Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha stewardess szeretnék...

Ha stewardess szeretnék lenni, akkor hol kezdjem?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, még egy évem van a fősuliból.

Minden álmom utazni, világot látni, elhúzni innen. Örökké úgysem lehet csinálni, akkor majd elmegyek könyvelni.

Milyen képességek, elvárások kellenek?

Úszni elvileg tudni kell. Azt tökéletesítem még addig. Nyelvvizsgáim vannak.

A fogak mennyire számítanak? Rengeteg a tömött, koronám is van egy (bár ezt rohadtul megbántam)

A dobhártyámon van egy kicsi lyuk ami nem forrt össze a "baleset" után, ez gond lehet?

Amúgy szép, csinos, kedves vagyok.

Hogy kell ennek az egésznek nekiállni egyáltalán?



2017. okt. 21. 14:07
 1/4 anonim válasza:
41%
Először szerintem egy kisebb céghez jelntkezz pl. Wizzair, Air Berlin, Austrian Airlines, Ryanair. Utána nagyobb eséllyel vezsnek fel egy nagyobb céghez pl. Fly Emirates, Lufthansa, Britsch Airways. A fogak számítanak, mivel mosolyogni kell végig. De ez légitársaság függő. Ami még nagyon számít az a magasság. Általában 160-165 cm körül szokott lenni. A konfliktus kezelés képessége sem árt. Szerintem a dobhártyád nem nagy gond. Úszni kell 50-100 m-t megállás nélkül. Nem lehet tetoválásod, piercinged látható helyen. És a külső ápoltság is nagyon fontos. Ha esteleg kíváncsi vagy még valamire, akkor nyugodtan írj! :)
2017. okt. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Igazából minden érdekel.

170 cm vagyok. Azt olvastam (tegnap egész nap), hogy lábujjhegyen el kell érned a 210 cm-ert nyújtott kézzel. Akkor az az úszás dolog nem olyan vészes... 😀

Az angol? Úgy értem most elég intenzíven ráálltam, de úgy tudom, hogy az arab országokba elég az angol. Helyieket nem nagyon alkalmaznak erre a munkára.

A többinél a bázis nyelve is számít. Németül is tudok nagyon j. De vannak Doha-Budapest járatok is, oda jó a magyar is.

Ilyen Ryanair neg hasonlókról csak rosszat hallottam.

Volt fogszabályzóm, de nem lett szép a végeredmény, annyira. Fehéríteni lehet, az meg, hogy tömve van, ki látja...

Azt is láttam, olvastam, hogy szokott lenni toborzás is Budapesten. Utána fél éves képzés kint, amire fizetést is kaptam.

Bekövettem 10-20 stewardesst instán, aki a Fly Emiratesmél van és magyart. A Qatar tetszett nekem legjobban, de amit olvastam, hogy milyen szigor van... 12 órával út előtt ágyban kell lenni, nem engednek ki. Csak házastárssal aludhatsz együtt, vagy börtön. Vasszigor, hát nem tudom.

Minden álmom világot látni és elmenni, elfelejteni ezt a sok szörnyűséget, ami velem történt!

Írhatok privit?

2017. okt. 22. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, írj csak nyugodtan privit neki.

Sok sikert!

2017. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
(első vagyok) Nyugodtan írj! :))
2017. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!