Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Mennyit lehet keresni ingatlanközvetítőként? Megéri-e ezzel foglalkozni? Kinek mi a tapasztalata? Jöhet hideg meleg. Egy nagyobb ingatlanirodánál kezdtem el dolgozni és eléggé kecsegtető fizetéseket álltak elő.

Keress kérdéseket hasonló témákban: ingatlanközvetítő, állás, fizetés

2017. okt. 24. 18:15  Privát üzenet  

A válaszok

Egy nagyobb irodánál próbálkoztam idén. Nem a fizu vitt oda, hanem az ingatlanok érdekelnek. Nagyobb irodák nagyobb százalékot kérnek az eladott ingatlan után. De. Nagyobb iroda, többfelé megy a pénz, több ember, több szint van, akiket mind te tartasz el. Magasabbak a rezsikiadások (irodabérlet, stb., nem férnek el egy lyukban, minden költség magasabb, reklám, stb.). Konkrét szám: 15-ért eladott lakásból én kaptam volna 150-et asszem. Na ezért neked elég sokat kell várnod, hogy beinduljon. Jó, ez egy dolog, egyéni elbírálás kérdése. Az én problémám más volt: nekünk is hazudtak, képzésen, képzéssel kapcsolatban, azzal kapcsolatban, hogy mikortól, hogyan dolgozhatsz törvényesen, elég sokat. Akartam ügyfelet fogni rojtosra beszéltem a számat, sokat telefonáltam, megmondom nekem mi a bajom: én nem tudok manipulálni másokat, meg hazudozni össze-vissza. Nahát itt tényleg kell, azt láttam. Sikerélmény nélkül telefonálni borzasztó. Amikor az ügyfél elküld a ... oda, csak mert ingatlanos vagy, borzasztó. Rá kell erőszakolnod magad, különben nem akar ingatlanost, mert ő is el tudná adni, aki végighallgat, az azért nem, mert sok az 5-6 százalék jutalék neki. (az hogy ő el tudja-e egyedül adni, az sok mindentől függ). Azt nem hagyták, hogy csináljam, ahogy akarom, hetekig ücsörögtem a gépet bámulva tehetetlenül, mert nem volt minden feltétel adott. Elég szerény értelmi képességűeknek nézett minket a főnök (meg ne bukjak a trágárságszűrőn), de a városrészek neveit nem tudta, a műszaki rész (építési mód, stb.) meg nem érdekelte. Én meg értek hozzá. Csak a saját zsebük érdekli őket, ezért mindenáron el kell adni mindent. Bárhogy és gyorsan. Na itt jönnek a hazugságok, a számomra gyomorforgató dolgok. És engem az ingatlanok érdekelnek ma is.

A pénzről: azt mondják, egy év kell, mire úgy beindulsz, úgy kialakul minden, hogy stabilan meg tudsz belőle élni, és "rendszeres"-nek nevezhető jövedelmed van belőle. Az eleje lutri. De dolgozni ugyanannyit kell, vagy többet.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2017. okt. 25. 00:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi szépen!!!!Hát el kell ezek szerint akkor ezen gondolkoznom... sajnos a pénz nagyon kell mint mindenkinek.Ügyfélkört szerencsére biztosítanak szóval én ebből a hideghívásos dologbol valamennyire kimaradok . A továbbképzéseket állják , olvastam régebben ezt is magadnak kellett fizetni. Többnyire pozitívan állok a dolgokhoz , remélem nem kell majd csalódnom. Biztosítottak afelől is hogy mindenfajta segítséget megadnak , "mentort" kapok hónapokig stb... Úh., kíváncsi vagyok a továbbiakra

# 2/5Időpont 2017. okt. 25. 09:53 Privát üzenet
Okj-t is fizetik? Mert akkor megyek :) (vicc volt). Azt el kell végezni, mert végzettségköteles szakma. Privátban mondhatok még többet is.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2017. okt. 25. 16:35 Privát üzenet
Helló! Azóta hogy alakult a helyzet? :)

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. dec. 27. 17:29 Privát üzenet
Hogy sikerült?

# 5/5Időpont jan. 2. 06:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Inkább az eső vagy a hideg járul hozzá nagyobb mértékben a kocsik rozsdásodásához?
Az emberre miért nem érvényes a Bergmann-szabály (az egyenlítőtől távolabb élő ugyanabba a fajba tartozó egyedek/ rokon fajok mérete egyre nagyobb)?
A nagy hideg ellenére miért lehetett sokkal nagyobb influenzajárvány, mint tavaly?
Mi történt nagyobb hideg után az egri várfallal, és miből építették?
Ha a kutya ki van tiltva a házból (nagyobb testű), (új óljába nem megy be) a mínusz fokokra tekintettel mégis az előtérben biztosítanék neki helyet. Lehetséges?
Trabant 601 fogyasztása hideg motor esetén mennyivel nagyobb?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!