Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől függ, hogy felhívnak-e,...

Mitől függ, hogy felhívnak-e, vagy sem, ha nem jelensz meg az állásinterjún?

Figyelt kérdés
Volt olyan, hogy késtem, és hívtak, hogy hol vagyok. Meg olyan is, hogy meg se jelentem, és nem kerestek egyáltalán.
2017. szept. 27. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy mit gondolnak a helyzetről, vagy hogy milyen kedvük van.
2017. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hogy az önéletrajzod alapján milyen benyomást tettél, illetve attól, hogy milyen a többi jelentkező. A legnagyobb baj itt viszont inkább a késéssel, vagy a meg nem jelenéssel van.


Én alapvetően nem szoktam kérni, hogy hívjuk fel a késő jelentkezőt - ha ő nem vette a fáradságot, hogy jelezze a késését, akkor nem ér annyit.

2017. szept. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem precíz, pontos embernek szoktak tartani a munkahelyemen, de velem is megesett annak idején ilyesmi.


Ezt csak az tudja milyen, aki hosszú hónapokig volt munkanélküli. Küldözgeti az önéletrajzokat, csesznek válaszolni, tovább küldözgeti az önéletrajzokat, még jobban csesznek válaszolni. Egy idő után teljesen belefásulsz az egészbe. Én nem lettem futóbolond, viszont nem is hagytam, hogy teljesen rátelepedjen a tudatomra ez a sikertelenség. Néha elküldtem egy cv-t, aztán azzal az erővel el is felejtettem, játszottam, sétáltam, ami épp eszembe jutott. Gondoltam, majd keres telefonon előtte az akinek kellek, aztán akkor megbeszéljük, hogy mikor-hol.


Na, egy ilyen cv küldés után másnap fél kilenc felé arra ébredek (ja igen.. ez az egyetlen ami nagyon hiányzik azóta is, hogy ekkoriban legalább normálisan ki tudtam aludni magam :) ) szóval, arra ébredek, hogy csörög a telefonom. Mondom, ki lehet ez így hajnalban.. ;) Kiderült, hogy az ürge volt, akinek a cv-t küldtem tegnap. Érdeklődött, hogy hol a fenében vagyok, mikor ők állásinterjúra vártak kilencre.

Na ezen eléggé csodálkoztam, annyira részeg nem lehettem, hogy ilyenre ne emlékeznék...

Hát az volt, hogy ő este eldöntötte, hogy a cv-k alapján ki lenne alkalmas, azoknak, köztük nekem is, küldött egy e-mailt, hogy akkor reggel kilencre teljes menetfelszerelésben itt és itt. Azon meg ő csodálkozott, hogy én azóta nem néztem e-mailt.


Miután ezt tisztáztuk, kérdeztem, hogy nem lehetne-e egy bármelyik másik időpontban. Hát azt persze nem. Akkor meg mi az anyádér' hívtál fel, ha már ezelőtt erre nem voltál képes...?


Kedves fentiekhez hasonló busy CEO-k. Vagy ha nem is CEO-k, de busynak busyk. Értem én, hogy az idő pénz, de arra kérlek benneteket, hogy ha már ilyen ügyesen bírjátok megszervezni a teendőiteket, akkor inkább vágjátok földhöz a telefonotokat, ne pedig a jelöltet hívogassátok. Van annak elég baja anélkül is. Akkor legalább ki tudja aludni magát ;)

2017. szept. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha már a témánál járunk :) Kedve túl sok jelentkezésbe belefásult álláskeresők! Érthető, hogy sok sikertelen és válaszra sem méltatott jelentkezés után az embernek teljesen elege van a dologból és sablon alapján százával küldi be a jelentkezést, de ha lehet, legalább a címzett és a cég nevét írjátok át és ha eljuttok a személyes interjúig tudjátok, hogy éppen hol jártok.


Ez nem a busy-ségről szól, ha már ilyen szépen fogalmaztál. De azt hiszem, hogy egy napokkal korábban telefonon leegyeztetett interjú esetén elvárható a pontos érkezés, vagy ha ez bármilyen okból nem sikerül, akkor egy telefon a késésről. Tetszik, nem tetszik, nem csak az interjú alapján alakul ki a vélemény az álláskeresőről, hanem a jelentkezés első percétől kezdve oda kell figyelni.

2017. szept. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Kedves
2017. szept. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez már vagy egy évtizede nem aktuális, ilyesmi tipikusan akkor van, mikor épp kijössz az egyetemről aztán nem tudsz mást írni a cv-be a képességekhez mint hogy "nem én öltem meg azt az embert amivel gyanúsítanak, fel fognak menteni" :P

Azóta se voltam munkanélküli, én hagytam ott őket miután találtam jobbat.

2017. szept. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!