Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet keresni ingatlan...

Mennyit lehet keresni ingatlanközvetítőként? Megéri-e ezzel foglalkozni? Kinek mi a tapasztalata? Jöhet hideg meleg. Egy nagyobb ingatlanirodánál kezdtem el dolgozni és eléggé kecsegtető fizetéseket álltak elő.

Figyelt kérdés

2017. okt. 24. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb irodánál próbálkoztam idén. Nem a fizu vitt oda, hanem az ingatlanok érdekelnek. Nagyobb irodák nagyobb százalékot kérnek az eladott ingatlan után. De. Nagyobb iroda, többfelé megy a pénz, több ember, több szint van, akiket mind te tartasz el. Magasabbak a rezsikiadások (irodabérlet, stb., nem férnek el egy lyukban, minden költség magasabb, reklám, stb.). Konkrét szám: 15-ért eladott lakásból én kaptam volna 150-et asszem. Na ezért neked elég sokat kell várnod, hogy beinduljon. Jó, ez egy dolog, egyéni elbírálás kérdése. Az én problémám más volt: nekünk is hazudtak, képzésen, képzéssel kapcsolatban, azzal kapcsolatban, hogy mikortól, hogyan dolgozhatsz törvényesen, elég sokat. Akartam ügyfelet fogni rojtosra beszéltem a számat, sokat telefonáltam, megmondom nekem mi a bajom: én nem tudok manipulálni másokat, meg hazudozni össze-vissza. Nahát itt tényleg kell, azt láttam. Sikerélmény nélkül telefonálni borzasztó. Amikor az ügyfél elküld a ... oda, csak mert ingatlanos vagy, borzasztó. Rá kell erőszakolnod magad, különben nem akar ingatlanost, mert ő is el tudná adni, aki végighallgat, az azért nem, mert sok az 5-6 százalék jutalék neki. (az hogy ő el tudja-e egyedül adni, az sok mindentől függ). Azt nem hagyták, hogy csináljam, ahogy akarom, hetekig ücsörögtem a gépet bámulva tehetetlenül, mert nem volt minden feltétel adott. Elég szerény értelmi képességűeknek nézett minket a főnök (meg ne bukjak a trágárságszűrőn), de a városrészek neveit nem tudta, a műszaki rész (építési mód, stb.) meg nem érdekelte. Én meg értek hozzá. Csak a saját zsebük érdekli őket, ezért mindenáron el kell adni mindent. Bárhogy és gyorsan. Na itt jönnek a hazugságok, a számomra gyomorforgató dolgok. És engem az ingatlanok érdekelnek ma is.

A pénzről: azt mondják, egy év kell, mire úgy beindulsz, úgy kialakul minden, hogy stabilan meg tudsz belőle élni, és "rendszeres"-nek nevezhető jövedelmed van belőle. Az eleje lutri. De dolgozni ugyanannyit kell, vagy többet.

2017. okt. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!!Hát el kell ezek szerint akkor ezen gondolkoznom... sajnos a pénz nagyon kell mint mindenkinek.Ügyfélkört szerencsére biztosítanak szóval én ebből a hideghívásos dologbol valamennyire kimaradok . A továbbképzéseket állják , olvastam régebben ezt is magadnak kellett fizetni. Többnyire pozitívan állok a dolgokhoz , remélem nem kell majd csalódnom. Biztosítottak afelől is hogy mindenfajta segítséget megadnak , "mentort" kapok hónapokig stb... Úh., kíváncsi vagyok a továbbiakra
2017. okt. 25. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Okj-t is fizetik? Mert akkor megyek :) (vicc volt). Azt el kell végezni, mert végzettségköteles szakma. Privátban mondhatok még többet is.
2017. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Helló! Azóta hogy alakult a helyzet? :)
2017. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hogy sikerült?
2019. jan. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!