Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam es hivatalosan...

Felmondtam es hivatalosan november 11. -en szunik meg a munkaviszonyom, viszont van meg 2 nap szabadsagom erre az evre vonatkozoan, azt ki tudom venni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 20. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A szabadságod a munkaidőd alapján megy, vagyis csak nov. közepéig. Kérdezd meg a munkaügyet, hogy így mennyi marad, és azt kiveheted. Ha nem veszed ki, kifizetik. Ha többet veszel ki, levonják.


Ez véletlenül nem munkaügyi kérdés?

2017. okt. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatónál abban az évben fennálló munkaviszonyod alapján időarányosan járó szabadságodból még ki nem vett napokat természetesen ki lehet venni a felmondási idő alatt is, ha a munkáltató elenged szabadságra. Ha nem enged el, akkor köteles pénzben megváltani a munkaviszony megszűnésekor.


Abban az esetben, ha többet vettél ki, mint amennyi időarányosan járt volna (tehát "túlüdülésed" van), jogilag nincs módja azt visszavonni!

A régi MT egyértelműen leírta, hogy azt a dolgozónak vissza kell térítenie, az új MT-ből ezt kivették, mivel nagyrészt a munkáltató rendelkezik a szabadság kiadása felett, tehát az ő sara, ha túlüdülés keletkezik.

Pontosan ezért nem vonhatja vissza "jogalap nélküli kifizetésre" hivatkozva sem, mivel a szabadság kivételét ő engedélyezi, tehát jogalap nélküliség nem áll fenn!

2017. okt. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!