, hogy betegszabadság, akkor azt hiszik, hogy az igazi szabadság, olyan 15 nap, amit bármikor kivehet, ha nem érzi jól magát. Pedig ez nem így van - ugyebár ezt is orvosi papírral kell igazolni, egyébként igazolatlan távollét.


Egyébként, ha nem bonyolult a táppénz kiszámítása, akkor kérlek írd le, hogyan kell, mert jelenleg én is betegállományban vagyok, de egyik oldalon 60 %-ot olvasok, a másikon 70-et, az egyiken 3 féle számítási módszer van, a másikon a táppénz idejét megelőző három hónap előtti (vagy 90 nap, nem tudom) 1 év átlagkeresete - vagy hogy... .


Amúgy a 60 %-ot innen vettem:

[link]

2017. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tessék, itt is 50, illetve 60 %-ot ír - szó sincs 70-ről.

[link]

2017. szept. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
továbbra se válaszolj, mert fogalmad nincs a fogalmakról. A betegszabadság nem táppénz... A kettő egészen más.
2017. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha betegség miatt kiír az orvos, akkor évi 15 napig a fizetésed 70%-át kapod. Ha ennél többet vagy beteg, akkor a fennmaradó napokra kapsz táppénzt ami a fizetésed 60%-a.
2017. szept. 28. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!